Zavřít reklamu

Jablečné telefony se pyšní skvělým výkonem a prvotřídním designem. Nejhorším okamžikem pro každého jablíčkáře je poté bezesporu pád jejich iPhonu a jeho případné rozbití. Tomu se dá naštěstí snadno předejít za pomoci kvalitního obalu či krytu. V dnešní recenzi si proto posvítíme na elegantní kožené kryty od společnosti iCarer, které dokážou zaujmout už jen svým vhledem. Pojďme se na ně tedy společně podívat.

Design

Do redakce nám dorazily dvě varianty těchto krytů. Konkrétně se jedná o iCarer Vintage v černém, červeném a hnědém provedení a knížkové pouzdro iCarer Detachable 2in1. Jak jsme již naznačili výše, jedná se o parádní kožené kryty, které tak cílí především na milovníky elegance a kvalitního provedení. Osobně musím uznat, že po designové stránce se oba kousky neuvěřitelně povedly a svého uživatele tak dokážou v okamžiku okouzlit.

Jelikož se jedná o pouzdra, tak je samozřejmostí, že zároveň chrání i displej samotného zařízení a otevírají se tedy jako obyčejná kniha. Horní část zakrývající displej se se zbytkem krytu spojuje za pomocí dostatečného magnetu, díky čemuž nehrozí nějaké nevhodné rozpojení a odhalení telefonu. U krytů Vintage rozhodně nesmíme zapomenout zmínit na název společnosti iCarer, který se nachází na kovové vložce, jež se následně stará o zmiňované „secvaknutí“ s magnetem. V přiložené galerii si navíc můžete povšimnout, že po otevření pouzdra zde ještě narazíme na vygravírované logo a popis.

Nyní si pojďme posvítit na druhý model, kterým je iCarer Detachabe 2in1. Jak již samotný název napovídá, tento kousek je takzvaně dva v jednom, kdy mimo ochrany iPhonu dokáže potěšit i prostorem pro platební karty. Uvnitř tohoto pouzdra se poté nachází prostor z tvrzeného plastu pro vložení samotného iPhonu, čímž je následně zajištěna co možná nejlepší ochrana.

Zpracování

Kvalitní a prémiové zpracování.

Musím uznat, že provedení obou těchto pouzder je doslova skvělé a působí na mě prémiově. Oba kryty jsou navíc vyrobeny z pravé hovězí kůže a nadále se mohou pyšnit ruční výrobou, čímž v mnoha ohledech strkají konkurenci hravě do kapsy. Samotná kůže je navíc ručně zpracovávána pro dosažení co možná nejvyšší kvality. Vnitřní stranu tvoří měkká podšívka pro dokonalou ochranu obou stran telefonu.

Kožený kryt iCarer
Zdroj: redakce Letem světem Applem

S užitým materiálem se ale samozřejmě pojí i různá negativa. Protože se jedná o pravou kůži, tak se samozřejmě neobejde bez určité péče, a proto je potřeba pouzdro jednou za čas ošetřit olejem určeným právě na zmiňovanou kůži. Zároveň by kryty neměly být vystaveny přímému slunečnímu záření či vodě, čímž by mohlo dojít k nenávratnému poškození. Je samozřejmě jasné, že si pravá kůže žádá určitou péči, za kterou vás následně dokonale odmění. Při dodržení všech pravidel pouzdra časem získají ikonickou a přenádhernou patinu.

Neuvěřitelný komfort

Ještě, než se podíváme na to, jak se pouzdra s telefonem v ruce vlastně drží a zdali jsou na dotek příjemné, bych ještě rád dodal jednu věc. Osobně se totiž neřadím mezi fanoušky těchto pouzder s takzvaným knížkovým řešením, ale preferuji obyčejné gumové obaly. Tento můj názor se ale vcelku rychle změnit po několika dnech používání zmiňovaných produktů od společnosti iCarer. Pravděpodobně to bude tím, že jsem doposud ještě neměl pořádnou příležitost si vyzkoušet kryty z pravé (hovězí) kůže – a musím uznat, že rozdíl je neuvěřitelně zdát.

Komfort a odolnost.

Tato pouzdra se totiž strašně pohodlně drží a z vlastní zkušenosti mohu říct, že mi jako uživateli dodávaly určitý pocit bezpečí. Jelikož pouzdro kryje všechny strany iPhonu a je uzavřeno za pomocí magnetu, tak doopravdy neexistuje důvod k jakýmkoliv obavám. Obzvláště oceňuji prostor pro vložení platebních karet a například bankovek, kterým se pyšní zmiňovaný model iCarer Detachable 2in1.

Bezdrátové nabíjení

Spousta lidí má u takovýchto krytů obavy z toho, aby bylo i nadále funkční bezdrátové nabíjení. Co si budeme namlouvat – dnešní doba je bezesporu bezdrátová a otravovat se s kabely není příjemné vskutku nikomu. Podle oficiálních specifikací by kryty iCarer neměly mít jediný problém s bezdrátovým nabíjením, což se nám vzápětí potvrdilo. Tuto funkci jsme pro jistotu vyzkoušeli ve všech verzích pouzdra s třemi různými nabíječkami, přičemž se nabíjení vždy prakticky okamžitě inicializovalo.

Resumé – Vyplatí se pouzdra iCarer?

Pomalu se dostáváme do konce, a proto si nyní shrneme, jaké benefity s sebou pouzdra přináší. Ještě jednou bych rád poukázal na použitý materiál. Tyto kousky jsou totiž vyrobeny z pravé 100% hovězí kůže, což obecně iPhonu v rukách dodává jakýsi pocit luxusu a elegantnosti, s čímž jsem neuvěřitelně spokojen. Použitý materiál v kombinaci s ruční výrobou je prostě znát a musím osobně uznat, že v tomto ohledu jsem s pouzdry nadmíru spokojen. Díky použití kvalitního magnetu je navíc i obyčejné používání nesmírně příjemné a pravděpodobně jsem se ani jednou nesetkal se situací, kdy bych narazil na nějaký sebemenší problém – zkrátka vše funguje tak, jak má.

Kožený kryt iCarer
Zdroj: redakce Letem světem Applem

Zároveň je ale nutné myslet na to, že jelikož se jedná o pravou kůži, tak si pouzdra žádají určitou péči, bez které se zkrátka neobejdete. Z tohoto důvodu bych tyto kousky nedoporučil lidem, kteří například nemají zájem věnovat „obyčejnému pouzdru“ zvýšenou pozornost. Ještě jednou bych každopádně rád dodal, že veškerou péči, kterou do pouzder vložíte, se vám v nádherné podobě vrátí.

Slevový kód

Ve spolupráci s naším partnerem iPouzdro.cz jsme pro naše čtenáře připravili exkluzivní akci, díky které můžete na nákupu všech produktů od značky iCarer ušetřit skvělých 15 %. Jednoduše stačí v košíku zadat kód ve znění lsa91906, díky čemuž se vám cena automaticky sníží. S nákupem byste ale rozhodně neměli otálet. Akce totiž platí pouze do úterý 12. ledna.

Produkty iCarer zakoupíte zde.

Související články

Dnes nejčtenější