Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Pokial viem, tak kratky flex kabel displeja bol iba v MacBook Pro 2016/2017.. 2018 a novsie uz ma ten dlhsi.

  Dĺžka flex kábla je len jedna časť problému, hlavný problém je, že je vôbec displej ku t-conu pripojený v ohýbanej časti flex káblom. Je to chybný dizajn, nemá to tak vyriešené žiadne iné zariadenie len MacBook Pro. Flex káble nie sú dobrým technickým riešením – nie sú stavané na časté ohýbanie, pri iných výrobkoch by taký návrh neprešiel.. Snáď to odstránia v 2021 ako sa zbavili aj butterfly keyboard. Mohol by to byť návrat ku pôvodným kvalitným MacBookom, na aké sme boli zvyknutí.

  Musí se ta závada projevit nebo opravují všechny MacBooky toho typu?

  Nevím jak u tohohle problému. Ale mám MacBook Pro 2016 4 porty a měnili mi v rámci svolavacky klávesnici. A klávesnice žádný problém u mě zatím nemela. Tudíž si myslím ze by i tento problém měl být řešeny i přesto ze se nic neprojevuje. Nejlépe kontaktovat s dotazem česky servis.

  Mě cca před 3 měsící přestal fungovat display – široké fialové pruhy. Taky chyba flex kabelu. Na toto se oprava asi nevztahuje co?

  V článku je nepřesně napsáno, o jaké MBPro se jedná. Je to vždy a pouze model 2016, který se však prodával i během let 2017 a 2018. Na oficiální stránce je to specifikováno přesně. Mám MBPro z roku 2018 a taky se mi pokazil flex kabel a úplně odešel obraz. Naštěstí byl ještě v záruce. Když se pokazí po druhé, je to prý oprava za 20k+ :(

  Po vyriešení problému s Butterfly Keyboard považujem toto za najväčšiu konštrukčnú vadu MacBookov Pro – a stále pretrvávajúcu. Väčší problém ako podsvietenie, na ktoré sa vzťahuje tento opravný program a ktoré už bolo vyriešené predĺžením kábla, predstavuje spôsob zapojenia dátovej časti panelu. Ak mi niekto povie rozumnú odpoveď, prečo zmenili zapojenie displeja oproti modelu 2015, ktoré fungovalo bezchybne a ani po x rokoch sa nikdy nepokazilo, tak ma u mňa malé plus, lebo doteraz som na to neprišiel. Na modeloch 2016 plus sa flex kábel ohýba cez ostrú kovovú hranu a je v priestore, ktorý je vystavený všetkým nečistotám z okolia. Nachytajú sa tam rôzne drobné častice a tie kábel časom zničia a keďže je napájkovaný priamo medzi displejom a T-Con boardom, na displeji sa začnú objavovať farebné pásy a je to riešiteľné len výmenou panela – cena cca 800 eur. Druhý problém, nad ktorým sa mi zastavuje rozum – prečo premiestnili T-Con z displeja do spodnej časti konštrukcie a dokonca do priestoru, cez ktorý je fúkaný horúci vzduch? T-Con čip je citlivý na teplotné výkyvy a bohužiaľ aj na mojom MacBooku Pro jedného dňa zhasol displej – umrel t-con board a riešenie je opäť len výmena celého panela. Je to konštrukčná vada a dúfam, že to v modeli 2021 vyriešia – stačil by návrat ku starému zapojeniu, ktoré bolo bezchybné.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější