Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Vtipný článek… server letem světem applem a aplikace pouze pro android….

  Vtipný? Tu aplikaci můžete využít i pro placení přes Apple Pay. A je zřejmě jen otázkou času, kdy dorazí její iterace i na iPhony. Softwarové řešení pro to Apple dle dostupných informací již má.

  Ano, je to trošku mimo mísu…
  Bohužel na iPhonech jde používat NFC POUZE přes Apple Pay, což je škoda, zrovna iPhony by byly na tyhle účely ideální (dlouhá softwarová podpora, dobrý hardware…)
  Ale aspoň víme, že už tady něco takového existuje, a z čeho si může Apple vzít příklad ;)

  Přesně jak říká kolega.

  Hardwarově je NFC čip v telefonech od iPhone 6. Pokud budete chvilku hledat a číst informace – iPhony by tuto funkci uměli. Ale společnost Apple stále drží NFC appi softwarově zamčené jen pro své účely (Apple Pay). Dle zpráv již probíhají nějaké testy. Ale v konečném zúčtování bude jen a jen na společnosti Apple zda si NFC otevře vůči třetím stranám a umožní vytvořit z vašeho iPhonu platební terminál.

  Asi také hodně záleží na tom jak se dané společnosti smluvně domluví.

  Ale to je zatím jen hudba budoucnosti. Počkejme si :-)

  Ano, omlouvám se – ten poslední odstavec jsem napsal chybně. Samozřejmě že by NFC čip v iPhonech šel hardwarově použít i jako terminál (nebo i jinak), ale Apple to (jak říkal kolega Rozmajzl) softwarově přiškrcuje. Proto to jde (zatím) použít pouze pro Pay.

  to Kuba799:
  taky nepravda. Přes NFC si páruji ke svému iPhone foťák od Sony, takže žádné omezení jen na Apple Pay.

  Zdravím Vás, předně díky redakci za článek :-) Je to bohužel tak, aktuálně nemáme k NFC na Apple platformě přístup, abychom mohli aplikaci nabídnout. Jakmile to bude (jestli vůbec), tak rádi podporu rozšíříme. Bohužel ač většina z nás jsou jablíčkáři, tak momentálně lze realizovat pouze na Androidu.
  Mějte se a pokud máte dotazy, rád zodpovím.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější