Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Sluchátka AirPods 3 se začínají prodávat v pátek 24. 9. 2021 s tím, že předobjednávky je možné u prodejců dělat již nyní.
  Ten datum nesedí :-)

  Já nevím…+500 a mám Pro…asi bych si připlatil🤔

  Ani ne +500,- na některých shopech nebo v akci jsou za 4900,-. Nevidím důvod jít do 3 max, že by někdo neměl rád špunty a seděly mu tyhle.

  No a to myslíž, že když Pročka e-shopy prodávají o 2.300 levněji než Apple, že u gen3 nějakou tu slevu za pár měsíců taky nevykouzlí? Ten cenový rozdíl tam bude. A řada z nás nechce špunty. Takže za mě s cenou spokojenost :)

  Chci se zeptat…jak velkou sílu je nutné vyvinout pro stisk force touch? Mám bohužel částečně ochrnuté prsty a proto používám airpods 2 s poklepem…lépe se mi ovládají. Lze je jen zmáčknout třeba jedním prstem? Díky…

  Pecka, tohle se hodně povedlo. Mám od uvedení gen2, u kterých už je výdrž na jedno nabití jen cca 3 hodiny a tak za rok je mám v plánu vyměnit. Tak aspoň vím, že je na co se těšit. Pročka stojí ofiko 7.300, ale dají se sehnat za 5 tisíc. Takže počítám, že do roka se budou gen3 při oficiální ceně 5.000 dát sehnat tak za 3.500 :-)

  Nemohl by už Apple přijít s něčím vlastním, co trochu hraje i bez výrobců třetích stran, když už se chlubí s lossless hudbou? AAC kodek sice lossless nepřenese, ale na konstrukci sluchátek už by mohli trošku zapracovat. Co tlakové měniče, víceměničová konstrukce a podobně?

  Maryne omlouvám se, ale mám pocit, že jste nepochopil, pro koho je tento produkt určený. Pro vás určitě ne, je to pro masy, které s tím poslouchají podcasty, telefonují atd…

  Masy sa s týmto prístupom asi zmieria, ale verím, že by boli zmierené aj s vyššou kvalitou, ktorú by neodmietli.

  Ano, pro mě to opravdu není, jen se pozastavuji nad poměrně nemravnou cenou u pecek s podprůměrným zvukem.
  Airpods Pro jsou někde úplně jinde a nemůžu proti nim říct vůbec nic. Ale tohle si koupí opravdu jen absolutní odpůrce špuntů a nebo blázen při tak nepatrném rozdílu v ceně vůči verzi Pro.

  Měl jsem samozřejmě na mysli AirPods 3 vs současné AirPods Pro a rozdíl v jejich ceně. Pecky už z principu dobře hrát nebudou a nepředpokládám, že by se Apple podařil nějaký zázrak. Trošku hrály pecky od Sony a paradoxně asi úplně nejlepší pecky, co jsem měl možnost zkusit je čína Yuin pk2. Ale stále narážíme na problém konstrukce, tedy utěsnění a tím pádem nedostatek basu. Ostatně z toho důvodu od toho naprostá většina výrobců upustila a jde cestou klasických IEM. A příznivců mají pecky opravdu málo, až na lidi co klasické IEM nesnesou v uších (ale ono existuje nepřeberné množství nástavců silikonových, pěnových i hybridních, které nepříjemné pocity poměrně účinně řeší). No a potom jsou zvláštní skupinou uživatelé Airpods. Chápu, loajalita vůči značce, ekosystém, ale zvukově je to obrovský propadák za šílené peníze a vyšší investice do Pro verze je podle mě velice výhodná.

  Me vzdy jen zarazi ze nejvetsi technologicka spolecnost na svete investujici miliony dolaru do pruzkumu toho co uzivatele chteji, spolecnost jenz prodava miliony sluchatek mesicne, se vzdy nejde zeptat do diskuse na LsA, co maji delat…… protoze podle vas vlastne to ceho prodavaji miliony kusu nikdo nechce.

  Pane Zavřele, já mluvím vždy čistě za sebe, nikoliv za miliony lidí. Podle mě je prostě u AirPods velice mizerný poměr cena výkon. Co si budem namlouvat, byly to pro mě za posledních pět let bezkonkurenčně nejhorší sluchátka, co jsem měl v uších, ano uznávám, že nejsem cílová skupina tohoto produktu. U prémiové značky prostě člověk očekává prémiové vlastnosti. A ty se tady nekonají. Sluchátkům a věcem okolo už se nějaký ten čas věnuji nejen na konzumní úrovni.
  A posuzovat kvalitu něčeho, dle milionů prodaných kusů je hodně dvojsečná zbraň. To bysme potom mohli tvrdit dle počtu prodaných kusů, že je Toyota lepší než třeba Porsche, nebo Samsung lepší než iPhone, což bych řekl, že se shodneme, že ani jedno není pravda.

  Já se omlouvám, ale co je na vaší větě: „A příznivců mají pecky opravdu málo, až na lidi co klasické IEM nesnesou v uších“ osobního? Já vůbec nemluvil o kvalitě, já mluvil o tom, že může Apple ušetřit za průzkumy trhu, a atd, když se stačí zeptat vás a vy jim hned řeknete, co mají a co nemají lidé rádi a to budou vyrábět :)

  Myslím, že odpověď máte hned v následující větě: „No a potom jsou zvláštní skupinou uživatelé Airpods“
  Krom majitelů iPhone to takřka nikdo nepoužívá, v nabídkách obchodů se krom Airpods a napodobenin taková konstrukce prakticky nevyskytuje. Dnešní první liga výrobců IEM, co to myslí se zvukem vážně to nedělá (dobře Sennheiser v nabídce dva modely má, ale to rozhodně není mezi výrobci sluchátek do uší první liga, totéž platí o Sony). Jako handsfree je to dobré řešení, řekněme ještě na ty podcasty. Na hudbu absolutně nevhodné, ostatně pro to vyhrála inaurální konstrukce na celé čáře. Kdo chce poslouchat hudbu, volí jiné řešení, kvalitní zvuk nikdy ear-buds konstrukce nedá.

  Na rozdíl od vás nejsem odborník na průzkum trhu a nemám data od 7 miliard lidí, tak se omlouvám, ale dál nemohu diskutovat. Pěkný den a napište do Applu, věřím, že lidi s vašimi znalostmi trhu, tam berou velmi zajímavé peníze.

  Pane Zavřele, my si asi stále nerozumíme. Já nepíšu nic o úspěšnosti AirPods, ale o technické stránce věci. O trhu nevím takřka nic, úspěch AirPods je mi znám a Apple ho přeji, ostatně jsem velice spokojený uživatel několika Apple produktů a fanoušek firmy.
  Já píšu o technickém aspektu a především zvuku peckových sluchátek. A hlavně o tom, že u lidí kterým jde o zvuk a zvolí TWS od Apple je podstatně výhodnější zvolit nepatrně dražší AirPods Pro, než zvukově podstatně horší pecky.
  Trhu opravdu nerozumím, zvuku si troufám tvrdit celkem rozumím, zejména sluchátkovému poslechu rovněž. A tohle prostě Apple poslední dobou neumí, byť to chápu, není to cílová skupina jejich zákazníků. Ale u prémiové značky by člověk zkrátka čekal něco na víc, když opomenu funkce okolo a wireless, tak zvuk AirPods je nepatrně lepší, než zvuk toho, co se zdarma přikládá k telefonům jiných značek, což je u prémiové značky z mého pohledu trošku ostuda.
  A sluchátkový trh není jen Apple.

  Tak si kupte PRO, když vám vyhovují. Já špunty nechci. Dráždí mě v uších. A hlavně CHCI slyšet okolí. Přirozeně. Nosím sluchátka dlouho přes den, často telefonuji a pracuji u toho. Nechci si pořád vytahovat sluchátka z uší. Nechci mít naslouchátko. Když si chci poslechnout hudbu a mám čas na to ji pořádně vnímat, potřebuji se odrušit od okolí ,použiju úplně jiná sluchátka. Třeba Sony WH-1000XM3.
  A s těmi basy nemáte pravdu. PRO jsou více vyrovnané, právě proto, že více těsní. U pecek se počítá se ztrátou, takže pokud vám sedí dobře, mají basů více, žádné skutečné basy ale nenajdete ani u jedněch. :-)

  a stale BT 5.0🙈 nonsens hej jabko Guten morgen kupis Marshall Minor II za 3ku a mas ro iste a s BT 5.2 a bezdrat dobijanim kde je ten pokrok ? mate pravdu uz nejde o TOP produkt ide o cvicky o p.Batu🤝ale chyba tu ta dooobraaa cena🤯

  Souhlas s Martin Zavřel a také s panem Tomášem. Ať se Maryn vykašle na to dělat ze sebe debila. :-) Ještě doplňuji komentář z jiné diskuse, se kterým souhlasím: „Lukáš Mrkvička
  Mám pořád oboje. Pro mají výhodu v tom, že si to nastavíš – režim propustnosti je dokonce trochu hlasitější než realita, klasika je prostě klasika špunt a aktivní tlumení je ticho. Pro mají pro mě ale zásadní nevýhodu – nejsou moc zábavné, jinak řečeno mají dost slabé basy. Ty jsou paradoxně nejlepší v režimu prostorového zvuku, ale když člověk pohne hlavou, tak mu zpěvák uteče doprava, doleva apod. Klasické AirPody mají basy velmi výrazné, pokud to 3 posouvají ještě dále, bude to slušná dunitba 😅.“ Takže asi tak. Nejlepší je mít oboje. :-)

  Hele debila ze sebe delas jen ty. Uz jen to, cos psal vyse, ze chces slyset okoli a podobne nesmysly.
  Zrovna jedu metrem s Airpods Pro na usich a nemam pocit, ze bych okoli neslysel – rika se tomu transparency mode ;-)

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.