Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

    Popravdě bych očekával, že ten refresh na model 2021 není ani tak kvůli tomu, že by ho potřeboval zákazník, ale že prostě Apple už nechce vyrábět tak staré čipy.
    Navíc si do budoucna připravuje půdu pro to, aby mohl za pár let zaříznout podporu – předpokládám, že střeva tvOS sdílí s iOS. Čip A10X (TV 4K 2017) byl v iPhonu 7, podle úniků se zdá, že iOS15 ještě na iPhone7 nainstalovat půjde, ale jak na tom budou další verze, nevíme.
    Osobně bohužel znám ten pocit vývojáře, který je povinen řešit zpětnou kompatibilitu s produktem prodávaným 5 let zpátky a můžu Vám říct, že když se Vám produkt vyvíjí raketovým tempem, tak 5 let starý model je čisté peklo, kterému chybí paměť, výkon, funkce a  v momentě, kdy se takový model posune za hranici „ukončení podpory“, tak boucháte flašku.

    To co rikas ovsem neni pravda. Podpora se neodrizne, Apple zaroven s 4k uvedl zaroven “novou” HD verzi Apple TV pro rok 2021, ta ovsem stale bezi na chipu A8 = cpu iPhonu 6, ktery sam o sobe uz davno nepodporuje, posledni verze je iOSu je 12.4.9. Vzhledem k faktu ze to predstavil jako produkt pro rok 2021, podpora starsich cpu bude jeste sakra dlouha. Cili vlastnici aktualni ATV 4k ne nasledujich nekolik let skutecne nemusi o updaty bat, protoze stavajici ATV 4k nevyuziva CPU iPhonu 7, ktery mel A10, ale CPU A10X ktery byl v iPadech Pro 2017 a vykonostne je ponekud jinde nez klacke A10, uz jen tim ze namisto 4 jader A10 ma A10X 6 jader.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější