Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

    Mně toto dělá taky, ale to je vlastnost onoho mini-LED podsvícení. Kdy pod jakoukoliv grafikou, byť jedním „rozsvíceným“ pixelem, svítí segmenty miniLED. Kdeždo ostatní segmenty (kde není na displeji žádná grafika) jsou zhasnuté.
    Dle mého, když se startuje iPad, tak svítí všechny segment miniLED, a tak není vidět rozdíl mezi jednotlivými rozsvícenými a zhasnutými.

    Obávám se, že tohle nejde jen tak napravit-to by se musely rozvicovat jednotlivé miniLED ze oněch 10 000 a ne „jen“ skupiny z 2500 segmentů.

    Presne tak. Toto sa stáva aj na najdrahších telkách od renomovaných výrobcov pri použití FALD alebo miniLED displejov hlavne pri bielych titulkách. Jediný OLED dispelej nerobí blooming efekt ale tiež napr. na čiernom pozadí biele titulky svietia až to bije do očí v tme.

    Veru veru vlastnost mini ledu, ked porovnavam 2018 vs 2021 tak fakt clovek si to vsimne pri specifickych podmienkach ako kontextove ponuky pri netflixe a tak,ale pri samotnom filme ten obraz je obrovsky rozdiel oproti 2018 ke. Skorej vadi ten šedy „ram“ na krajoch displeja…

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější