Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Zaujímavé, mám iPad mini 6 gen už 4 dni ale taký výrazný jelly efekt ako sa to všade popisuje sa mi zatiaľ nepodarilo nasimulovať, skùšal som všetko možné…

  Ano, je úplně normální, že displaye dodává vždy více výrobců, ať už do notebooků, mobilů či tabletů.
  Pokud je to i tento případ, že je jedna várka špatná, tak to žádná SW aktualizace nespraví.
  Pokud to někomu vadí, může tablet vrátit.

  Bohužiaľ napr slovenski reselleri Apple majú v podmienkach ktoré pred kúpou musíte zakliknut to že ak zariadenie aktivujete zaniká vám možnosť vrátiť tovar do 14dni (z e-shopu)

  Ja mám vážny problém s ipadom mini, jelly efekt mám evidentný. Tj ipad nemôžem vrátiť na jednej strane a na druhej ani reklamácia mi nepomôže keďže podľa Apple je toto normálne…

  Produkt som aktivoval a vrátil som ho do 14 dní. Mzone: iphone 12 mini. Istores mi to neuznal pri ipade mini (predchádzajúca verzia).

  Alza, Datart, Nay a iný obyčajný resseleri, tam sa nevzťahuje aktivácia. Hocikedy to môžeš vrátiť.

  Nemal som tento problém, ale u nás v ZA sú v pohode ľudia v Mzone.
  iStores už som s tým nepochodil.

  A ako hovorím, ostatní len objednávajú produkty apple a tam platí klasických 14 dní od kúpy cez internet.

  Odkiaľ si ty objednával?

  Eshop iStores a vyzdvihol v ich kamennej predajni.

  Škoda že som nevedel tamto čo si písal skôr. Mali na ipad mini najnižšiu cenu (konkrétne 549€ za 64gb), o 20€ lacnejšie než napr Alza.

  Jako asi jsem slepý, mám nového miniho týden a zkouším scrollovat pomalu, rychle a pořád nic nevidím. Týká se to všech ipad mini nebo určitá série? Co jsem viděl videa z želé efektem, vše jsou to zpomalené záběry. Při běžném pohledu to tedy vidět není? Pak nechápu, proč se to řeší. :-) Nebo mám prostě štěstí a mám kus bez želé, ale to se mi nechce věřit. Může se prosím ozvat více majitelů mini6 jak to vidí oni? Děkuji.

  Ja mám ipad mini 2021 s evidentným „Jelly“ efektom. Ani sa nemusíte sústrediť a je to evidentne ,nazval by som dokonca rušivé. Nemám vôbec chuť tablet vôbec púšťať.

  Skúsil som včera ipad vrátiť ale zistil som že som naletel obchodným podmienkam resellera ktorý pri objednávke má povinné políčko so „súhlasom“ že akonáhle aktivujem zariadenie ,zaniká mi možnosť vrátiť tovar do 14dni.

  Mimochodom v predajni oba ipady mini mali Jelly efekt, jeden viac evidentný než druhý.

  Spis vadna serie nekolika ks. Nebo spatne vyrobena cast displeje jisteho dodavatele. Uvidime co bude dal. Ale asi chvili pockam. Mam od zacatku ipad 9,7Pro a chci vymenit za 6mini. A zas mit na x let klid.

  Skúsil som natočiť slow-mo video iPadu mini 2021 a uploadnut na OneDrive.
  Neviem či vám video pôjde a či to bude cez video vidieť ale skúste

  https://1drv.ms/v/s!Atf8CYs62_J8ge9sopJnmICpiCKuRg

  u teba nevidím ten Jelly effect. Ten spočíva v tom, že ti „doskakujú“ niektoré písmena skôr ako tie iné. Pozri si tie videa ako sa to ukazuje na iných displejoch.

  Takto to mám i já, asi tedy jelly efekt fakt nemám. Což se při mé smůle na všechno i divím. :-) Jinak mám wifi verzi 64gb, předobjednaný hned v den představení.

  Pozrel som pár krát na to video a nie je to na ňom takmer vôbec vidieť. Naživo je to výrazne horšie… ťažko sa to cez video dokazuje.

  Chápu, ale tak nějak to mám já v reálu. Prostě pozoruju jen rozmazání při rychlejším scrollingu, ale je to prostě 60hz. Měl jsem předtím mini5 a nevidím rozdíl oproti 6. Tak buď opravdu jelly nemám nebo mám tak blbé oči, že mi to prostě neva. :-)

  k tomu Apple postavil velmi rychle takto příkře znamená, že jde o sw updatem neřešitelný HW TRABL, o němž MOC DOBŘE VÍ…

  Škoda, že nutno říci nemálo předražený mini má kvalitativně horší displej, jak základní iPad :(((

  SHAME (Tim)APPLE !!!

  Takúto praktiku som tu už niekde čítal. Nenechajte sa určite týmto nachytať. Predajca si môže napísať podmienky ako len uzná za vhodné, ale tie musia byť podriadené podmienkam daných zo zákona. Určité výnimky platia pre vrátenie tovaru do 14 dní (zubné kefky, atď), ale prosté aktivovanie tabletu tam jednoznačne nespadá. Hoci Ste to pri objednávke zaklikli, že s tým súhlasite, tak to prakticky nemá žiadnu váhu ani oporu v zákone. Trvajte na svojom, a s dotazom sa obráte i na Slovenskú obchodnú inšpekciu. SOI pravdepodobne nevyrieši Váš problém priamo, ale minimálne by sa pozrela na zúbok tejto praktike a špeciálne by ju im i nacenila :)

  presne tak, klidne tem smejdum pohrozte, ze to rozmaznete na facebooku, obcansky zakonik mluvi jasne, tezko si muzou klast nejake podminky, ktere budou se zakonikem v rozporu, ja jsem v alze kolikrat vratil zbozi bez originalniho obalu, nebo v roztrhane krabici a nikdy tam problem nebyl, a takto nastavene to maji na Slovensku vsichni prodejci APR?

