Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Dobry den, nevedel by nekdo , proc se mi zobrazuji widgety jen na prvni straně plochy a na druhe ne, jen bílý čtverec? Smazání a inst nezabírá

  viete si niekto predstavit, ze by vam vyrobca auta zablokoval koleso po tom co by ste si dali do auta napr. tlmic kupeny inde ako v autorizivanom servise?

  Pleteš jabka a hrušky. Když si vyměníš třeba vibrační motůrek, pojede to normálně dál. Pokud si na autě vyměníš třeba řídicí jednotku motoru za nějaký neoriginál, beru zablokování auta jako logický krok jak předejít dalšímu poškození apod. Takhle to ber

  Tak je to správně a tak to má být, nějakej moula z kukaně u nádraží, co splašil neoriginální náhradní díly někde na Aliexpressu a se svou sadou šroubováčků se snaží rozjet velkej business s opravou telefonů bez záruky správné (jestli vůbec nějaké) opravy prémiových smartphonů, přece nebude Applu kazit dobré jméno. Ať si dál opravuje nějaké Lagdroidy za pár šupů, tam už žádnou škodu napáchat nemůže. Nějak by mě nenapadlo svůj telefon svěřit do ruky jinému, než autorizovanému servisu. To samé u dalších domácích spotřebičů.

  Tak je to správně a tak to má být, nějakej moula z kukaně u nádraží, co splašil neoriginální náhradní díly někde na Aliexpressu a se svou sadou šroubováčků se snaží rozjet velkej business s opravou telefonů bez záruky správné (jestli vůbec nějaké) opravy prémiových smartphonů, přece nebude Applu kazit dobré jméno. Ať si dál opravuje nějaké Lagdroidy za pár šupů, tam už žádnou škodu napáchat nemůže. Nějak by mě nenapadlo svůj telefon svěřit do ruky jinému, než autorizovanému servisu. To samé u dalších domácích spotřebičů.

  Dělal jsem jak v autorizovaném, tak v neautorizovaném servisu notebooků a odborně to bylo úplně obráceně, v autorizovaném jsem byl akorát cvičená opička, co měnila celé díly, v neautorizovaném jsme zařízení opravovali (BGA reworky, výměny kondenzátorů, konektorů, vystužovaní pantů, atd..). Např rozdíl závada – vylomený napájecí konektor, autorizovaný výměna základní desky za 12k bez dph, neatorizovaný výměna konektoru za litr s daní

  Tak toto je naprostý nesmysl ne každý má potřebu živit tento monopol. Získat licenci pro autorizovaný servis je prakticky nemožné a servisní technik v českých autorizovaných servisech není o nic zručnější, než technik v obyčejném servise. Na toto zaměření neexistuje žádné studium a proto je víceméně každý samouk. Dále ceny těchto oprav např.:
  iPhone 12 Pro Max
  Výměna rámu – 17990,-
  To je polovina telefonu ale nákup tohoto dílu je necelých 5000 a u klasického servisu ten samý dostanete za cenu kolem 8-9 tisíc.
  A pokud máte jen rozbité zadní sklo tak o tom už nemluvě.
  Výměna sluchátka – 10990,-
  Provedeno výměnou LCD naprostá stupidita jen způsob jak od zákazníka vytáhnout další peníze.
  V klasickém servisu cena okolo 2500,- Kč
  Ostatní opravy jsou též dražší.
  Jejich výhoda jsou tyto “pasti” které oni přepíšou v programu. Který jim poskytl sám Apple.

  Kvalita práce bude podobná. Není to žádná cesta jak zlepšit kvalitu ale jak ze svého produktu vytáhnout ještě více peněz. A vůbec to není prozákaznický přístup jako majitel zařízení za které zaplatíte nemalý peníz by jste měl mít právo opravit si ho kde chcete a součástkami jakými uznáte za vhodné.

  Ne, Apple prodej dílů třetím stranám neumožňuje. Výrobci dílů jsou vázáni smlouvou.

  Pokud je ten vyrobce cinsky, coz vetsinou je, tak se muzou na trhu objevit i “falesne originaly”… A je jedno jestli maji silene sankcni podminky ve smlouvach.
  Nutno ale podotknout, ze takovych kousku bude malo a nebudou levne tak jako napodobeniny…

  Když jsi koupíš ferrari taky ho nedáš opravit frantovy garážistovy a nikdo mu taky nedodá originál díly aneb když chceš opici musíš mít i na banány

  Keď si ale kúpim mobil, čo iPhone je (iPhone nie je žiadne Ferrari a medzi mobilmi je výnimočný len vlastným OS, zvyšok ho nerobí nijako výnimočným), tak prečo by som ho nemohol dať opraviť do bežného servisu?

  Ja jsem si Oskare nevsiml ze ti Apple, po zakonne zarucni dobe zakazuje DAT sve zarizeni do opravy 😉 klidne ho tam muzes dat i 100x.

  Srovnávat spotřební produkt s velmi omezenou životností v ceně jedné průměrné měsíční mzdy s Ferrari… hmmm, takhle to dopadá, když se zamyslí nějaký jablečný pomatenec. Teď už zbývá jen přečíst Malého prince a postoupit v lidové filozofii na další level.

  To je snad moje zařízení a já si ho můžu nechat servisovat kde chci ne? Ale jsem si jistý, že zaryté ovečky budou za to snad i rády 😂

  Nikdo nepřirovnává iphone k ferrari ale pro tupouny co to nechápou na takové auto si taky nekoupíš díly někde v supermarketu.Na tom že si výrobce chrání své zboží není nic špatného,nadruhou stranu když někdo dělá druhovýrobu tak ať to udělá pořádně tak aby to fungovalo.

  Jak to myslíš, chrání své zboží. Není náhodou mým zbožím po koupi? Když dám neoriginální díl a něco se stane, jsem na vině já nikdo jiný. Ale tu poznost chci.

  Já nevím no, když si koupím za nemalý peníz nějakou věc, předpokládám, že ta věc mi patří, tudíž si s ní můžu nakládat jak sám uznam za vhodné. Pokud mi prdne displej a já se rozhodnu tam mít neoriginální nový, co je komu do toho. Když si tím opravím cokoli jiného mám mozek a jsem si toho vědom. Nicméně Apple fans asi mozek nemají a tudíž se vším do origo servisu.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější