Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Pokud měl autor předtím notebook s výdrží dvě hodiny a který pořád zamrzal, tak jeho nadšení chápu a přeju mu to. Ale mám MacBook Pro 13 s Intelem, mám ho už třetí rok a zkušenosti úplně jiné. Na baterku vydrží celý pracovní den, spolehlivý, nepadá, mechanické provedení vynikající. Jen klávesnice by mohla mít větší zdvih. Zajímalo by mě spíš porovnání takového stroje s novým s M1 procesorem.
  Jinak souhlasím s tím, že 13 palců je ideální velikost na přenosný notebook – formát A4.
  Z (ne)velikosti paměti bych měl obavy. Když jsem s Macem začínal, tak vše krásně a hladce běželo s pamětí, která by Windowsům nestačila ani náhodou. Až do chvíle, kdy jsem si nainstalovat Microsoft Office. Další žrout paměti je virtualizace – pokud v budoucnu půjdou pustit virtualizované Windows.

  To je zajímavé, podobné problémy jsem u Windows počítačů nikdy nezaznamenal. To nejhorší, co se mi stalo, byla nefunkčnost některých komponent v linuxu, ale ve Windows všechno fungovalo bez problémů.

  Už prestaňte písať tie drísty o tom, ako 8GB M1 vraj je rovnaká RAM ako 16GB od Intelu.. mal som Air M1 8GB, narážal som na nedostatok RAM rovnako ako pri Air Intel 2020 8GB, musel som meniť za 16GB!

  Mimochodom, najlepší v pomere cena/výkon je stále Air M1 16GB, nemá ventilátor a je rýchly.. Macbook Pro M1 13″ je také nechcené dieťa s ventilátorom, nové 14″ a 16″ nemuseli mať ten idiotský výrez (a keď ho už tam dali, mohli tam dať face ID).

  Samozrejme, kto potrebuje virtualizovať Windows na prácu (nie na hranie sa s pokusnou verziou ARM, navyše Windows server neexistuje pre ARM, teda aspoň verejne), ostáva Macbook Pro Intel.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.