Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Chybně pracujete s technologiemi.

  Apple nemá/neposkytuje žádnou podporu hi-res, lossless pro jiná kabelová sluchátka. O tom to totiž vůbec není.

  Apple přehrává bez problému lossless/hi-res např. na iPhonu. Na výstupu pro analogová sluchátka přes Ligthning aktivní redukci leze s iPhonu již analogový zvuk, sluchátka jen hrají, žádnou elektroniku pro hi-res/lossless formáty v sobě nemají.

  Je to klasichá obdoba přehrávání zvuku starou metodou přes jack. iPhone funguje jako zesilovač a sluchátka jak obedny.

  AirPods MAX jsou ale něco jiného. Něco jako aktivní reproduktory s vlastním zesilovačem. Jsou samotným zesilovačem a DAC zařízením, který přijímá digitální formát hudby přes BT. S iPhonem komunikuje pouze digitálně přes BT.

  Kabelová varianta pro AP-MAX je pouze náhradní řešení, které využívá již zpracovaný analogový výstup přes redukci iPhone a jelikož AP-MAX nejsou zapojeny jako klasická sluchátka, musí si tento analogový signál znovu přechroustat do digitálu pro vnitřní digitální obvody.

  Prostě si představte aktivní reproduktory, které nemají kabelový digitální vstup, ale jen bezdrátový. Po kabelu tam prostě digitál nedostanete.

  AP-MAX tedy pochopitelně zpracovávají hi-res/lossless původní formát, který odeslal iPhone na výstup, kde se redukuje na analogový, avšak díky zbytečnému dvojnásobnému převodu dojde k jeho kvalitativní degradaci. Ale lossless/hi-res to je, pokud jej uživatel v iPhonu přehrává.

  Aby lossless/hi-res zpracovávala přímo AP-MAX sluchátka, musel by doputovat lossless/hi-res formát a do sluchátek v původní, digitální podobě.

  A tudy vede cesta.
  Ale bude to chtít jiný kabel, takový, který nemá v cestě převodníky, ale přenáší původní digitální stream až do sluchátek. Pak stačí jen softwarové úpravy v iOS a firmware sluchátek.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.