Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Voděodolnost se časem vytrácí.

  Tuhle frázi vídám od prvního vodotěsného iPhonu. Ale nikdy jsem neviděl že by to někdo zkusil. Samozřejmě když má auto 20 let nebo okna domu 30 tak přes ně teče, ale 5 let starý telefon? Žádné mechanické namáhání, relativně stálá teplota, většinou na něj ani nedopadá slunce…
  Nenašel někdo článek nebo video na youtube kde to stárnutí opravdu ukazovali?

  zadny iPhone doted nebyl prezentovany jako vodotesny. Je to jiny pojem, nez vodeodolnost. Telefon neni namahany a se stalou teplotou? zijes v laboratori a mobil mas na stojanku?

  Jak píše čtenář, voděodolnost není vodotěsnost, ostatně to je uvedeno i ve článku. Článek nebo video nemám, každopádně mohu hovořit z vlastní zkušenosti. Lepení pod displejem u několik let starého telefonu je určitým způsobem zteřelé – trhá se, je jakoby „suché“ a prostě neplní svou úlohu. Kdežto pokud rozeberu telefon starý már měsíců, tak jde vidět, že je lepení v pořádku a svou funkci plní.

  Telefon bez mechanického namáhání, stále teploty, bez dopadajícího slunečního záření…. V krabičce ve stole?

  Standardně telefon v kapce (ohýbání), navigace (paří slunko a zahřívá se), nabíjení (zahřívá se), zima (klidně je v -10°c), léto (v autě klidně bude mít ke 40°C)…

  Srovnávám to s namáháním těsnění v autě nebo na domu. Když necháte auto v létě zaparkované na slunku, je uvnitř 50° Půl dne 20 dnů za měsíc. To váš telefon přece nezažívá, asi by se vypnul a pak by mu bouchla baterka. V 0°C už iPhone taky nefunguje, takže jestli má -10°, mám ho v kapse. Ale to se mi nestalo léta, že by zmrznul. Ohledně slunce – vidíte v telefonu nějaké těsnění? Ne, slunce na něj nedopadá. Kolikrát jste v autě otevřeli okna nebo dveře a kolikrát jste si v telefonu měnili SIM? Jednou za rok? Ohýbání iPhonu je hadra ve srovnání s autem.
  A ano, žiju v laboratoři a telefon mám na stole :) druhou část života trávím v bytě ve velmi podobných podmínkách. Auto i okna budov to mají náročnější. A vydrží 20-30 let.

  Nedá se na to spolehnout, je to kus od kusujá se svým IP 7 točím videa v bazénu a kolikrát to dětem házim aby se pro něj potápěly. To jsou pak super videa. Kámoš IP 7 oddělal jen tím že zmoknul.
  Můj šéf chtěl zkusit točit v bazénu s IP 11 Pro a okamžitě telefon vytopil. A to ho držel v ruce 10 cm pod hladinou.

  No nechci úplně kecat. Ale vezmu to čisté podle ČSN. Jestliže má nějaké zařízení v ČR certifikaci IP68, je to zařízení určené pro trvale ponoření pod tlakem pod vodou. Aspoň co nás ve škole a na školních učili. Proto nechápu, jestli Apple prodává takové zařízení musí za nej nést plnou odpovědnost. Aspoň v ČR, ale to už je samozřejmě pak na COI.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější