Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Perfekt, na Hi-Fi hudbu sa moc teším.

  Stejně 90 procent lidí nepozná rozdíl.
  Kamoš můj jeden machroval že zná píva – nepoznal ani jedno z deseti. Mladá zase že je hrozná vinařka – nepoznala na degustaci ani jedno z osmi.
  Obdobné to bude s audiofily jako jsi Ty.

  To je stejná blbost, jako bys tvrdil, že 90% uživatelů nepozná rozdíl mezi HDR a ne-HDR videem v Apple TV+. Samozřejmě jde nejenom o to, jakej má kdo sluch, ale taky o vybavení. I tupec musí na průměrné Hi-Fi reprosoustavě s na dnešní dobu průměrným av receiverem slyšet rozdíl mezi 44kHz 16-bit a 96kHz 24-bit či rovnou 192kHz. Dolby atmos se podle mě trochu přeceňuje. Ale ve výsledku je vlastně jakákoliv změna nad standardní CD kvalitu k dobrému.

  ‌AirPods‌, ‌AirPods Pro‌, and ‌AirPods Max‌ are limited to the Bluetooth AAC codec when paired with an iPhone, and won’t be able to stream ‌Apple Music‌ lossless files, Apple confirmed to T3.

  Apple did not mention ‌AirPods‌ compatibility in its press release announcing the new functionality, and on its website, Apple confirms that lossless audio can be listened to on an ‌iPhone‌, iPad, Mac, or Apple TV, and T3 also says that HomePod is compatible even though it wasn’t listed in Apple’s announcement.

  Lorenzo, na kvalitný zvuk je potrebný celý reťazec začínajúci bezstratovým kodekom a kvalitným prevodníkom, nasledované
  schopným predzosilovačom, koncovým zosilovačom a konečne
  reprosústavou, ktorá ten vysoko-verný zvuk dokáže premeniť na akustické vlny. Pokiaľ to splníš, budeš prekvapený o koľko informácií prichádzaš vysokou kompresiou.

  83427: Slyšet rozdíl 16/44,1 a 24/96 je hodně těžké a málo kdo to dá. Na stránce abx.digitalfeed.net jsou ABX testy kde se hádají různá taková srovnání. Zjistíš že ani rozdíl mp3 vs flac není až tak snadné poznat. Schválně jakou budeš mít úspěšnost?

  @Petr – v aute je myslím Hi-Fi zvuk zbytočný. Na skutočné vychutnanie si kvalitnej nahrávky je potrebná dostatočne kvalitná aparatúra a posluchová miestnosť splňujúca aspon minimum šírenia zvukových vĺn.

  @Maryn – testy je potrebné prehrať na aparatúre. Je úplne zbytočné
  tie zrovnávacie testy prehrávať na reproduktoroch notebooku/PC bedničkách a podobne.

  Souhlas. Zrovna formát MP3 ořezává znatelně výšky a třeba u metalu, kde v jednu chvíli zní hodně různých hudebních nástrojů, je to sakra znát. Zkoušel jsem doma srovnat Bluetooth stream z Apple Music s vinylem a rozdíl tam slyšet byl. Při streamu přes AirPlay už tam osobně rozdíl neslyšim. Teda krom toho analogového bordelu, který je u vinylu navíc :-)

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.