Zavřít reklamu

Před několika desítkami minut jsme vás na našem magazínu informovali o tom, že Apple (konečně) představil MagSafe Battery Pack pro iPhone 12 (Pro). Jak už název napovídá, tak se jedná o jakousi externí baterii, která drží na zádech iPhonů 12 prostřednictvím MagSafe a bezdrátově jablečný telefon dobíjí. MagSafe Battery Pack nahradil původní Smart Battery Case, který sloužil zároveň jako kryt pro starší zařízení. Nutno podotknout, že si Apple dal opravdu na čas, a že různé alternativy právě představeného MagSafe Battery Packu existují již delší dobu od jiných společností, které se starají o výrobu příslušenství. V tomto článku se společně podíváme na vše, co jste chtěli o MagSafe Battery Packu pro iPhone 12 (Pro) vědět.

Nabíjení a kapacita

MagSafe Battery Pack je určen pro rychlé, jednoduché a bezdrátové nabití vašeho iPhonu 12 mini, 12, 12 Pro či 12 Pro Max. Je k dispozici v jediné variantě, tudíž se nijak neliší svou velikostí či kapacitou – všechny dostupné iPhony 12 tak budou využívat stejný MagSafe Battery Pack. Co se týče kapacity, tak by se v útrobách MagSafe Battery Packu měla nacházet 11.13 Wh baterie, konkrétně by se mělo jednat o dva články, každý o velikosti 1 460 mAh. Jen pro srovnání, baterie iPhonu 12 mini má kapacitu 2227 mAh, iPhonu 12 a 12 Pro 2815 mAh a 12 Pro Max 3687 mAh. Cena je stanovena na 2 890 korun. Před prvním použitím byste MagSafe Battery Pack měli nabít na 100 %, a to ideálně prostřednictvím 20W nabíjecího adaptéru, který není součástí balení, stejně jako kabel. MagSafe Battery Pack se stejně jako iPhony nabíjí prostřednictvím Lightning konektoru. Stav nabití určuje LED dioda, která může mít oranžovou či zelenou barvu. Využít můžete k nabíjení i slabší adaptér, každopádně je nutné počítat s pomalejším nabíjením.

Připojení a odpojení

Jak už jsem zmínil v úvodu, tak se MagSafe Battery Pack k iPhonům 12 připevňuje prostřednictvím MagSafe, tedy prostřednictvím magnetů, které se skrývají na zadní straně zařízení. Ihned po připevnění započne nabíjení. Pokud chcete nabíjení přerušit, tak není nic jednoduššího než MagSafe Battery Pack vzít a ze zad iPhonu 12 jej odklopit. Samozřejmě je možné MagSafe Battery Pack využít také v kombinaci s MagSafe obalem, stejně jako například peněženku. MagSafe Battery Pack zvládne samostatně nabíjet iPhony 12 maximálním výkonem 5 wattů, pokud jej však připojíte k 20W nabíječce, tak funguje stejně jako klasická MagSafe nabíječka a poskytne maximální výkon až 15 wattů.

Kompatibilita a kontrola stavu nabití

Abyste mohli MagSafe Battery Pack na vašem iPhonu 12 využít, tak je nutné, abyste měli nainstalovaný iOS 14.7 a novější. Nutno podotknout, že prozatím tato verze není pro veřejnost k dispozici – Apple však před pár desítkami minut vydal finální beta verzi iOS 14.7, což znamená, že se veřejného vydání tohoto systému dočkáme již brzy. Rozhodně se tak nestane, že byste si nyní MagSafe Battery Pack zakoupili a za pár dní jej nemohli využít. Doručení prvních kusů nových Battery Packů je navíc naplánováno až na 22. července, takže se vydání iOS 14.7 bez problémů stihne. Je pravděpodobné, že MagSafe Battery Pack každopádně bude fungovat i ve starších verzích iOS – jedná se svým způsobem o klasickou nabíječku.

S příchodem iOS 14.7 však budou moci uživatelé MagSafe Battery Pack využít na maximum a především si můžou být jistí tím, že si s ním bude jejich iPhone skvěle rozumět. Při přicvaknutí Battery Packu k iPhonu se například zobrazí malá notifikace, která vás informuje o stavu nabití. Informace o nabití MagSafe Battery Packu si pak můžete zobrazit v rámci widgetu (na ploše i v sekci nalevo s widgety). Při používání MagSafe Battery Packu se vám může stát, že nedojde k jeho nabití na 100 % – namísto toho se nabití zastaví na 90 %. Pokud chcete v nabíjení pokračovat, tak bude stačit podržet tlačítko úsporného režimu v ovládacím centru a klepnout na pokračovat v nabíjení.

Nabíjení MagSafe Battery Packu a iPhonu zároveň

Pokud potřebujete najednou nabít jak MagSafe Battery Pack, tak i iPhone, tak pro vás mám dobrou zprávu – nabíjet je můžete najednou. Stačí, abyste MagSafe Battery Pack přicvaknuli na záda vašeho iPhonu 12, a poté Battery Pack připojili k adaptéru. Pokud využijete 20W nabíjecí adaptér, tak 15 wattů předá MagSafe Battery Pack přímo iPhonu, čímž jej bude nabíjet. Nabíjení je ale možné také v případě, že ke zdroji energie připojíte jak samotný MagSafe Battery Pack, tak i iPhone. Rozhodnete-li se pro nabíjení iPhonu, ke kterému je připojený MagSafe Battery Pack, tak se prvně nabije samotný iPhone do 80 %, až poté se začne nabíjet i MagSafe Battery Pack.

magsafe baterie

Další informace

MagSafe Battery Pack je primárně určen k přicvaknutí na samotný iPhone či na iPhone, který je chráněn MagSafe krytem. Pokud se mezi MagSafe Battery Packem a zády iPhonu 12 bude nacházet nějaký předmět, třeba kreditní karty, tak může dojít k tomu, že se zařízení nebude dobíjet. Při dobíjení přes MagSafe Battery Pack pak může dojít k tomu, že se iPhone začne zahřívat. Pokud systém vyhodnotí, že je zařízení hodně teplé, tak na 80 % nabíjení utne. Nabíjení pak bude pokračovat po zchladnutí zařízení. MagSafe Battery Pack nabízí také speciální funkci pro správu nabíjení, díky čemuž nedojde brzy ke zhoršení kondice baterie. Při zapnuté funkci Optimalizované nabíjení baterie a nabíjení přes MagSafe Battery Pack se na uzamčené obrazovce objeví notifikace, která vás informuje o tom, kdy dojde ke kompletnímu nabití baterie. Potřebujete-li nabít baterii do plna dříve, tak na notifikaci klepněte a povolte okamžité dobití. Při používání MagSafe Battery Packu s koženým MagSafe obalem se na něm mohou objevovat známky ošoupání. Jedná se o normální věc, pokud však nechcete časem kryt zničit, zvažte využití jiného typu obalu.

Dnes nejčtenější

.