  pridavam sa k tomuto nazoru, prosim nastudujte si ludia ten zakon o moznosti odstupenia od kupnej zmluvy do 14 dni bez udania dovodu, a postupujte v zmysle zakona, dokomca aj istores ma v obchodnych podmienkach – clanok X, bod 4.
  ja by som si k tomu nasiel bud vzor na odstupenie od zmluvy, ale volne napisal rukou, zabalil s ipadom a poslal doporucene s poistenim na ich adresu, nech si s tym robia co chcu, zaroven im uved ze pozadujes vratit € na iban a je to, mozno si natrafil na nejakeho zleho predajcu, osobne som s istores nemal nikdy problem..

  Když si koupíš v obchodě trenky a natáhneš je přes šulina, tak ti to taky prodejce nemá povinnost vzít bez udání důvodu zpět. Aktivace je nevratnej proces. Za mě je to z hlediska zákona v pořádku. V zákoně se nic o tom, že to zařízení smíš používat a pak ho jen tak vrátit nic neni ;-)

  co je jako tohle za srovnání? copak trenky jsou spotřební elektronika? nebo si snad iPad aktivuješ svym šulínem?

  Nie je nijak zvlášť prospešné sa vyhrážať, treba to riešiť úplne bez stresu a zbytočných hádok niekde na predajni. Nájdite si na internete vzor odstúpenia od kúpno-predanej zmluvy. Ten vyplňte ako uznáte za vhodné, urobte si kópiu a originál priložte k dôkladne zabalenému tabletu. Balík poistite, zašlite ho na adresu predajcu a doručenkový list si uschovajte. V prípade zamietnutia sa obráťte na SOI a nech jej predajca úplne kľudne vysvetľuje, ako Ste sa vzdali svojich spotrebiteľských práv zakliknutím nejakého trojriadkového prehlásenia. SOI sa vôbec nestará do priebehu vrátanie tovaru či jeho reklamácie. Ale ako náhle nájdu čo i len malé pochybenie zo strany predajcov, veľmi radi im vystavia faktúru podľa vlastnej tabuľky. Otázka iba je či Vám nerobí problém do toho investovať čas. Pre predajcu mám taktiež pochopenie, musí nejak naložiť s rozbaleným tovarom, ale to nie je Vaša starosť. Je to žiaľ jeho boj v type podnikania pre ktoré sa sám rozhodol. Napr. CZC predáva vrátený tovar so zľavou.

  Zdravím, ďakujem všetkým za podnety. Budem určite zvažovať vaše rady.

  Aktuálne mám otvorený ticket v Apple kde riešim „Jelly“ avšak aj oni odporučili vrátenie tovaru. Vysvetlil som im aký mám problém aj s vrátením a povedali že sa na to pozrú, nie je to podľa nich bežné a dajú mi vedieť. Zatiaľ som podľa rady Apple vypýtal stanovisko obchodu cez email ktoré mi ochotne dali.

  Citujem kľúčovú časť z emailu od resellera: „Keď ste tovar objednávali zaškrtli ste, že súhlasíte s tým, že ak zariadenie aktivujete nemáte nárok na jeho vrátenie (posielam screenshot v prílohe).

  V obchodných podmienkach to môžete nájst v článku X odstavec 8“

  Ahoj, tak ešte raz. Záleží od predajcu. Ale na SVK si môžu tento dodatok dať do obchodných podmienok, pretože to povoluje aj samotný zákon o aktivácií SW.

  Skús sa im nejako pohroziť alebo im poslať daný výrobok, že odstupuješ od zmluvy do 14 dní.

  Vyskúšať to môžeš ale pochybujem.

  Utekaj si ale svinskym krokom naštudovať ten zákon, než tu niekomu začneš radiť. Pri aktivácií sw na svk skutočne môžeš stratiť nárok na vrátenie tovaru.

  Nikdy nebuďte neurvalý až arogantný, byť by Ste mali pravdu. To o čom hovoríte sa principiálne týka aktivácie zakúpeného licencovaného softvéru. Z podstaty logiky je vhodné sa domnievať, že pán zakúpil hardvér a chce v rámci 14 dní odstúpiť od kúpno-predanej zmluvy hardvéru. Licenčné ujedania iOS, ktorý nebol ani nikdy platený, sú vecou už úplne inou. Ešte pre upresnenie: aktivácia v tomto zmysle znamená iba to, že sa do databáze na serveroch Apple zapíše dátum so sériovým číslom, od ktorého pravdepodobne už nenávratne bude bežať celosvetová ročná záruka (checkcoverage.apple.com). Ak by sa uplatňovala Vaša logika tak by všetci výrobcovia mali už dávno zriadenú podobnú službu, počnúc od výrobcov chladničiek, fénov a kalkulačiek až po hovoriace toustovače…

  ondurko: aktivacia SW je nieco uplne ine, to je akoby si kupis krabickovy software, ktory nasledne ked aktivujes tak je logicke, ze uz nemozes ani nadialku do 14 dni odstupit od zmluvy (vratit CD so software-om), je to zakon 102/2014, uvod mozes preskocit a zacat az od par. 7,

  83427: prave 14 dnova lehota je nastavena tak, ze po dobu do 14 dni mozes vec vyskusat a pokial sa ti nehodi tak mozes vratit, dokonca to nemusis ani balit do originalneho obalu, prave to je pravym zmyslom tohto zakona o ochrane spotrebitela, moct si vec vyskusat a pokial nie si spokojny, tak vec vratit

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.