Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Na druhou stranu mezi vývojáři je známá věc, že z hlediska adaptace standardizovaných webových technologií se Safari stává novým potížistou jako byl dlouhá léta Internet Explorer :)

  To sou kecy. Co Safari nepodporuje, je zbytečný. Oproti časům, kdy kvůli zpětné kompatibilitě s IE nesmělo nasadit novějšího, než HTML 4 je to nebe a dudy.

  A pokud si někdo potrpí na rozšíření, tak používá firefox a ne chrome

  Konečne, rozumný komentár :-) Firefox je cesta, tiež som toho názoru, ale Chrome tiež nie je zlý, ono každému niečo iné vyhovuje…

  Osobně věřím tomu, že chrome má takovou popularitu jen díky tomu, že 1. je to výchozí prohlížeč na většině zařízení s androidem, 2. se spoustě PC uživatelům dostal do kompu jako bloatware a za třetí je to jedna z mála možností, jak synchronizovat android telefon s PC (záložky, historie, hesla). Což s přihlédnutím k bodu jedna a dvě dává logický smysl. Jinak prohlížeč jako takový nestojí za nic. Firefox i Opera mají více funkcí. Osobně bych nikdy nepoužíval internetovej browser od firmy, která má hlavní příjem z internetové reklamy. Vždycky tam bude podezření, že přes prohlížeč sledují, jaké uživatel navštěvuje stránky, jak je na nich dlouho, kam z nich přešel atd. Pro přesnější cílení reklamy a ještě větší zisky. Nakonec z toho samého žije i Facebook. Používali byste prohlížeč od Facebooku, kdyby existoval?

  Safari je dobrý v celým ekosystému, ale jako vývojář bych Safari nikdy dalšímu vývojáři nedoporučil. Firefox možná super, ale žalostně pomalej, zatímco chrome je jedinej prohlížeč, kterej umí všechno a neseká se. Na obranu svýho názoru můžu říct, že jsem Safari zkoušel používat půl roku (plusy určitě klíčenka, rychlost, baterka) ale některý věci jsou tam naprd, třeba právě podpora rozšíření, bez nich se jen těžko dá efektivně pracovat. Ale na mobilu je zase Safari moje jediná volba, tam nic jinýho ani nesmí..i když to co udělali s těma záložkama v novým ios, to je…bez komentáře :-D

  Kecy to nejsou. Jako webdeveloper vím, že safari je v zavádění nových funkcí absolutní trash. Proto už jsme se ve firmě ani neobtěžovali s další jeho podporou a kdo prostě nemá firefox nebo prohlížeč založený na chromiu, má smůlu.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.