Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Chtěl bych vidět ty fotografie v originále. Tohle je všechno doupravené v PC v nějakém programu. Hlavně je to vše takové barevně naprosto nereálné. Na instagram dobré ale na papíře 30×40 by to hezké nebylo.

  Na papieri by to bolo tiež v pohode. Krásne fotky vhodné na tlač krásne zvládal už iP4S. Tlačil som. A k tým úpravám: od začiatku éry digitálnej fotografie je každý RAW formát upravený podľa videnia fotografa. Fotografia je predsa určitá forma výpovede autora. Človek predsa nájde ľahko na internete odfotenú tú istú vec/krajinku a pod nafotenú často aj z toho istého uhla, avšak zakaždým v inom podaní. Nehovoriac o tom, že niekto rád odfotí napr. nejakú baziliku v slnečnom počasí, niekto v sychravom, nieto iný zase s kopou ľudí. A preto je fotografia krásna. Už niekoľko rokov používam pevné sklá na fototechnike. Neživím sa fotografiou, fotím si len pre radosť. Napriek tomu často zostáva foťák doma a beriem len telefón. A to stále trčím na iP8. Každopádne iP12 má nádherný výstup zo všetkých troch optík.

  Bohužel má to i jednu drobnou “nevýhodu” moje bezzrcadlovka Olympus leží ve skříni. :).
  iP8 fotil krásně, ale s iP12pro se to nedá srovnat. Fotky upravuji minimálně, hlavně teď v zimě na sněhu stahuji modrou.
  Fotím přes padesát let, foťáků i skel jsem vystřídal desítky, tak mohu posoudit.

  Můžu vědět, proč jsem také nedáte fotky z večerní Stromovky ??!!!
  ideálně ještě použití s maximálním digitálním zoomem , jako to dělal řecký kolega s novým samsungem…..

  Možná by to chtělo možnost stažení daných fotografií a nebo možnost si zobrazit fotografie na plnou obrazovku. Tyto malé fotky nemají velkou vypovídající hodnotu o kvalitě – na Instagram to stačí a na displeji telefonu fotky také vypadají dobře. Jinak kompozice fotografií je hezká, u fotografie večerní ulice mi trošku chybí větší kontrast a obloha vypadá spíše na denní dobu.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.