Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

    iPhone byl vždycky odlišný. Nebudeme-li počítat kauzu, jak kdysi samsung okopíroval iPhone 3G a projel kvůli tomu soud. Nejdříve to byl typický kulatý home button, který iPhony odlišil od všech ostatních placek, pak to byl s příchodem iPhone X právě typický výřez v displeji. Pokud by se Apple pouze zbavil výřezu v displeji, iPhony splynou s asijskou “konkurencí”. Pevně tedy doufám, že pokud výřez zmizí, objeví se jiný originální prvek, který uchová iPhonům jejich nezaměnitelnost. Ne proto, aby bylo vidět, že máte na stole iPhone a ne Xiaomi, to by bylo dost povrchní. Ale kvůli zachování různorodosti. Ono kdyby byla všechna auta od všech výrobců zhruba stejná, tak by to rozhodně žádná krása nebyla. Takže kulatý home button či výřez vnímám stejně jako trojúhelníkový grid Alfa Romeo nebo typické BMW “ledviny”.

    Souhlasím s Vámi … navíc si výřez dokáže obhájit přítomností nějaké pokročilejší technologie. Chvástalové s Androidy přesvědčil 2D sken obličeje fotoaparátem a stejně ty bezokrajové rámečky u těch telefonů. které jsem viděl, jsou v zásadě nekonzistentní.

    Keby aspoň nebol taký obrovský, cítiť z toho silné retro… teraz ani tak nejde o hate ale keď dokážu aj čínske kraksne za 300€ spraviť zaujímavejší a praktickejší dizajn (výrezu,priestrelu displeja celkovo) tak ako sorry že od Applu očakávam viac… ja osobne by som mal radšej kvalitné touchID ako nepraktický FaceID a hneď by to ušetrilo viac miesta pre displej… reprak sa dá štýlovo ukryť (u Samsungu musí človek dlho škúliť aby zistil kde je horný repráčik)…Apple jednoducho len žmýka dizaj iPhonu X z prednej strany a zo zadnej zas iPhone 11… mne to už pripadá že šetria na čom môžu a tým skúšajú čo im prejde u používateľov… jediné čo majú top je procesor a tam to končí , neskutočné ako dokázal Cooke degradovať všetko to čo zdobilo Apple za Jobsa (to bol skutočný vizionár a nie henten cecek) … sám používam Apple produkty pár rokov a na taký macbook nedám dopustiť ale to čo dorobili s iPhonmi tak sorry ale už ani zadarmo nechcem…

    Mám na to naprosto stejný názor, je to od modelu X jakési poznávací znamení iPhone a navíc i z hlediska technického to má opodstatnění. Androidí řešení průstřelem displeje se mi osobně ani trochu nelíbí, protože to působí jako ústupek výrobce jen kvůli módě selfie, bez dalšího využití, což působí opravdu hloupě.

    Asi o něco vyšší bude, ale nebála bych se, že by to něčemu vadilo. O celý milimetr to podle té grafiky určitě nebude, maximálně pár desetinek, třeba to ani nebude vidět. Milimetr by v tomhle případě byl strašně moc, když celý notch (ovšem bez započtení rámečku, který je kolem celého displeje) má na výšku asi půl centimetru.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější