Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  „Nemůžete lidem nabídnout náhradu za udělení jejich svolení a nemůžete omezit funkčnost nebo obsah nebo jinak znehodnotit svou aplikaci, pokud vám lidé nedovolí je sledovat.“

  Tady neplati, jelikoz oba uzivatele dostanou uplne stejnou funkcionalitu, proste jen zastrasuji, neverim, ze by nekdy(pokud malo lidi odsouhlasi) udelali fb/insta placeny.

  A tyto aplikace ještě někdo inteligentní používá??

  mi zostala v iphone len appka messanger od facebooku a to ked som ju obcas zapol a zrazu som zbadal reklamu letela preč, NIKTO MI NEBUDE ZOBRAZOVAT REKLAMU V APLIKACII ANI NA WEBE !

  Bude se vám zobrazovat reklama, která je více personalizovaná
  – nevím, co je na tomhle výhoda. Já jakožto uživatel nemám zájem o reklamu personalizovanou, ani nepersonalizovanou

  Pomůžete udržovat Facebook/Instagram zdarma
  – FB pravidlo „FB byl, je a bude zdarma“ ….sami by šli proti sobě, protože pokud by ho zpoplatnili, tak je to pro ně konečná.

  Podpoříte firmy, které k oslovení svých zákazníků spoléhají na reklamy
  – zákazníci své firmy podporují nákupy bez ohledu na reklamu.

  Omlouvám se Roberte, ale z jakého důvodu má tedy Facebook své služby provozovat? má to být nezisková organizace, když píšete, že o reklamu nestojíte a nemáte o ni zájem? Ještě bych se pak rád zeptal, mohl byste jmenovat firmu, která je zisková a neinvestuje ani korunu do PR nebo marketingu?

  At si delaji co chteji, na mem zarizeni rozhoduji ja o tom, jestli budu blokovat reklamy

  No to bych tak nějak netvrdil, rozhodujete jen o tom, zda budete blokovat cookies a tím pádem cílení reklam … tím to vše končí. Navíc bych to asi trošku otočil, jejich aplikace, jejich pravidla :-) S těmi jste také souhlasil, při prvním přihlášení na FB :)

  Roman Zavrel ohybaju pravidla podla seba. Ked sa Vam paci aby s vasimi dátmi bolo obchodovane , tak poprosim dajte tu vasu vyplatnu pasku , chrobopis a ja to s radostu predam niekomu. Myslite ze oni su ten meter co je spravne a co nie je ? Pre nich sme len cislo na ktorom s radostu zarobia. To ca stalo v amerike pri volbach , pochopil som ze musim odist zo socialnych sieti . Anglosasovia su kur…. .

  @ Roman Zavřel: Tak ja se zrovna Vám nedivím, že tady tvrdošíjně obhajujete neobhajitelné. Fungujete skoro na stejném principu. Je základním právem člověka naložit se svým majetkem tak, jak sám uzná za vhodné. Každopádně by vždy měl mít možnost svobodné volby.

  @ Roman Zavřel: Souhlas. Se svým majetkem si FB může dělat co chce. Cizí majetek/data ať laskavě nechá na pokoji. Minimálně by se měl zeptat, jestli si to může vzít. Což je přesně ta volba, kterou Apple nabídnul a proti které tak brojíte. K sousedům si také chodíte brát věcí bez dovolení, vadí Vám, že mají plot, který brání v průniku na pozemek?

  Turin: zkusím to ještě jednou, snad to tentokrát výjde. Vy jste s tím, že si k vám ten FB půjde pro věci a ty pak prodá souhlasil, když jste potvrdil smluvní podmínky při registraci…. já už nevím jak vám to mám vysvětlit. Ten váš příklad se sousedem je super, soused vám totiž smluvně odsouhlasil a potvrdil, že si k němu ty věci můžete chodit brát…. to je přesně to, co jste vy udělal s FB. Sorry nevím už jak vám to lépe vysvětlit.

  @ Roman Zavřel: Pokud je to takto jak tvrdíte, tak asi není sebemenší problém a uživatel jistě znovu potvrdí, že chce být šmírován napříč všemi aplikacemi atd. Problém je, že to takto není a ví to i FB proto se tomu tak urputně brání. On to totiž FB schoval na 199999té stránce malým neviditelným písmen a ještě schválně napsáno nesrozumitelnou řečí. Najednou když je to jasně a stručně Applem vysvětleno (JEDNOU VĚTOU), tak se FB cuká. Proč asi? FB používá taktiky šmejdů co kšeftují s hrncema. O tom to je.

  Tak je to tam nebo to tam není? JEdnou to tam podle vás není a ve druhé větě to tam je a dokonce víte na které stránce…. zkuste si to skutečně na tom FB přečíst, ať pak máte nějaké argumenty na úrovni. Díky moc.

