Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Takže už nejde o umění a nadání. Můžete být úplný debil a lempl, ale Apple vás vezme do svých řad, protože jste černej a to je to správné…. :D Myslím, že iMac už letos v bílé, respektive ve stříbrné barvě nekoupíte, bylo by to rasistické. :D

  Vono to nebude tak horký. Apple zachraňuje planetu tím, že osekává prodejní balení. Ale že se jeho founy musí přepravovat přes půl světa a že jsou sluchátka za 2-3 roky na vyhození, protože v nich nejde měnit baterka, to nijak nevadí. A s bojem proti rasismu to bude podobné. Spoustu řečí a proklamací, ale do týmu nebudou cpát někoho méně produktivního jen proto, že je černý. Na to je Apple příliš vychytralá firma.

  Zaráží mě, že je v článku explicitně uvedeno že se projekt bude týkat jen afroameričanů. A co asiati, původní obyvatelé Ameriky, inuiti…?
  Tohle mi zavání rasismem.

  Politiku mají dělat volení politici a ne firmy, natož Apple. Áčkový tým pro ty nejlepší produkty nesestavíte rasismem naruby. 😢

  „Rasismus jako politická ideologie se snaží legitimizovat společenské nerovnosti na základě biologických (rasových) rozdílů mezi lidmi.

  Tato teorie tvrdí, že odlišný vývoj různých lidských ras a etnik, podmíněný geografickou diverzitou, determinuje schopnosti a vlastnosti jejich jednotlivých příslušníků. V praxi pak tento názor v řadě případů vedl (či stále ještě vede) k rasové segregaci, veřejnoprávní nebo soukromoprávní diskriminaci, a ve výjimečných případech i k pokusům o vyvraždění nepřátelských skupin.“

  Omyl, on to není rasismus naruby. On to je prvoplánový nýbrž rasismus.

  Nejdříve milióny lidí odešli z Facebooku, Instagramu a Twitteru na Gab. Nyní další odejdou kvůli těmto politickým postojům na jiný OS. Firmy by měli být politicky neutrální.

  Po přečtení zdejších komentářů koukám, že to od Apple krok správným směrem a tleskám.

  To jsou ty novinky o kterých se dopoledne psalo, že je dnes Apple představí? Takže, jak sem psal nepředstaví nic a to se stalo. Vážně mě Černoši a LGBT komunita nezajímá.

  Všichni jsou tu koukám odborníci na Ameriku. Rasismus (proti afroameričanům) je v Americe opravdu problém. Je zakořeněný v lidech a bohužel je s ním třeba stále bojovat. Je to smutné, možná pro nás možná nepochopitelné, ale je to tak. Apple to samozřejmě dělá pro PR ale i tak to může přispět k dobré věci. Uvědomte si, že vzdělávání je v USA nesmyslně drahý. Pokud vytáhnou alespoň jednoho kluka z ulice co místo basebolkou do lidí bude bouchat prstama do klávesnice, je to win-win.

  JC: proc ho ma nekdo tahat, kazdej se musi vytahnout sam, ne jen brecet…..ja jsem buzna, mel jsem spatne detstvi, mam spatnou barvu. Pokud je v necem dobrej, zazije uznani od rozumne spolecnosti, co si vic prat.

  Jeste dodam, stravil jsem v Africe spoustu let, penize jim nepomuzou, das jim vzdelani, stejne to nepomuze…Oni premysli uplne jinak, kdo tam nebyl nepochopi a pise tyhle hlouposti.

  Hehe. Naivně jsem si myslel, že budou řešit to, že výroba Apple produktů probíhá v zemi, která porušuje lidská práva, utlačuje obyvatele Hongkongu, Tchai-wanu, Tibetu i vlastního státu.

  Apple nevadí, že vyrábí produkty v zemi, která díky své tradiční medicíně nebo nedostatečným hygienickým návykům nebo nezabezpečené laborce obohatila svět i další koronavir, který už zabil 2 miliony lidí. Je opravdu nejpalčivější problém rasismus v USA?

  Je mi to úplně šumák. Nikdo mi nebude přikazovat, s kým se mám bavit nebo kamarádit. IT je jedna z mála oblastí, kde naštěstí stále ještě rozhodují znalosti, vědomosti a schopnosti a ne barva pleti nebo do koho strkám přirození. Podobně jako třeba F1. Hamilton největší bojovník proti rasismu, ale když slavil titul s týmem, tak na fotce ani jeden nebílý. Jeho závodní inženýr běloch a asistentka bloncka. Když firma hledá programátora, barva pleti tam vůbec nerozhoduje. Studuju informatiku a v ročníku není jediný nebílý a to dokonce ani třeba Vietnamec a to se o nich furt mluví, jak jsou Asiati hlavy na počítače. Takže chtít může Apple co chce, ale geny klackem nevyženeš. Já už 2 generace slyším, jak ta další generace Romů bude dál a vzdělanější a vidíte je někde? Tisícileté tradice nevytlučete z hlavy za 8 let ZŠ teda u nich spíš za 6 let.

Vložte vlastní komentář

celý text