Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Lidé, kteří potřebují Windows, ho potřebují typicky kvůli nějaké aplikaci, která pro Mac není.
  Jak je to s během x86/x64 Windows aplikací na Windows pro ARM? Je to možné v nějaké emulaci, nebo sice získají Windows, ale kvůli ARMu si stejně dané aplikace nespustí?
  (Nebudu teď předpokládat, že vývojáři daných aplikací udělají Win ARM port, když nebyli schopni udělat dosud multiplatformní verze)

  Mě by spíš zajímalo, jak nainstalovat Mac OS na PC, mám iPhone a jsem spokojený, ale nechci si koupit macbook nebo iMac za x desítek tisíc, než si vyzkouším samotný OS, je nějaká možnost to nainstalovat na PC? Děkuji! :)

  Koupit bazarovej

  Macbooku od 2014 nahoru jsou jestte v pohode pouzitelne

  iMacy i na modelech 2010 se da jeste delat

  Pripadne se to da zas prodat cca bez ztraty

  Zadej do Google OpenCore… je to UEFI zavaděč díky kterému rozběháš macOS na obyčejným PC. Jednoduše se nahraje do EFI partition na disku. Když tam přidáš správné ovladače (Kelty) a správně nakonfiguruješ config.plist, bude všechno makat jako na pravém iMacu. Alternativně pokud máš starší hardware, tak podobnou službu splní Clover. Výsledek muže být dokonalý, ale nic není zadarmo… znáš to. Stojí to čas. Vychytat postupně ty nefunkční věci. Já naopak přešel k Applu právě naopak z macOS. Nejdřív jsem na zkoušku koupil starý levný iPhone a ekosystém provázanosti produktů mě tak nadchl, že jsem si později koupil iPad a teď v srpnu Apple Watch S6. No a čekám na příchod iPhonů 13 abych si koupil mini jako náhradu za dosluhující iPhone SE.

  Mam intelacky mac a na nom Parallels a v nich virtualku s Win 10 + kopou nainstalovaneho SW
  Ked prejdem na mac s M1, nainstalujem do neho Parallels, spustim v nich tu uz existujuce virtualku s Win 10? Dokazu Parallels emulovat intelacky procak na M1?
  A co dalsie windows os? Windows Server XYZ?

  Vedeli by ste mi niekto poradiť? … Aktuálne už neumožňuje stiahnutie Win 10 ale je to rovno Win 11 (aspoň ja som tam Win 10 nenašiel). Stiahol som trial Parallels 17, Win 11. a po spustení Parallels automaticky našiel inštalačku Win 11. Všetko sa automaticky nainštalovalo, nemenil som žiadne nastavenia. Win sa normálne spustí, chvíľu funguje, po chvíli prestane reagovať menu Štart, Vyhľadávanie aj nejaké ďalše prvky. Jediné na čo som prišiel, že keď zmením rozlíšenie, Win sa odhlási – prihlási a chvíľu to zase funguje. Po cvhíli to reagovať prestane a pomôže zase len zmena rozlíšenia.

  Nenapadá vás, aké nastavenie by na toto mohlo mať vplyv?

  Mam stejny problem takze mi Mac lezi v policce a pouzivam stary :-( kdyby nekdo vedel, jak nainstalovat funkcni win do niveho mac s procesorem m1, zaplatim za to :-) diky michal. michal_novak@seznam.cz

  Tak som konečne našiel jednoduché riešenie. Problémom je, že musí byť v systéme defaultne nastavený jazyk na „en-US“. Podla lokalizácie v európe ale zrejme dáva systém defaultne anglickú angličtinu.

  Uvádzam postup, ako to spraviť bez menu Start.

  1) Command + R (otvorí Run)
  2) Zadaj „powershell“ a stlač enter (otvorí Powershell)
  3) Do Powershell zadaj nasledovný príkaz a stlač enter.

  Set-WinUserLanguageList en-US -Force
  Restart-Computer

  (zmení východzí jazyk na en-US a reštartuje systém)

  … to je celé, malo by to fungovať

  Udělal jsem to, co si mi psal. Teď potřebuji nejspíš aktivovat win a hlavně nainstalovat PDF Reader a office s access. Rád si licence koupím. Nevíš kde to sehnat?

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.