  :D .Vy tu celou dobu tvrdíte, že to tam je. Jasně a srozumitelně že? Tak co, kdybyste nám to předložil vy? Znovu, pokud to tam tak jasně a srozumitelně napsaný je, tak není žádný problém přeci ne? Uživatel to jistě znovu rád potvrdí. Ale chyba lávky, tak to není.
  Je mi jasné, co Vás tak žere. Stačí se podívat na ty Vaše „oprávněné zájmy“…20 přepínačů a bůh ví kolik „firem“ (jistě samé počestné) zatím.

  Co mě žere? …. já si tu jen občas něco napíšu, mě je zcela jedno jak se komu zobrazuje nějaká reklama, jen říkám, že píšete nesmysly… zeptejte se svého právního zástupce, zda máte pravdu nebo ne.

  https://www.facebook.com/legal/terms – “
  Za používání Facebooku nebo jiných produktů a služeb, na které se vztahují tyto smluvní podmínky, vám neúčtujeme žádné poplatky. Firmy a organizace nám ale platí za to, abychom vám zobrazovali reklamy na jejich produkty a služby. Používáním našich produktů vyjadřujete svůj souhlas s tím, že vám můžeme zobrazovat reklamy, které jsou podle nás relevantní pro vás a vaše zájmy. K tomu, abychom lépe určili, které reklamy vám máme zobrazit, používáme vaše osobní údaje. “ – pěkný den :)

  Facebook i Instagram jsem už před týdnem zrušil. Facebook, to je takové „modré okénko do psychiatrické léčebny“ a na Instagramu se často vyskytovaly reklamy na zlodějské aplikace – účtování 30 € týdně, což vypovídalo za vše.
  Za Facebook náhradu nemám (případně prosím o doporučení) a za Instagram jsem si našel Tumblr, který mi i mnohem více vyhovuje..

  K tak zásadnímu rozhodnutí a přeji, ať je definitivní. V současné době je trend rušení těchto uživatelských účtů. A to hlavně z důvodů ochrany soukromí a internetové detoxikace.
  Mám mnoho kolegů, kteří se již dříve takto rozhodli a nelitují. Snad je toto konečně začátek konce licoknigy.
  A co se týče cílené reklamy – byl jsem osloven jen a pouze Always s křidélky 😉.
  Bohužel to není moc komfortní, ale reklamu nesleduji, neposlouchám, vypínám, zásadně používám čtečku, zásadně neklikám na přeskočení reklamy a videa spouštím jen tehdy, když opravdu potřebuji shlédnout to, co po reklamě následuje. V takovém případě telefon otáčím a vracím se až masáž skončí.

  Já podlehl reklamě na kartu Orbit na LSA a dodnes toho lituji!!
  Vyhozené peníze.
  Ale zase je fajn, že uděláš foto krajinky a v batohu se ti rozezvučí peněženka😤

  Je na case, aby jednotlive staty prijaly zakon zakazujici predavat jakakoliv data 3.stranam, respektive potrebovaly k tomuto kroku pisemny souhlas dane strany a v pripade, ze jej neziskaji, nesmi onoho zakaznika jakkoliv obtezovat ci jej tlacit k podpisu a ani jej jakkoliv diskriminovat vuci tem, co svuj souhlas daji… tady nejde jen o Facebook…. jde typicky o ruzne e-shopy, ktere rozdavaji telefonni cisla jak na bezicim pasu dal… a clovek ani netusi, ze k tomuto dojde… skryte tuto skutecnost totiz uvadeji casto v obchodnich podminkach…

  Ano i ne.
  Ano – musi byt jasne a viditelne uvedeno co aplikace/webshop dela a co se s daty stane.
  Ne – opravdu muze zvyhodnovat uzivatele ktery mu za to neco poskytne (data napr). Stejne tak ostatni uzivatele maji plne pravo a vlastni volbu danou vec ci webshop pouzit.
  Nelibi se me podminky FB ? Tak jej NEPOUZIVAM.

  Ale jak rikam, vzdy musi subjekt jasne a primo uvadet co bude, s cim jak bude nakladat apod. At se pak uzivatel rozhodne zda mu sluzby dane firmy za to stoji ci ne.

  Nestrašte lidi.
  Proste se bude objevovat jiná reklama!
  I když vás FB sleduje, stejně posila naprosto hloupou reklamu, která s vašimi zájmy vůbec nesouvisí.
  S KLIDEM ZAKAŽTE SLEDOVÁNÍ!
  Nezpoplatni nic!

  Nedovolím a platit nebudu. Klidně si založím jinou sociální síť která by vznikla alternativně. Ezi víš co 😂😂😂 Hlavně at už to nemají tihle.

  Máte úplnou pravdu!!
  Za to, že se nemá z člověka stát reklamní primitiv a duševní debil, bude muset platit.
  Zvrácený svět – neobtěžujte mne prosím reklamou, zaplatím vám!!
  Dobře vám zaplatím!!

  (No, ještě že fungují čtečky!! Těm by se mělo platit (zlatem) a dát Nobelovku.)

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.