Zavřít reklamu

WhatsApp pro iOS dostává nové přepracované rozhraní volání, které je inspirované FaceTime. Nyní mohou uživatelé k probíhajícím skupinovým hovorům snadno přidat více lidí, zobrazit každého účastníka přímo na obrazovce volání, lépe pracovat s archivací chatů a využívat návrhy nálepek při psaní. Vydání nové aktualizace WhatsApp přichází po krátkém testovacím období v beta fázi, které trvalo něco málo přes týden.

Nové rozhraní pro volání

Nové rozhraní pro volání je součástí WhatsApp pro iPhone verze 2.21.140 a prostředím se výrazně podobá vlastní službě FaceTime od společnosti Apple. Umožňuje skupinové hovory a uživatelé snadno mohou zjistit, kdo všechno je k němu připojen. Během samotného hovoru můžete do konverzace pozvat další lidi přejetím prstem nahoru na obrazovce volání a klepnutím na banner „Přidat lidi“. V případě, že kontakt v danou chvíli nemůže hovor přijmout na první pokus, je možné znovu zavolat dané osobě přímo z obrazovky volání. Účastníkům skupinového volání je umožněno opustit rozběhlou konverzaci nebo se k ní připojit, i pokud zmeškali začátek. Upozornění na probíhající hovor se objeví, jakmile se uživatel k aplikaci připojí, aniž by bylo potřeba nového pozvání. Kromě změn pro skupinová volání rozhraní nabízí i vylepšené ovládací prvky v individuálních konverzacích.

Vylepšení archivovaného chatovacího prostředí

Aktualizovaný WhatsApp pro iPhone přináší také změnu v archivování konverzací. Díky nové funkci zůstanou chaty archivovány a ztlumeny i v případě, že od těchto kontaktů přijdou nové zprávy. Dříve archivované chaty se po obdržení nové zprávy přesunuly mimo z archivu. Chcete-li tuto funkci povolit, přejděte do Nastavení> Chaty> Ponechat archivované chaty.

Aktualizace WhatsApp

Novinkou v této verzi je také zobrazení návrhů již stažených relevantních nálepek při psaní zpráv. Všechny nové funkce budou uživatelům iOS k dispozici postupně, proto je možné, že se neobrazí ihned po aktualizaci.

Dnes nejčtenější

.