Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Boha jeho co je to za blbosti. Kolik let už Apple nemá jiné porty jak USB-C/Thunderbolt a teď když si na to zákazník zvykl a má nakoupený redukce/rozbočovače/docky na sérii nových MacBooku nasadí zastaralé porty jako USB-A ….?
  Podle mě je tohle pěkná kravina a není to reálné.

  Osobně na MacBooku žádné tyto porty nechci jen by to zvětšilo jeho tloušťku a vypadal by hnusně – jestli to opravdu vydají tak si raději koupím Air který bude bez těchto portů.

  Odmítám si kupovat archaicky zastaralý produkt!

  … Tak nikdo tě nenutí. Jen upřesním, že archaický, znamená zastaralý. Uvažuji nad tím, co tedy znamená slovní spojení „archaicky zastaralý?“

  Mezi archaickým a zastaralým je rozdíl. V češtině jsou slova, která jsou označována jako zastaralá a jsou slova označována jako archaická. Tudíž se rozhodně nejedná a jedno a to samé slovo.

  Nicméně souhlasím s tím, že spojení “archaicky zastaralý” je poněkud divné a nesmyslné.

  Jsou to synonyma. tedy slova stejného, podobného významu. Pletete si to s pojmem Archaismy. Tím je v češtině označována slova zastaralá.

  Archaismus != Archaismy
  Archaismus = Zastaralý
  Archaismy = Slova zastaralá, která se již aktivně nepoužívají.

  Ne, že by byla čeština mým koníčkem. Sám to gramaticky „mrvím“, ale nemám rád užívání cizích slov à la Karel Havlíček, kdy to prostě nedává smysl :-)

  Pokud jste schopen říci, ze si raději kvůli tloušťce koupíte MBA než MBP tak evidentně nepotřebujete MBP na práci. Osobně považuji odstranění některých portu za chybu. Pokud chci připojit SD, potřebuji adaptér, pokud chci prezentovat u klienta na datak, potřebuji adaptér….

  s tymi portái je to volovina. uz len kvoli vydrzi a dizajnu. zbytocne mrhanie energiou. dizajn takisto dobry nebude. z redakcie sa stali ovce, hladaju iba clanky na klikanie a reklamu ale ziadne pouzitelne informacie.

  No vzhledem k tomu, že celý článek je postaven na domněnkách a spekulacích, tak nemá smysl z toho dělat závěr. Článek nemá přinést kvalitní informace. Máte na něj, jak správně píšete, jen kliknout. Asi jako na většinu článku na tomto webu :D

  Nevím, na internet, filmy a zábavu to nepotřebujete ale kdo má MB na skutečnou práci tak ocení odpadnutí nutnosti tahat milion redukcí. A ne, ještě mnoho let nebude všechno na USB-C a do té doby je mít plnohodnotnou výbavu portů obrovská výhoda.

  Za mě rozhodně MagSafe nabíjení a pro univerzálnost jeden USB A. Ale chápu, že APPLE je klidně schopen všeho. Čtečka SD karet by se asi hodila, já jí používám. Jediné co nemám je právě USB-C.

  Milá redakce,

  neberte mě špatně – na LSA chodím rád, ale není kadence 21 článků v jediný den daleko za hranou? Je to vážně nutné? Chápu, že vám jde především o traffic, ale tohle už je tvrdé znásilnění hesla “quality over quantity”.

  A osobně mě to irituje podobně jako 90% všech YouTuberů a influencerů, kteří denně zvracejí na internet a zasírají servery svým ubohým a bezvýznamným obsahem.

  Hmm, SD kartám asi věřím a těším se na ně.

  Ethernet? Wifi 6 na iPhonu 12 dosahuje přes 800 Mbsp, rychlejší internet než 1000 Mbps dnes nedostanete, prodlevy jsou s dnešními routery po 1 ms… 10 Gbps ethernet by měl smysl, ale pochybuji že se objeví v notebooku od Apple.

  USB-A? Spíš ne. Šli by proti sobě s designem i proti své filosofii. Že by z něj šlo 20W a kompenzovali tím nabíječky iPhonů? :-D Ani tak ne.

  HDMI – No, mohlo by to být HDMI 2.1 a jestli budou M1X počítače podporovat 120Hz, zapadalo by to do sebe. Už tam ale nezapadá, že přenese 120 Hz jen u 4K a teď podporují 5-6K. Takže ne.

  Tipnul bych si, že ten leaker viděl základní desku chystaného iMacu nebo výkonnějšího Macu mimi a myslel si že patří do MacBooku. Takže v překladu nový Mac mini přijde o HDMI a Apple nebude muset platit za jeho použití v každém prodaném kusu.

  Z komentáře problematiky ethernetu jde jasně vidět, že nechápete jeho problém. Absence ethernetu je problém pro použití MB v průmyslu – všechny stroje, linky,… Jedou na obdobě ethernetu (stejný konektor) – použití Wi-Fi je někde nereálné. No a neustále tahat redukci je nereálné. HDMI je univerzální a všude – jen jako uživatel Apple musíte tahat když nejste u sebe redukci. USB… No tam jsem asi schopen s vámi souhlasit. SD karty osobně nepotřebuju tak nutně ale velmi rád uvidím návrat slotu.

  Ono chápou třeba u MBA že stačí WiFi a dva USB-C. Nicméně u MBP je to obrovský handicap při práci (bavíme se o USB-C only výbavě).

  Ahoj, ja vás zdravím, George3 , nový video a dnes Vám chci rict že odstránení portu z macu byla uplna blbost nebo USB c je už moc tenkej a občas se mi tam zasek jak sem byl vzrušenej z toho brutálniho výkonu 2 jadra a nekonečný 128gb pamäti, kvalitní android za 3 tisíce mel vyšší výkon a to mi dáva smysl. Mimochodem tohle video je sponzorovany mím ústavem kde se lečim, moc dik za podporu!

  “ jelikož si jablíčkáři pro propojení s externími displeji již zvykli využívat USB-C/Thunderbolt port“ Já jsem teda ještě neviděl projektor nebo televizi s USB-C, HDMI je všeobecně uznávaný standart a na PRO macu by prostě být měl, stejně jak jako ethernet – kabel je kabel a wifi ho rychlostí nikdy nenahradí. Rovnou by samozřejmě měli nasadit 2,5 nebo 5Gbit.

  S HDMI asi souhlasím, ale Ethernet?

  Už vidím, jak taková ta skupina, co se zapomněla v ranných 10. letech tohoto století, apeluje na to, aby přidali vypalovačku, disketovou jednotku a ciferník se sluchátkem.

  Za mě by už měli obecně posunout celý koncept dál. Pořád už x desítek let je to plus minus to samé nejen u Applu. Jediný Asus a Lenovo pokročili a přinesli v masové produkci čerstvý vítr.

  Ethernet neslúži len pre surfovanie. Prenášať objemné dáta vo vlastnej sieti cez wifi, nič moc. Aspoň moja skúsenosť. Ale tým netvrdím, že sa ten port vráti. Tiež si mysím, že nie. Tak isto ani USB-A. Reálne to vidím na čítačku kariet.

  Tak určitě a k tomu ještě disketová mechanika CD/DVD/BLURAY mechanika, kombinovaná čtečka kartet na všechny, co kdysi existovali, VGA, sériový port…..

  Ahoj ja vás zdravím Peter čmára nový video… Ja už testujú USB-c4 gen 3…. Tohle je už zastaralý….dava to smysl ..tetka testuju tenisky nike s vodotryskom…. Už som kúpil babke 4 kusy dáva to zmysel…. Taky testuju Thunderbolt 6… Má dcéra cez to pripají teslu a pak to i létá…dava to symsl…je to boží

  Zato tvoje škrbále od Ťamanů a vypůjčený Aušus (aby i takový trdlo jako jsi ty mělo alespoň základní vzdělání) nikoho nezajímají že? 🤣

  USB A – historie, proc Hdmi kdyz je USB C – zbytecne, LAN – kdyz je WIFI 6 – zbytecnost, ctecka pametovych karet – URCITE POTREBA :)

  Zase někdo kdo si myslí že ethernet je jen na internet. Říká vám něco průmyslové použití? Bez ethernetu se nepřipojite do sítě (mašina, linka,…) a tahat všude redukci? Otrava.

  HDMI má každý dataprojektor, monitor,… Neříkám že nepřijde utopie USB-C všude ale to bude
  tak v příštím desetiletí.

Vložte vlastní komentář

celý text