Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Upřímě nechápu neschopnost Applu na jedný straně prezentovat HiFi kvalitu hudby v Apple Music a na druhou stranu nenabídnout žádnou možnost v rámci „dokonalého“ Apple ekosystému si hudbu ve vysoké kvalitě poslechnout… u zvukově podprůměrných AirPods se to dá překousnout, ale u Max verze za 16 tisíc je to až k smíchu/pláči. Prostorovej zvuk je k ničemu u hudby, snad u filmů, ale zase jen umělé omezení pro jiné platformy, které už léta zvládají HiFi hudbu zpracovat i poslat přes LDAC do sluchadel a to včetně blbostí jako Audio 360 efektů, Dolby Atmos atd…

  Snad jste nechtěl lossless u wireless sluchátek, kde tato disciplina je nedosažitelná.
  Je pouze hloupý zákazník…

  Náhlavné wireless slúchadlá spravidla fungujú aj cez kábel. Airpods max síce tiež, ale nepodporujú hi-res audio.

  Jak už to tak bývá, tak to celé zase dokonale zprasili novináři, různé internetové IT magazíny, armáda redaktorů a spousta čtenářů, kteří vůbec netuší co to vlastně je.

  Aktuální nejmodernější technologie BT5 stále neumožňuje streamovat vyšší datový tok, než je 900kbit/s. Základní CD formát ale potřebuje minimálně 1400kbit/s. Takže podpora lossless pře BT5 stále není dostupná nikomu, tedy logicky ani Apple.

  Komické je, že přestože se o tom ví léta, najednou je to děsně aktuální téma :-) Doposud to vůbec nikomu nevadilo :-)

  Naproti tomu Dolby Atmos je na hudební scéně skutečně velký krok kupředu, tady Apple opět spouští malou revoluci.

  Apple nepodporuje ani tých 900kbit/s. Žiadny Ldac a ani AptxHD. Dolby Atmos nie je žiadna revolúcia. Apple najprv odstráni audio jack, potom pretlači predaj BT slúchadiel a teraz chce robiť revolúciu v audio. Komické je, že Apple len nedávno predstavil Airpods max, ktoré dokážu hrať aj cez kábel, ale nie v hi-res kvalite a to stoja o polovicu viac, ako konkurenčné sluchadlá, ktoré to podporujú.

  V zásadě s tebou souhlasím. S výjimkou prostorového zvuku u hudby. Poohlédni se po netu po záznamu koncertu Hanze Zimmera v Praze (v roce 2017?). Má to kvalitní DD zvuk a podle mě je to porno.

  Tak jsem doufal, že se to jako dozvím (proč) a ono nic :-) Vy jste taky parta :-) Jinak pro mě super. Můj digitální zesilovač podporuje AirPlay 2, takže hi-res z Apple Music je realita. Tidal Master i s jeho nešťastným MQA, které potřebuje HW dekodér, tedy plnou podporu zařízení, můžu po letech pustit k vodě a ještě ušetřím, protože rodinné Apple Music máme tak jako tak. Apple Music chvála bohu s takovou blbostí nevyrukoval.

  Moc se neraduj, co jsem googlil, tak AirPlay 2 stejně downsampluje kvalitu. Ale už nikde nenajde jak moc. Jen že první generace AirPlay uměla Maximálně 44kHz/16b. Až to ofiko vyjde, jistě bude k dispozici dost testů a recenzí, prozatím mi to přijde tak trochu jako spekulace.

  airplay 2 prenos hi-res nepodporuje je to dva krát prepočítavané najpr v zariadení apple následne priamo v zariadení čo podporuje airplay či už reproduktory alebo zosilňovač
  stači malý pokus strč do tvojho zosilovača usb s hi-res súborom a skús ten istý hi-res cez airplay streamovať napr z macu a uvidíš ako airplay degraduje kvalitu

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.