Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Pane redaktore, Siri v češtině přece vůbec není o tom, že jí budu moci zadávat povely v češtině. To je opravdu to nejmenší. Siri v češtině bude umět například správně vyslovit jméno volajícího. Siri v češtině mi pustí českou písničku na HomePodu. Siri v češtině mi napíše česky zprávu. Prostřednictvím Siri v češtině bych mohl odpovídat na české maily. Siri v češtině mě dokáže navigovat na česká místa. A možná je toho ještě víc, co mi zatím nechybí. Zavedením dalších jazyků do jablečného ekosystému by se také rozšířily jeho překladatelské schopnosti, takže to nemusí být zrovna jen o velikosti trhu. A máte pravdu, jako uživatele mě to ani nemusí zajímat. Svým způsobem mi Apple za plnou cenu nabízí zařízení, které nedosahuje plné funkcionality, jako na domácím trhu. Což by mělo zajímat evropskou komisi. Místo vymýšlení hovadin ohledně konektorů u nabíječek by se mohli zabývat diskriminací spotřebitelů. Bohužel, Evropa v tomhle moc nefunguje. Sice máme jednotný trh, ale nejednotný přístup. Kdyby Apple nesměl prodávat zařízení v celé Evropě, dokud je nelokalizuje do jazyků všech členských států, to by se kolečka točily mnohem rychleji.

  Vy jste dobrej blá*en 😁. Další z těch, co by chtěl všem všechno nakazovat. Já bych to řekl úplně jinak – Apple (jako mnoho dalších) nabízí svůj produkt. Chcete ho? Kupte si ho. Chybí mu dle vás něco? Kupte si něco jiného, ale nepřidávejte se prosím k diktatuře dnešní doby, kdy si všichni myslí, že budou všem řídit životy a budou firmám nakazovat co můžou a co ne. Viz fraška jménem Epic. Díky.

  Aktavorisi, obávám se, že jste mě vůbec nepochopil. Rozhodně se nepovažuji za příznivce direktivního řízení všeho. Na druhou stranu, tu a tam nějaký legislativní tlak být musí. Kdyby nebyl, dodnes by po ulicích jezdily auta bez katalyzátorů (pomineme, že v Česku jezdí i tak), protože žádná firma si sama, dobrovolně nesníží své zisky. Stejně tak se můžeme bavit o tom, zda je v pořádku, když stejná firma prodává na různých trzích různé produkty (s různým složením) pod stejným jménem. Vaši narážku na Epic Games jsem nepochopil. Myslíte diktaturu Apple, kdy firmám nařizuje co v rámci App Store mohou nebo ne nebo snahu Epic Games domoci se svého u diktatury dnešní doby? Možná vás překvapím, ale myslím, že pokud někdo souhlasí s podmínkami App Store, když uvádí svou aplikaci, měl by je dodržovat i v případě, že se aplikace stane úspěšnou. Samozřejmě, uvítám také jakoukoli radu ohledně koupě „něčeho jiného“ :-)

  Myslím, že se neshodneme. Já každopádně netvrdím, že bych neuvítal Siri (a nejenom ji) v rodném jazyce – poukazuji však na to, že nevidím důvod, proč by měl mít někdo právo někomu (v tomto případě Applu) diktovat co může a co nemůže. Produkt si koupit v daném stavu můžete a také nemusíte – nikdo Vás nenutí. Přirovnání k autům bez katalyzátorů mi také přijde poněkud nešťastné, poněvadž to jsou určité předpisy týkající se životního prostředí, zdraví atp. a takových nařízení dodržují všichni výrobci elektroniky stovky. Kdežto dostupnost určitých služeb je jen o pohodlnosti dané osoby. No a Epic zde asi více rozebírat nebudeme, takových komentářů už proběhlo stovky – každopádně si myslím, že vy jste také pánem svého domu a platí v něm vaše pravidla, která si určitě semtam přizpůsobíte – pokud ale přijde cizí člově a nebude je dodržovat, nevím nevím jestli se Vám to bude líbit. Ale! Mělo by! Přece nejste diktátor… :). Vy máte názor, já mám názor a v tom je ten svět krásný, tak se mějte, odpovídat již nebudu, ať tu z toho nemáme nějaký chat. Hezký zbytek roku.

  a tvoje slavná Bixby z Ťamťungu snad umí česky, Siri je mnohem více napřed a za pár let bude umět i česky, Apple na tom pracuje, ne jak Ťamťung který ve všem usíná na vavřínech

  Ano, o tom postíženém asistentovi od Googlu jsem už slyšel mnohokrát, i jsem ho používal, ale proč má teda Ťamťung Bixby ? Vždyť je to podle nich ta nejlepší asistentka, z vlastní zkušenosti mohu říci že je na dvě věci

  Ale já jsem zapoměl, ty máš vlastně J3 že ? A tam ta slavná bixby není že 😢🤣 v roce 2017 se Ťamťung vzpamatovával ze stovek vybouchlých Note 7 a nemohl přijít na to jak sakra to Applovské Face ID funguje a pochybuji že měli čas na to vylepšovat shitxby, Siri bude umět i česky cokoliv kdežto Ťamťung ji naučí tak Korejsky

  S10 a Android 12 ? To se prosimtě probuď z tvého snu, jo a on ještě ten Android 11 nemá ? 🤣 iOS 14 je tu od září, nedávno počeštil svůj obchod ??? vždyť už na 4s jsem měl v češtině všechno. To ses zasekl tak v roce 2010.

  Chci zpět force touch, favourites, nabíječku v balení, hodinky, co fungují i s ip6 -, i sluchátkový jack… Nepoužitelnost siri je také na žalobu, samozřejmě.

  Siri je použitelná. Stačí se naučit anglicky, vy tupci. Prej na žalobu.. 😂

  Tupec jsi ty, protože i když Siri řeknu anglicky co chci, tak zprávu své ženě anglicky diktovat jaksi nemám důvod. Stejně jako nechci slyšet anglicky přečtené, tedy přečtené naprosto nesrozumitelně, české zprávy a maily v autě apod. Zkus příště trochu přemýšlet, než se pokusíš dopustit se myšlenky 😉

  Děkuji. Přesně tak, chci použitelnou Siri. Prozatím, díky nelokalizaci, je použitelnost značně omezena, sotva 30%. Přitom diktování zvládá Apple skvěle, takže by to chtělo se probrat a začít pracovat.

  Konečně indikace Tichého režimu na displeji, náhled fota kontaktů i v Telefonním seznamu a ne jenom u Oblíbených, snažší volbu vyzváněcí melodie, atd.. Procenta v ikoně baterie by byla také fajn. AOD je z říše snů.
  100% určitě bude nová sada korektních emotikonů

  Vždycky čekám, že se něco dozvím, jsem u iphonu novej. Potom jen přestřelky duševních impotentů, sotva odrostlých školních lavic, a mám po náladě.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.