Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  .. a po par tyzdnoch vas Mac privita s hlaskou „Time Machine completed a verification of your backups on qnap. To improve reliability, Time Machine must create a new backup for you.“
  Soudruzi v Sambe maju stale chyby vo vfruitoch :-))) nie je nad spolahlivy backup (a je jedno, ci to je qnap/synology/raspberry pi, vsetci pouzivaju Sambu).

  Neviem ako qnap ale našťastie Synology podporuje backup aj cez afp :)

  QNAP ma tiez este stale netatalk afp.. a myslim, ze aj default predvoleny protokol v HBS 3 (to je ten zdielany TM ucet) je afp.
  afp stale funguje (ako klient) vo vsetkych MacOS vratane Big Sur, hoci je uz niekolko rokov deprecated.

  Jasne ze aj Qnap podporuje protokol afp. Pouzivam ho na Qnap NAS-e, ktory mam vyhradeny iba na Time Machine.

  @Matej: A vidíš potom TM aj pri obnove? Pretože kým som v mal v NAS (Synology) pre TM nastavenú súborovú službu len afp, tak sa mac síce zálohovať vedel, ale nevedel sa zo zálohy obnoviť. Až kým som pre TM nepovolil aj smb.

  Nemas dobre nakonfigurovany Avahi (Bonjour sluzba) v NAS – ktory ohlasuje na Mac sieti pritomnost zdielaneho prostriedku (ak je to dobre nastavene, Time Machine ponukne automaticky NAS v zozname bez toho, aby som sa na nu musel vopred prihlasit vo Finderi.. a rovnako sa zobrazi aj v Mac Recovery pri obnove).

  Ťuk, ťuk. To já musím zaklepat na čelo :) Nastavil jsem Time machine zálohu přes Thunderbolt kabel s QNAP NAS a jede to ok. (doufám, že to tak i zůstane)

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.