Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  však to je jasný, nechtějí abychom věděli co dělá s našimi daty, tipický google, na androidu tohle nenaleznete a ke kdo vás tam šmíruje, nebo krade vaše osobní data, to je u Androidu běžné

  Chtěl bych být příjemně překvapen, že to lidem nebude jedno, ale obávám se, že většina lidí si řekne „hmm, tak o mě Google sbírá všechno na co v rámci OS dosáhne, ale co s tím nadělám, když tu službu XYZ chci používat“.
  Osobně třeba nechápu, proč když si někdo koupí iPhone, tak si tam hned nainstaluje Google Mapy, GMail, Chrome… to už si mohl koupit Android a nemusel z něj Google ta data tak pracně dolovat :-)
  Argumentaci „protože jsou nejlepší“ neberu, protože to je relativní a někdy za tím spíš stojí zvyk odjinud (PC, Android) nebo lenost něco změnit, než že by třeba Google Maps byly v ČR lepší než Mapy.cz, nebo že by GMail nabízel něco tak zásadního, co ostatní ne.

  měl byste se jít léčit, pokus si myslíte, že Apple neshromažďuje o uživatelích iOS stejná data, co Google.

  měl bys se jít léčit sám, Marečku, Apple shromažďuje data jen nutně potřebná kdežto Google je pravým opakem, dovzdělej se

  Rozdil je v tom ze Google byl xx odsouzen apple ne. Jestli si myslis opak bez se soudit, vydelas miliardy. Jisty je ze podle australskyho soudu android telefon odesila 1.5 GB osobnich dat mesicne.

  Spis porad nechapu tu schizu vsech, ze o me nekdo sbira naky data, tak at se koukne kde jsem si co koupil, at se koukne co na mobilu delam, je mi to fakt jedno, do zivota mi to nezasahuje..

  Veď to je v poriadku. Iba sa (v tomto priade) chce aby Google priznal dopredu, čo všetko použije. Potom človek, ktorého to zaujíma sa môže rozhodnúť lepšie. :-)

  to Maggots – jestli je to tobě jedno, je tvoje věc, ale mě to jedno není.
  Nechci, aby věděli všichni, kdo od googlu data nakupují, že jsem si koupil cokoliv a kdekoliv, nechci, aby věděli kde se pohybuji a že to google trasuje i bez zapnuté navigace se ví už dávno.
  Nechci, aby věděli moje soukromá data, po kterých nikomu nic není a proto raději tenhle sajrajt nepoužívám! :)
  Ale jak píšeš, tobě je to fuk, jsi šťastný člověk, neřešíš to! ;-)

  Všechno, co tady popisuješ dělá i Apple, má přístup ke tvým datům, využívá je ke svým obchodům atd.

  Tady Marek má naprostou pravdu. Je strašně naivní si myslet, že Google je ten špatný a Apple ten hodný. Jsem uživatel iPhonu X let, ale používám pochopitelně i aplikace od Googlu. Obě společnosti sbírají o nás data. To je prostě fakt.

  Prosím vás, nevíte, jestli Google v tech 1.5 giga měsíčně odesílá i fotky mého údu, když s ním pracuji s Google Chromem? 😁

  Ano je to tak, jelikož mě na Google Pixel 4 nechodily žádné aktualizace od půlky prosince taky až do včera. Děláte tady z komára velblouda.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější