Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  …no, to tvrzení, že „…funkce vyvážení barev pomůže divákovi dosáhnout dokonalých úprav barev pomocí světelného senzoru v iPhonu s TrueDepth kamerou…“ je více než úsměvné :-)

  Problémy všech Apple TV o kterých se moc nemluví….

  Omílám to furt dokola, ale lidi si tu Apple TV koupí a pak se diví.

  Apple TV nemá zvuk passthrough = Apple TV nemá plnou podporu Atmos, DTS:X a DTS HD MA apod.
  Má jen Atmos jen u pořadů, které jsou streamované Netflix, Tv+, Disney apod. = v ořezané kvalitě DD+.
  Cokoliv jiného si pustíte, třeba vlastní filmy Atmos True HD, DTS:X, DTS-HD MA přepočítá a ořeže = ztratí se data o zvukových kanálech, sníží se počet kanálů, sníží se kvalita zvuku apod.
  A je sakra rozdíl, si stejný film pustit z Netflixu či iTunes v DD+ Atmos (a nebo jen v „mizerných“ 5.1) a nebo v plném TRUE HD Atmos. Dynamika, obsah zvukové stopy je někde jinde. (Navíc ještě filmy na českém iTunes mají často zvuk 5.1 a přitom na americkém mají DD+ Atmos. To samé je ve video kvalitě, často je u nás jen na iTunes film HD a v Americe 4K Dolby Vision)

  Ještě jsem zapomněl jednu podstatnou věc. Streamovací platformy HBO MAX, Disney apod. Vám nepustí plný Dolby Atmos, ale pouze Atmos DD+ 5.1. Takže sice to má metadata Atmos, ale zapojí se jen 5.1., pokud máte více repro, máte smůlu. Příklad je třeba Wonder Woman 1984, která vyšla o Vánocích na HBO MAX v Atmos 5.1. a nyní vyšel BlueRay Atmos TRUE HD, zvukově je to nebe a dudy.
  Netflix Vám Atmos pošle do všech beden.

  Vše, co má Apple TV ořezané, má Nvidia Shield plně podporováno.

  Pro ty, co hrajou hry, tak Shield má ještě jako bonus Gforce Now (třeba Cyberpunk na plný detaily s RTX v HD), Boosteroid, Google Stadia (Třeba Cyberpunk bez RTX v 4K), Shadow Pc, Xbox Pass apod. místo přiblbého Apple Arcade.

  Berte Nvidii a ne ten Apple krám.

  No jo, ale Shield na stream není absolutně vhodný i když se ho snaží spousta lidí bránit… Já ho měl 3x za 3 roky a ani teď v prosinci 2021 neumí jednu dost podstatnou věc a to přepínat frekvenci obrazovky podle obsahu. Film s Atmosem zvládne kdejaký krumpl, takže netřeba investovat přes 5k, pokud vám nejde o stream. Já nakonec šel kvůli streamu právě na Apple TV. Na zbytek mám jinou krabičku. Bohužel.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.