Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Mi to nejde. Prý že používám Dolby vision a tedy televize využívá přesné nastavení barev. A to jsem se na tuhle funkci tak těšil.

  Tak tím snad lépe ne? 😀 Pokud má tvá TV dolby vision tak není potřeba tohle logicky provádět. Ale pokud tě to trápí a nutně potřebuješ mít pocit že teď máš obraz “ftopu” po kalibraci tak klidně mi můžeš televizi dát a koupit si nějaký horší model kde ti to bude fungovat 🤦‍♂️

  To že má televize Dolby Vision vážně neznamená, že má televize přesné barvy. DV je uzavřený ekosystém a Dolby ani výrobce televizí nenechá si s obrazem v tomhle formátu dělat, co se jim zachce (např. Philips implementoval DV až poté, co usmlouval, že v režimu DV Bright bude moct zapnout některá svá „vylepšení“ obrazu, stejně ale nemůže používat všechna). I u normální kalibrace se sondou je s Dolby Vision více práce.

  Me to nefunguje vubec. Dam vyvazeni barev, notifikace se zobrazi ale na mobilu stale priprava a pak chyba. A na televizi stale o tom, ze ATV bude merit. A kde nic tu nic.

  Na lepších novějších televizích funkce k ničemu. U Samsung Frame 2021 i nového Loeve OLED se musí nejprve vypnout autokalibrece v televizi (inteligentní mód), pak kalibrace ze strany ATV & iPhone proběhne, ale v obou případech obraz subjektivně horší u mne s nádechem do žluté.

  To že je ten obraz „subjektivně horší s nádechem do žluté“ může znamenat, že kalibrace fungovala jak měla. Totiž standard pro bílou ve filmech je D65 (6500K), ale většina módů v TV (živý, dynamický, standardní, přirozený, sport atd.) má chladnější obraz, protože to pocitově způsobuje bělejší bílou a líbivější obraz. Kalibrace ale není o líbivosti, nýbrž o věrnosti.

  Udělám všechno přesně podle návodu a stejně to při kalibraci bílé barvy spadne a napíše to, že se nezadařilo, ať to zkusím znovu. A to jsem to zkoušel držet kousek nad displejem, aji to na něj položit a pořád stejné. Zkoušel jsem krom „normální“ i všechny nenormální, hrát si s jasem na televizi a nic. Je fakt, že televizi máme asi 8 let starou, ale o to víc jsem se na to těšil.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.