Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Nevím ale nemělo to vliv pak na jeho úmrtí?

  Přesně tak. Léčit rakovinu velkým množstvím šťávy z mrkve je výmysl hodný IQ tykve. S tím jeho veganstvím a vegetariánstvím to asi moc slavný nebylo. V určitým období byl tlusté jako prase – viz fotka u článku 5 životních lekcí od Steva Jobse. I když v práci mám kolegyni vegetariánku a je normálně tlustá. Lidi, co se přehnaně hrabou v tom co jedí a v tom co z nich vychází nejsou lidi, ke kterým bych nějak vzhlížel. Neříkám, že se musí krmit jako prase, ale prostě rozum do hrsti.

  Na tomto webu v diskusich jsou odbornici vazne na vse, kdyby tu vysel clanek o vyrobe jaderne ponorky, prispecha nejaky moula do diskuse a napise jak by to vyrabel lip

  Každá jednostranná dieta je pro člověka v zásadě riziko. Člověk je všežravec, jak lze dovoditi z uspořádání trávící soustavy. Problém moderního člověka je spíše než ve skladbě, tak v množství toho čím se cpe. V zemích s nejvyšší střední délkou života jsou velmi různé dietní návyky (1. San Marino, 2. Japonsko, 3. Švýcarsko, …), tedy není důvod nejíst „všechno“.
  Co Jobs každopádně neudělal dobře, bylo odmítnutí operace v době, kdy se mohl velmi pravděpodobně zcela vyléčit . Měl méně obvyklý nádor slinivky, který není tak agresivní. Ten odklad, kdy popíjel jakési šťávy byl osudovou chybou – které si na sklonku života byl vědom.

  Všežravec musí alebo môže jesť všetko? Ja vidím výhodu všežravectva v tom, že všezravec dokáže relatívne prežiť na akejkoľvek strave. Uvedené je však výhodou v podmienkach, kde nie je toho veľa na výber. V súčastnosti, keď je ten výber viac ako dostatočný, je nezmyslom jesť to, čo telu berie viac ako mu dáva a ospravedlňovať to tým, že ako všežravec by mal jesť všetko. Ťažko chorý človek je v extréme a v extréme používa extrémne prostriedky a chytá sa každej slamky. Vylúčenie, resp. radikálne obmädzenie konzumácie mäsa je určite zdravšie ako jeho každodenná konzumácia (u niektorých v každom chode). A to narážam len na zdravotnú stránku.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější