Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Fantastické procesory, veľmi potešila aj RAM, po novom LPDDR5…
  Efektivita, výkon, výbava, celý koncept Apple SoC je perfektne zvládnutý, konkurencia AMD/Intel sa musí ešte hodne učit.

  Konkurence se učit nemusí. AMD například dělá čistě general CPU. Nedělá proprietární řešení jako Apple. Na podobné pozici jako je Apple je teď Google se svými Tenzor CPU pro mobilní zařízení.

  Ale to není kritika Apple. Apple velice chytře a elegantně vyřešil svojí závislost na Intelu a vytěžil roky svých zkušeností na vývoji ARM čipů v mobilním segmentu. Udělali to velice chytře a opravdu skvěle.

  Nicméně výkřiky typu, jak jsou ostatní výrobci procesorů rozdrceni nebo by se měli zamyslet a poučit, atp… jsou mimo mísu. Je třeba vývoj všech CPU na všech platformách vidět ve větším kontextu.

  Ano, Apple ukazuje, jak se vyplatí integrovat vše do jednoho SoC. Také ukazuje, jak dokáže být ARM architektura efektivní.

  Otázka je, jak moc je toto aplikovatelné na Windows svět. Nicméně tomu všemu fandím. Je to možná cesta do budoucna a jsem rád, že je na výběr více platforem. Stejně jako jsem rád, že oproti Intelu je už na výběr jiný výrobce CPU, atd….

  Jen tak dál! A Apple samozřejmě odvedl skvělou práci!

  Konkrétne ?
  Editujem audio/foto/video a na Macu nejaký lock nepociťujem,
  všetko je vyladené, nejaké ladenie BIOS zbytočné.
  Apple uniká konkurencii na míle ďaleko, vsadilo na akcelerátory
  /16 core AI, video akcelerátory, HW akcelerácia GPU/ a ono to
  funguje preparádne.
  Nové procesory majú navyše podporu v radikálne rýchlejších
  RAMkách a diskoch. /SSD/

  Přesně tak Apple se to ovšem povedlo ale že by byl před konkurencí na míle daleko se říct nedá třeba takový asus proart studiobook one nemá vůbec špatné vybavení nemluvě o grafické kartě nvidia quadro rtx6000 v kombinaci 64gb ram a procesorem intelcore i9 9980Hk to mi nepřijde zas tak málo výkonná věc

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější