Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

    No konečně 32GB RAM, čekám na to už jak na smilování. Konektivita vypadá taky fajn, vidím to na upgrade mého 2015 MBP.

    V případě M1 procesoru, jsou ty RAM trochu jiné. Jsou přímo součástí procesoru, takže jich není třeba ani tolik (četl jsem dokonce srovnání že 8GB v M1 == 16GB v Intel verzi atd.). Mám základní AIR s 8GB RAM a tím, že se už téměř všechny programy co mám, optimalizovaly pro M1, tak využití RAM je fakt minimální. Mám to jako pracovní noťas na vývoj iOS aplikací v Xcode a můžu říct že ten základ stačí (Je to fakt pekelně rychlé). Na starém MBP z roku 2015 jsem neslyšel okolí přes ten ventilátor a některé náročnější věci jsem ani nespustil (SwiftUI preview). Kdo chce renderovat videa a dělat s grafikou, asi už tolik spokojen nebude a měl by počkat na více RAM.

    To prirovanie veľkosti ram ARM vs x86, platí len v určitých prípadoch a nie všetky úlohy sú také, že vedia fungovať na ARM s menej RAM. Typickým príkladom je Davinci Resolve či Fusion od Blackmagic, kde jednoducho žiadna architektúra nedokáže obmedziť potrebu veľkého množstva RAM pri veľkých projektoch. Osobne sa na x86 s týmito programami úplne bežne dostávam k hodnotám okolo 32GB (to je aj fyzická hodnota čo mám) takže 16GB by bolo sakra málo. Tá RAM a len 13″ displej sú dôvody prečo som doteraz M1 nekúpil, potrebujem 15-16″ a viac ako 16GB, bez toho je to pre mňa stále málo zaujímavé

    Na vývoj v XCode mám také M1, ale vzít si jen 8 GB byla chyba. Pekelně rychlé to je, ale těch 8 GB stačí tak tak. Monitor vytížení paměti je pořád v hnědé. Už jsem párkrát viděl i hlášku o vyčerpání paměti. Musím si dávat bacha, co všechno mi běží a to mě dost s..e.

    Vyuzitie RAM na ARM :D je naozaj vyborne vyladene, no na strihanie videa, postprodukciu ci 3D je aj pri M1 treba aspon tych 16. Ja osobne na tom robim sem tam aj v Houdini (co je jeden z najsofistikovanejsich 3D softwerov), ktory stale funguje cez Rosettu, rovnako aj mensie rendre cez Arnold a teda zeby som mal nejake problemy nemozem povedat. Je jasne, ze s mojim Hi_End PC s procakom Threadripper a Nvidia GPU’s sa to neda zrovnavat. No ale na to ani MAC mini ci MB Pro 13 neboli vyvynute, vsakze. Na tieto veci je MAC PRO. Celkovo su Apple Macbooky, najma Hi_End modely skor pre grafikov PS, jednoduchsiu postprodukciu a strih videa, vyvoju, spolahlivu pracu a vykon v terene atd.. Ale ved to vieme.. :)

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější