Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Romane, asi bych to viděl podobně…těch podmínek je tam opravdu mnoho! Když vemu naši „vesnici“ tak bych jej už nikdy nemusel najit…

  Romane děkuji za podstatné info. Myslel sem si že aktivní GPS není potřeba. Myslel sem si že je to závislé na BT buňce sítě. Ale i tak se těším na podrobnou recenzi.

  Myslím si že to je trochu jinak než píšete ale když tak mě opravte.
  To upozornění na ztrátu nebo zapomenutí by byla fajn věc a možná bude po nějaké aktualizaci. Pokud mi ovšem klíče s airtagem někde vypadnou tak si telefon pamatuje poslední spojení a vy máte přibližný odhad kdy naposled jste měl klíče u sebe. Funguje to i u airpodu.
  Ta druhá věc je a to jsem jenom četl a tím si opravdu nejsem jist pokud projde nějaký cizí iPhone kolem ztraceného airtagů ale nemá data tak si informace zaznamená i s polohou a až se dostane na internet tak je odešle ale tímto si opravdu nejsem jistý.

  Pokud je pro Vás AirTag za cca 800,- “laciný”, tak jste opravdu za vodou

  Neni „laciny“ ale je to levna koupitelna vec. Je to cena kterou clovek muze jen tak pro radost a hracickovani utratit. Je to jen o par korun vice nez multikino pro dva s popcorny a pitim.

  Uváděné podmínky u iPhone jsou přehnaně popsané. Naprostá většina běžných uživatelů vůbec neřeší jestli má nebo nemá vypnout BT, stejně tak polohové služby. Oboje je ve výchozím stavu zapnuté a navíc třeba BT už docela dlouho nejde vypnout z ovládacího centra, jen se odpojí aktuální zařízení a další se nepřipojí do druhého dne nebo do přesunu na jiné místo.

  Dobrý den, mohu se zeptat z jakého výzkumu a z jakého vzorku uživatelů čerpáte ve svém oznámení? díky moc rádi jej zahrneme do článku.

  Asi bych se mohl zeptat podobně vás, a ideálně – nahoďte anketu, ať máme čísla, co?
  Protože se asi 25 let pohybuji v oboru, dovolim si říct, že BT, Wifi a podobně v dnešní době vypínají řádově jednotky procet uživatelů a to ještě z řad androidistů.

  Je třeba si taky uvědomit, že ikdyby bylo u nás běžné BT a data vypínat, nelze to plošně vztáhnout na celý svět. A tady karty nahrávají Applu, který určitě velmi dobře ví, jak jeho zákazníci světově služby využívají. Ve světě těch hraček mají určitě víc a když člověk používá AW, AirPods, ApplePencil, bezdrátové periferie, určitě BT obvykle nevypíná.

  Nemám přesná čísla, stejně jako je zřejmě nemáte Vy. Nicméně se v IT pohybuji velmi dlouho a k tomu jsem pro své okolí a rodinu takový ten nechtěný ajťák. Z okruhu mých známých možná většina ani netuší co bluetooth je a že by to vůbec měli nějak vypínat. A pak od iOS 11 BT ani Wi-Fi nejsou přes ovládací centrum skutečně vypínané, což je záměr Apple pro lepší fungování zařízení mezi sebou (hotspot iPhone pro Mac, hodinky vs iPhone, AirDrop a teď nově AirTag). Možná že ta změna od iOS 11 byla už promyšlená příprava na zařízení typu AirTag. Takže ano odkaz na obsáhlou studii, která prošla peer review fakt nemám, ale výše uvedený stav odhaduji ze zkušeností, kdy často i rostu z toho jak něco někomu nového na mobilu ukážu a slavnostně třeba nastavím, abych pak po čase zjistil, že to stejně nepoužívá. A přestože to je pro mě zásadní věc, tak to běžné uživatele prostě nezajímá.

  Já bych to viděl takhle:
  Pokud půjdu někde mimo lidstvo a ztratím věc, která má GPS lokátor se SIM, vyhledám si ji na mapě a dojedu pro ni.
  Když ztratím věc, která má na sobě AirTag, podívám se na mapu, kde je její cca poslední poloha a vydám se na to místo.
  Pokud se mi tam k tomu telefon nepřipojí (nebo se do té doby neupřesní poloha, kdyby někdo prošel kolem něj), vrátím se po trase, kde jsem šel a AirTag se logne ke mně a naskočí mi upozornění.
  Zkrátka někam pro to budu muset tak jako tak, pokud je pro mě ta věc důležitá.
  A tam ji najdu.

  Dobrý den, v článku je jedna podstatná chyba. Air tag lze vyhledat apple zařízeníma ,ale v případě že ho najde někdo kdo apple nemá lze z něj přes nfc načíst odkaz na stránky apple kde najdete telefon a kontakt na majitele.

  BT, polohové služby i internet má aktivní drtivá většina jablíčkářů, jak už tady zaznělo. No a iOS 14 bude mít do konce roku skoro každý iPhone taky, lidi aktualizují iOS často. Další věc je, že nějak pochybuju, že ve městě o 12.000 obyvatelích by šlo o “pár zařízení”. I v mé rodné vsi, která má 200 obyvatel, najdete dneska už nějakých 15 iPhonů určitě. Při 12.000 obyvatelích musí jít o stovky iPhonů.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější