Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Pokud se budeme dívat na domácí kina v podobné cenové relaci a lepší kvality, stojí za to věci od Samsungu Harman Kardon HW 90R (7.1.4.) r. 2019
  HW 950N (7.1.4.) r. 2019
  HW950T (9.1.4.) r. 2020
  HWQ950 (11.1.4) – r. 2021
  V testech válcovaly všechny ostatní soundbary.
  Ty starší modely lze sehnat výrazně pod 20.000 Kč (a někteří tvrdí, že i hrají lépe, konkrétně HW90R).
  Jediný soundbar, který je překonával v testech prostorovém zvuku je Nakamichi Shockwafe Ultra 9.2.4, který má boční reproduktory místo odrazových a 2 subwoofery. Zase, ale zvukově byl o něco slabší a u nás se neprodává.

  Zajímavá fuknce těch soundbarů od Samsungu je fuknce Adaptive sound. Pokud je zvuk jen ve stereo nebo 5.1., prostě v čemkoliv jiném než Dolby Atmos, tak dopočítá zvukové kanály a zapojí celou audio sestavu jako by to byl Atmos. A řekl bych, že se mu to daří.

  Poznámka na závěr, nekrmte to pomocí Apple TV. Je softwarově zablokovaná a nedokáže Vám pustit zvuk bezztrátové kvalitě jako je DTS HD MA, DTS:X, Dolby Atmos TrueHD z vlastních zdrojů.
  Dokáže pouze pouštět ořezaný Dolby Atmos a další ořezané formáty ze streamovacích aplikací. iTunes, Netflix, Disney apod. Pokud si tam pustíte něco z kvalitního zdroje, tak Vám to prostě ořeže, upraví, vynechá kanály a zprasí.

  Krmte to Nvidia Shield 2019 a nebo něčím podobným, která Vám přehraje všechno.

  „nekrmte to pomocí Apple TV, krmte to Nvidia Shield 2019 a nebo něčím podobným, která Vám přehraje všechno“
  – tak pod to bych se mohl podepsat. Mám zmíněnou JBL 9.1 sestavu a s Apple TV 4K to bylo naprd. Takže šla z domu a místo toho jsem koupil Nvidia Shield TV Pro 2019. Hraje vše naprosto perfektně (KODI mám pro skoro veškerý multimediální obsah a přes Plex pouštím filmy udělané v Dolby Vision, to zatím bohužel KODI neumí přehrát).

  Už jsem tu jednou psal, ale příspěvek se nenahrál, tak rychle, ať jsou postřehy i ke konkurenci

  Nahrazoval jsem 5.1 (Onkyo/Jamo/BW) soundbarem, kvůli LG OLED sem zvolil LG SN9Y a následně SN10Y (rozpětí 17-25k původně, nyní sleva). Obojí sračka, 10Y méně, ale třeba s LG televizí se to baví stejně (eARC) stejně, jako libovolný soundbar, ani profily z TV to nepřevezme, dokonce když LG TV neumí DTS, tak to nepošle na soundbar, který to umí. A když píšu sračka, tak ne úplně ně kvůli filmům, tam jsem prostorový zvuk nečekal, jinak hraje slušně, ale průser je hudba. Nedá se to poslouchat, praskají i repro, které nezvládají primitivní frekvence na hlasitost 10, tzn. potichu. Můj repráček B&O Beoplay A1 hraje lépe (bez nadsázky).

  Kolega výše navrhuje Samsung, nicméně uvažuji o SONOS Arc, je to firma která dělá zvuk, ne ledničky, pračky a televize, tak pokud máte nějaký postřeh – sem s ním!

  Ahoj, mám Sonos Arc už půl roku a maximální spokojenost. Připojeno k TV Samsung QE55Q85R. Tenhle soundbar opravdu nepotřebuje subwoofer, basy vás jednoduše ohromí ( bydlím v paneláku, standardní rozměry obýváku ). Co ale doporučuji, tak zadní repro. Po přečtení několika našich a hlavně zahraničních recenzí jsem dal na doporučení a místo originál Sonos One jsem koupil 2x repro Symfonisk Ikea! Sonos totiž tyhle repráky pro Ikeu vyrábí a jdou bezdrátově přes Wi-Fi připojit k Arcu ( dráty vedou jen k připojení obou veden do elektriky ). Dostanete tak skutečně prostorový zvuk. Tahle sestava pozvedne sledování obyčejné TV na úplně jinou úroveň. Když pak pustím ( z Netflixu nebo z aplikace APPLE TV na Samsungu ) nějaký film s Dolby Atmos, je to fakt zážitek ( ani Dolby Digital není ale vůbec k zahození… ). Kdo má větší obývák, mohl by klidně přemýšlet i o tom subwooferu, připravte se ale na vyšší cenu. Jak už jsem ale zmínil, není třeba. Sonos Arc jednoznačně doporučuji!

  Díky za shrnutí, v recenzích jsem také četl, že subwoofer není potřeba, navíc ze stejného důvodu (sousedé) jej ani nevyhledávám. U SONOSu se mi líbí, že dle recenzí má vyvážený zvuk ze stereo zdroje, tzn. bude schopen věrně interpretovat hudbu. U Samsungu předpokládám, že na to půjde podobně jako LG, tzn. bude se snažit stereo zvuk dopočítat na 5.1 kanály a vznikne paskvil.

  O kompatibilitě s IKEA vím a určitý bonus i je, že Arc může být výchozím bodem pro multi-room řešení – opět ideální pro poslech hudby.

  U Samsumgu si lze vybrat, jak muzika má hrát.

  a) stereo
  b) dopočítání Atmos pomocí funkce Adaptive Sound
  c) prostorový zvuk (ten nehraje dobře)
  d) Tidal apod. některé věci nahrané přímo v Atmos, ale je jich málo
  e) Nvidia Shield ze stereo umí dopočítat 5.1. a pustit to do soundbaru, což taky nezní blbě.

  Testy na LG soundbary nevycházely vůbec dobře. A jak píšeš, pokud telka neumí formát, tak to nepustí zvuk do soundbaru. Proto je třeba ten soundbar krmit opačně směrem Nvidia Shield -> Soundbar -> TV. Ona ta hudba je slabší i na tom Samsungu, ale na domácí kino zatím prý nejlepší ze soundbarů u nás na trhu.

  K tomu Sonos Arc, podle testů to bylo dobrý.. viz třeba zde: https://www.youtube.com/watch?v=jHQCBKCUHAQ

  nebo zde: https://www.youtube.com/watch?v=t9PSSB3hbyI

  Ale podle všeho koukám, že ten systém nemá zadní repro směrované nahoru. Takže v plný palbě se zadními repro podle toho, co vidím, z toho nedostanete 11.1.4, ale 13.1.2. Což nemusí vadit, otázka jak to zní zezadu. Rád bych to někde vyzkoušel.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější