Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Troufám si poněkud nesouhlasit s tvrzením autora „Hned na začátek bych chtěl říci, že pro klasického uživatele to neznamená prakticky nic – pro obyčejné uživatele totiž tento profesionální jablečný tablet postrádá smysl.“

  Mini-LED znamená nejen podstatné zvýšení kontrastu, ale také významně lepší podání černé barvy, téměř jako u OLED technologie. Prostě, kde má být tma, je tma. To ocení každý, i laik.

  Osobně si myslím, že tablet za více než 30 tisíc korun je pro obyčejného uživatele drahý a poněkud nevyužitelný. Přídomek „Pro“ v názvu rozhodně není zvolen jen tak. Klasičtí uživatelé i z hlediska ceny a využitelnosti více ocení iPad Air či iPad. Věta nebyla myšlena tak, že by obyčejný uživatel neocenil kvalitnější displej, ale tak, že je iPad Pro prostě a jednoduše určen pro profesionály, kteří jej umí využít, a nikoliv pro obyčejné uživatele. Ale díky za váš poznatek :) přeji pěkný večer.

  Pavle mate pravdu. Pridomek Pro je opravdu pro nekoho kdo Pro vyuzije. Klasicky uzivatel sahne po klasice ci Air. Ja sam sem kupoval prvi generaci ipad 10,5Pro a vyuziji ho plne. Sem zapalenej amatersky fotograf. A ipad hodne pomaha. Mam ho stale a nepremyslim o koupi noveho. Ma vykonu dost stale pro moji potrebu. Max Pro verzi vezme mozna i nejaky zapalenej hrac ?

  Váš článek je věnován mini-LED displeji iPadu Pro, koneckonců to má v názvu. Nikoliv využitelnosti pro amatéry. A ten displej je podle mě právě to, co by běžný uživatel dokázal ocenit či využít u tohoto produktu. Rozdíl podání černé mezi mini-LED nebo OLED technologií a běžnými LED displeji je dost výrazný.

  A pokud předřečník, amatérský fotograf, nedokáže ocenit významně kvalitnější displej, je to zvláštní. Pro fotografy je kvalita podání barev displeje dost podstatná záležitost. Ale asi to máme každý jinak…

  Článek je samozřejmě věnován mini-LED displeji, ale v té části, kterou jste citoval, mluvím o iPadu Pro všeobecně. Každý z nás má každopádně jiné priority – pro někoho displej důležitý je, pro někoho nikoliv. Naprosto chápu a respektuji váš názor, každopádně si i nadále stojím za tím, že iPad Pro (celek, nikoliv jen displej) je určen pouze pro profíky.

  Mě by zajímalo jak moc jsou vidět na tomto displeji “světelné mapy” ve tmě. Tuto technologii používají už dávno televizory, ale při malém počtu diod má toto podsvícení příšerný efekt světelných map a je lepší když je to podsvícené celé a pořád. Tady to samozřejmě bude jiná liga. I tak nechápu Apple, pro rovnou nedá OLED, který je v tomto ohledu stejně nejlepší a na výrobu vlastně jednodušší. To jenom Samsung to zase prezentuje jako něco lepšího stejně v případě QLED(opičárna).

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.