Zavřít reklamu

Zhruba v polovině letošního září se konala první podzimní konference Applu tohoto roku. Již předem jsme věděli, že se můžeme těšit na příchod nových iPhonů, společně s novými Apple Watch. Kromě toho však Apple přišel také s novým iPadem (9. generace) a iPadem mini (6. generace). Všechny tyto nové produkty přichází s novými funkcemi a vlastnostmi, které rozhodně ve většině případech stojí za to. Co se však nových Apple Watch Series 7 týče, tak většina z nás bohužel zůstala zklamaná. Nedočkali jsme se totiž takových Apple Watch, ve které jsme doufali, a to především z hlediska designu. I přesto jsou ale Apple Watch Series 7 skvělým kusem technologie a v tomto článku se podíváme na 5 věcí, které by vás mohly přijmout k jejich pořízení.

Větší displej

U Apple Watch jsme mohli pozorovat největší změny na poli designu prozatím dvakrát v historii. Poprvé se tak stalo při představení Apple Watch Series 4, podruhé právě při představení aktuálně nejnovějších Apple Watch Series 7. U obou těchto designových změn došlo především ke zvětšení těla i displeje. U nejnovějších Apple Watch je však tato změna opravdu velká, byť se to nemusí na první pohled zdát. I přesto, že je tělo Series 7 u obou variant větší jen o 1 milimetr, tak displej je větší o celých 20 %. Ke zvětšení displeje mohl Apple přistoupit díky zmenšení rámečků okolo displeje, a to až o 40 %. Jen pro menší porovnání – Apple Watch Series 7 mají oproti několik let starým Series 3 displej větší o celých 50 %, což už je opravdu znát.

Nové ciferníky

Co si budeme nalhávat – ciferníky nejspíše pro většinu z nás nebudou nejdůležitějším aspektem při výběru Apple Watch. Na druhou stranu je ale nutné se zamyslet nad tím, že vymyslet dobrý ciferník rozhodně není jen tak. Jalbečná společnost si totiž uvědomuje, že právě na ciferník se díváme prakticky pokaždé, když zvedneme ruku směrem nahoru. Z ciferníku bychom pak měli být schopni rychle a jednoduše vyčíst veškeré potřebné informace. Díky většímu displeji u Apple Watch Series 7 se na něj vleze více informací, čemuž byly přizpůsobeny i samotné ciferníky. Perfektní ukázkou je v tomto případě ciferník Modular Duo (dvojitý modulární), který nabízí možnost pro nastavení ještě více komplikací než na předchozích modelech.

Odolnější displej

Výše jste se mohli dozvědět o tom, že Apple Watch Series 7 nabízí větší displej. Kromě toho ale nesmíme zapomenout zmínit ani to, že je tento displej odolnější. Konkrétně Apple uvádí, že je displej u Series 7 oproti předchozí generaci silnější až o 50 %. Nutno podotknout, že Applu se tohle podařilo dosáhnout i přesto, že je displej užší, díky čemuž se do těla hodinek vešla i o něco větší baterie. Odolnější displej zajisté opět ocení každý z nás, protože přiznejme si – kdo z nás sem tam s jablečnými hodinkami o něco nezavadí, například o rám při průchodu dveřmi, popřípadě při práci na zahradě. Takto si budeme moci být jistější tím, že toho displej vydrží více.

Kompletní odolnost proti prachu

Věděli jste o tom, že až doposud nebyly žádné Apple Watch oficiálně odolné proti prachu? Věřte nebo ne, veškeré Apple Watch Series 6 a starší byly oficiálně odolné pouze proti vodě. To ale samozřejmě neznamená, že by se do těla hodinek mohlo nějakým způsobem prášit. Pokud ale patříte mezi jedince, kteří chtějí mít vše potvrzeno černé na bílém, tak jste se s příchodem Series 7 dočkali. Kromě toho, že tyto hodinky disponují certifikací WR50, která zaručuje odolnost proti vodě až do 50 metrů hloubky, tak disponují i certifikací IP6X, díky čemuž jsou podle tabulek stupně krytí kompletně odolné proti vniknutí prachu. Bez obav tak bude možné Apple Watch Series 7 ponechat v prašném prostředí či třeba na písečné pláži – samozřejmě tedy pokud nebude tělo hodinek narušeno.

mpv-shot0304

Rychlejší nabíjení

Applu se díky malému zvětšení těla a zúžení displeje podařilo do útrob Series 7 vměstnat o něco větší baterii. Konkrétně kalifornský gigant uvádí, že nové Apple Watch Series 7 zvládnou na jedno nabízí fungovat až 18 hodin. Pokud se však podíváte na loňský model Series 6, tak zjistíte, že udávaná výdrž na jedno nabití je totožná. I přesto se ale jedná o skvělou zprávu – větší displej totiž znamená také větší náročnost na baterii. Po stránce výdrže tedy Apple udělal nejspíše vše, co mohl a větší baterie se do útrob prostě a jednoduše nevleze. Proto šel Apple na celou věc naopak a zaměřil se na rychlost nabíjení, která je u Series 7 až o 33 % rychlejší oproti loňskému modelu. To znamená, že z „nuly“ na 80 % nabití se u Series 7 dostanete za pouhých 45 minut. Nabíjení po dobu osmi minut pak zajistí dostatečnou výdrž pro sledování osmihodinového spánku.

Dnes nejčtenější

.