Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Samozřejmě, že je to vlastnost HW. Dejte si iPhone na šířku a rolujte webem v prohlížeči. Uvidíte to samé.

  Nic takového se neděje ani nikdy na LCD 60Hz nedělo.

  Displej se obnovuje po řádcích shora dolů. Jen jedním směrem. Pokud otočíte obraz na displeji o 90° a budete jím pohybovat nahoru a dolů, tenhle “želé efekt” uvidíte vždy u každé obrazovky (doporučuji web nebo text, tam je to vidět nejlépe). I na vašem iPhonu. 🙂

  Já neříkám, že je to dobře. Neříkám, že to někde není vidět víc než jinde. Jen říkám, že je to běžný jev. Výrobce by ale měl navrhnout a osadit takový displej, aby odpovídal orientaci nejčastějšího použití zařízení.

  Hezký den!

  LCD displej se rozhodně neobnovuje po řádcích, tak funguje CRT technologie, 60hz LDC se obnovuje každym bliknitím.
  Přeji hezký den :-)

  treba to vidiet na vlastne oci a potom hodnotit, ved 60 hz displaye su tu 10 rokov a nic take som nepozoroval doteraz,

  Mate pravdu. Nikdy sem nic takoveho nepozoroval. A to ani kdy si davno tablet samaung. Ted mam od zacatku vyrobi ipad 9,7Pro a nikdy sem nepozoroval. X let pouzivani ip 6+ a ted 2.rokem ip 8+ a nikdy zadne zele efekt nebyl. Budou kecat vlasnost je to nejaka chyba konstrukce tabletu. Nebo HW. Pochybuni ze to vyresi aktualizace. Mozna jen vadna serie xxx kusu.

  Hele teď jsem to schválně zkusil, dal jsem iPhone 12 na šířku na této stránce s komentářema a prstem rychle pohyboval nahoru a dolu. Je jasně vidět jak se to vlní, ale jinak bych si toho nikdy nevšiml.

  Já už ten iPad vlastně ani nechci. Když si ho můžou dovolit i negramotové ze sociální podpory, tak nemám důvod ho chtít 🤷🏻‍♂️🤣✨

  Som veľmi pyšný, že môžem používať hardvér s takou skvelou vlastnosťou, ktorou nás Apple obšťastnil. Androiďákmi lomcuje slepá závisť, ich pánboh na nich zvysoka kašle.

  Čím novější jablko, tím víc na houby, ale ještě že ty lidi, co to stále kupují se sebou nechají tak snadno vyjebat 😄 Bravo Apple

  Mám iPad Mini 4, který má LCD displej s obnovovací frekvencí 60 Hz. Díky tomuto článku a komentářům jsem zkusil rychleji scrollovat v sekci komentářů, a můžu úspěšně prohlásit, že moje Mini 4 dělá úplně to samé, avšak běžný uživatel si to při normálním používání nevšimne, či jenom velmi zřídka. Nikdy jsem si tohoto “problému” nevšiml, dokud jsem to teď nevyzkoušel, a nikdy mě to neomezovalo. Tudíž toto veliké “haló” kolem nových Mini jsou jen mediální a sociální hyeny, co nemají nic lepšího na práci než si všímat úplně těch nejmenších drobností, které nesedí jejím stylu používání z hýčkanosti všelijakých hračiček, které pořád testují, a dělají z toho větší problém, než jaký ve skutečnosti je.

  dovolím si nesouhlasit, ipad mini 4 jsem měl taky, a zmiňovaného želé efektu ani sebemenší náznak !
  tohle se nesmí stát u produktu za 22500kč za 256gb cellular verzi,
  a shazovat to na zhýčkanost uživatelů hračiček,
  tak to už snad nemůžeš vůbec myslet vážně

  Mám ipad mini 2 a želé efekt som nezaznamenal ani keď som to dnes skúšal (priznávam bolo ťažké nájsť nesakanu web stránku na vyskúšanie)

  Dnes som držal v ruke 3 ipady mini 2021 (dva v predajni), každý z nich trpí želé efektom. Ipad ktorého najnižšia verzia stojí 550€ !!!

  Zhýčkaný by měl být spíš člověk zařízením cenové kategorie iPadu, ne?

  Doba 60Hz snad bude brzo za námi a s ní zmizí i tyto problémy… Kdo jednou zkusí 120Hz tak nechce zpátky.

  měl jsem ipad, ipad 2, new ipad (3gen), ipad 4gen, ipad air, ipad air 2, ipad mini, ipad mini retina, ipad mini 3, ipad mini 4, ipad mini 2019 (5), ipad pro 9.7, ipad pro 10.5, ipad pro 12.9, u žádného z nich se to nevyskytovalo, jak je možné že jsem byl ochuzen o vlastnost želé :D

  Mal som ipad 2, new ipad , ipad mini, ipad mini 2 – retina (ten ešte vlastním) = ŽIADNE ŽELÉ

  Kúpil som si v piatok ipad mini 2021 a pri skrolovani mám „želé fest“. Dnes som bol ipad mini vrátiť keďže toto je neakceptovateľná chyba. Neuspel som lebo „ipad už bol aktivovaný“.

  Na predajni (Vivo Bratislave – istores) som vyskúšal dva ipady mini 2021, na oboch je to evidentne (pocitovo viac na jednom než na druhom). Kto môže choďte vyskúšať…

  Ak nebol kúpený v kamennej predajni ale cez internet, tak bez ohľadu na to, či bol, alebo nebol aktivovaný, má zákazník podľa zákona nárok na vrátenie plnej sumy do 14 kalendárnych dní.

  bohužial nemá. pri kúpe cez internet musíš súhlasiť s článkom o aktivácií produktov apple pri premium resseleroch. tam sa 14 dní bohužiaľ nevzťahuje a je na to aj paragraf v zákone.

  Rád by som videl ten paragraf, lebo viem, že keď si dali eshopy do podmienok niečo, čo je v rozpore s vrátením do 14 dní, tak dostali pokutu od SOIky do 60 000 eur a museli to dať odtiaľ preč, lebo dávať do podmienok niečo, čo je v rozpore so zákonom, je samo o sebe v rozpore so zákonom.

  To není o frekvenci LCD. I při 25HZ může LCD zobrazit plynulý pohyb. Pokud ale grafické jádro nedokáže připravit videodata a není schopné je poslat na displej ve správný čas a hlavně s patřičnou přesností synchronizace, objeví se fragmenty a skoky. A pak už je jedno, jestli má LCD 30HZ nebo 165HZ.

  přesně tak, 60Hz s tím vůbec nemá co dělat,
  řeči jako v příspěvku výše –

  „Doba 60Hz snad bude brzo za námi a s ní zmizí i tyto problémy… Kdo jednou zkusí 120Hz tak nechce zpátky.“

  jsou úplně zcestné,
  ve skutečnosti jde od applu o obyčejnej šlendrián,
  a navíc neschopnost postavit se čelem problému,
  ale to byla „vlastnost“ už za Jobse během problémů se signálem iPhonu 4,
  kdy šlo o chybu uživatele, který přístroj při telefonování „nesprávně držel v ruce“

  Ahoj tak som si myslel že to aj funguje ale v iStores sa tvária že nie , proste aktivovaný ipad odomna späť nevezmú (kúpené cez eshop). Nemáš náhodou nejaký link kde sa to spomína ?
  Ja som medzitým otvoril ticket v Apple s problemom ktorý s displayom mám a potom im spomeniem že to v iStores nechcú zobrať späť.

  Nevím jak u vás v SK, ale v ČR je možno vrátit zboží do 14 dnů, vyjímky jsou uvedeny v zákoně, kdyby to na mě někdo zkoušel, tak bych chtěl po něm písemné vyjádření.

  U nás zákone bohužiaľ stojí, že pokiaľ je potrebné niečo aktivovať a začne bežať na ňom nejaká „ročná reklamácia“ nie je produkty možné vrátiť. Toto si dali do podmienok premium resseleri na svk.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.