Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Díky za super recenzi. Pochopil jsem správné ze ventilátor při bezne práci se vůbec netoci? Škoda ze ho tam vůbec dávali. Mohli to vyřešit jako i nového aira – snížil by se potenciální problém se zanasenim prachem.

  Děkuji :) ventilátor se při běžné práci netočí nejde slyšet opravdu vůbec – sledoval jsem to v programu Sensei. Když už například začínám pracovat v Photoshopu, tak se roztočí, ale nikoliv na maximum. Na maximum jsem se dostal třeba při hraní hry, jiní recenzenti třeba při renderování 4K videí, apod. Na druhou stranu, kdyby ventilátor nebyl vůbec, tak by byl čip M1 slabší, potažmo by kratší dobu vydržel fungovat na maximum. Pak by začlo docházet k thermal throttlingu a poklesu výkonu, stejně jako právě u Airu. Každopádně chápu vaši myšlenku, možná by byl ideální nějaký filtr, který by se dal vytáhnout a časem očistit.

  E: ventilátor v iMacu se samozřejmě točí neustále, ale v klidovém stavu na nejnižší otáčky (2500 RPM), ve kterých není vůbec slyšet.

  Pavle, nesedel jsem u noveho iMacu, ale dost pochybuji ze se ventilator opravdu netoci. Tak jako u vsech pocitacu s ventilatorem, co kdy byli vyrobeny pojede na minimalni otacky.

  Máte samozřejmě pravdu, špatně jsem komentář pobral a ještě hůř jsem v časovém pressu odpověděl. Myslel jsem to tak, že ventilátor není vůbec slyšet, byť se točí na nejmenší počet otáček za minutu (mělo by to být 2500 RPM, jak uvádím v recenzi). Omlouvám se, díky že jste se ozval, mohlo by to někoho zmást.

  Komu chybí vpředu logo, ať si tam nalepí tu samolepku, pokud se tam teda vejde😀

  Jako rozhodně logo vepředu nevypadalo na minulé generaci vůbec špatně, ale řekl bych, že úspěch a síla firmy a designu dosáhne svého vrcholu tehdy, kdy jde designový jazyk a zařízení poznat mezi ostatníma i bez toho, aniž by na nich bylo nutné mít logo té firmy. U iMacu se tohle Applu povedlo, neboť je to ikonický počítač Applu. 😄

  Mám iMac 27 s 4GB grafickou kartou. Umožňuje mi to mimo jiné i spuštění bootcampu a v něm hry pro VR. Vím, že M1 nepodporuje klasické Windows, ale existuje možnost rozeběhnout ARM Windows z USB? Lze na M1 s ARM Windows spustit hry pro VR? Kolik grafické paměti vlastně M1 má?

  Windows na M1 je možné spustit přes Parallels Desktop 16.5 a novější. Jak to ale funguje a zdali je to použitelné vám bohužel neřeknu, novou verzi zmíněné aplikace nevlastním.

  Co tak to zkusit a udělat článek – to by byl velký přínos pro čitatele LSA. A docela super téma!!!!

  Vlastním iMac 24 s M 1 a musím říct,že je to opravdu parádní a svižný stroj s tím čipem , stříhal jsem na něm videa 4k ale vůbec si neuvědomuji,že bych zaslechl větrák…design se mi líbí,ale vždycky se najdou nějací dudlové,kteří ho ani neviděli naživo,a hned budou prudit jak je to hnusné a dětská hračka a jak by to mělo vypadat…lidi kašlete na ně …běžte do něho pokud váháte…budete spokojeni

  Aktuální M1 nemá na výkonnější AMD grafiky v iMac27. Kolik má přidělené paměti M1 neřešit , entry segment se vymezuje nejvíce proti integrované Intel.

  K DESIGNU: Trochu se podivuju, že se někomu nový design nelíbí. Mrzí mě jen, že Apple nezvolil místo stříbrné barvy jen bílou se stříbrnou nohou – možná si ho schovávají pro větší iMac, o kterém píše autor článku. Já jsem si třeba stolní iMac nekoupil od doby, kdy skončil krásný bílý model iMac 24″ 2.16 GHz Intel Core 2 Duo (info pro xyz: vydržel mi 8 let), protože se mi ty stříbrné s černým rámeekčem vůbec nikdy nelíbili a to tak, že jsem si doslova nemohl koupit počítač. :) Na tenhle návrat jsem čekal, asi vyměnili designera, díky. :)

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.