Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

    Jestli se to potvrdí, tak smůla pro Apple. Nyní mám Mac Pro a využívám dost SW pro Windows, taky občas hraju hry. Pokud to u M1x, nebo M2 nevyřeší, tak asi s Applem končím, byť nerad a pořídím Windows. Na co je pak na Silikon procesorech takový výkon, když pak na tom můžete „pracovat“ leda v safari… SW podpora je už tak na M1 dost mizerná a je na tom míň SW, než na Linuxu. Doufám, že do vydání M1x nebo M2 se to vyřeší.

    Myslím si že odebrání rossety by byla blbost. Velká spousta aplikací ještě není na M1 a taky ještě nebudou. Čekal bych tak minimálně rok a více než se většina aplikací přesune na M1.

    Roseta nepřekládá kód aplikace , ale vstup a výstup z té aplikace. Aplikace tak stále má x86 kód a jen Roseta mu emuluje že běží v jinem prostředí.

    To s aplikacemi pro ARM MacOS nehodnotím zatím moc pozitivně a může to byt solidní brzda pro přechod. Případně patová situace jako vytvořil MS svejma univerzální aplikacemi i pro ARM tablet pc Surface. Nejen že mimo pár ukázkových appek byl vykon silně diskutabilní, ale hlavně vývojáři se do storu nehrnuli.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější