Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Pevně věřím, že to epix neustojí. Zkuste si pane Zavřel představit, že se ozve firma co bude soudně požadovat zobrazení jejich článků na vašich vebech…a peníze potečou jim. Popř. by Vám diktovala kolik si za články a reklamu máte brát. Nebo si otevřete hospodu a budete prodávat pivo z vlastního pivovaru. Přijde jiný pivovar a soudně vás donutí prodávat jeho pivo…nebo vám bude říkat kolik si za něj máte brát… v takovém prostředí chcete podnikat?

  Epic nikdo nenutil, aby šli na App Store. Mne nikdo nenutí abych šel cokolik kupovat na App Store. Podmínky 30% fee jsou zcela transparentní. Nelíbilo se jim chování a ceny Steamu? Máme tu Epic store. Tak ať pokračují a vytvoří si jim vyhovující platformu.

  Jestli nebude háček v tom, že komunita Apple je zvyklá platit, nekrade sw a obecně nemá problém pustit korunu… jestli ono z menšiny (apple nemá na trihu majoritu) nekape více nez z většiny.

  Mohu se zeptat kde konkrétně je v tom textu byť jen nějakým nepatrným náznakem napsáno, že fandím Epicu nebo že jsem na jejich straně? Jinak mě by asi nikdo nic nediktoval, já nejsem majitel, takže na váš dotaz by musel odpovědět majitel. Pěkný den.

  Nikde nepíšu, že fandíte Epicu. Napsal jsem… doufam že to neustoji, zkuste si něco představit, v tomhle chcete podnikat?. Za ty roky pořád stejná písnička. Čím to bude, že tu pod 90% článků není žádný koment. Jestli vy tím přístupem ty lidi trošku neplašíte.

  další koment už nelze vnořit, tak píšu o ptaro výše.
  možná že vazba na autora článku? možná použitý příměr abych poukázal jak absurdně se Epic chová? Zkusil bych být méně vztahovačný. klidně mi sem dejte tlačítko edit. přeformuluji to dle zadání jak potřebujete :-)

  @m2: plácáte nesmysly a srovnáváte jabka s hruškami. Apple i Google jsou na trhu v diametrálně odlišném postavení, než LSA. Apple i Google v podstatě mají monopol, nebo přinejmenším významný tržní podíl, na instalaci aplikací do přístrojů s Androidem, iOS atd. Proto je možné takové firmy regulovat. 30% výpalné, které měl Apple, než do toho „řízl“ Epic bylo opravdu ……….
  Btw., měl byste ještě pár let chodit do školy, možná Vás tam naučí nejel správně psát, ale hlavně chápat psaný text

  @Standa: milý Stando, hloupý výkřik do tmy? To je to jediné, na co se vzmůžete.

  Hehe Marku no on pan „standa“ a pan „m2“ mají stejnou IP adresu…. tak proto to přitakávání :))) to je fakt komedie když někdo přitakává sám sobě v komentu a ani si nezapne VPN aby to vypadalo lépe :D

  @marek:
  1) nesrovnávám LSA s applem.
  2) znova opakuji nikde nepisu, že pan Zavřel chvali/hejti Epic… byla to informace a zadne hodnoceni v článku.
  3) TEXT FACTORY (LSA, JABLICKAR… ma velkou cast trhu(pocet ctenaru) a zejmena v uzkem segmentu APPLE webu ma v podstate monopol. Proto jsem je pouzil jako priklad.
  4) s tou školou, plácáním… hmm takovej výkřik do tmy.
  5) z čeho vycházíte, že 30% moc? Jaké je porovnání náklady/zisk? Nebo snad cílem podnikání už není zisk?
  6) někdo vás nutí mít iPhone? Když vám vadí politika této firmy ať už jste uživatel nebo vývojář, tak proč nejít jinam?

  Škoda, že se nesnažíte držet původní myšlenky a odvádítě téma spíše ke krmení trolů.

  @Roman
  Tomu nerozumím, proč nenapiše IP adresu o které tvrdíte, že si tu z ní píšou vzájemně dva účty a přitakávají si?
  Opravdu moc rád bych ji viděl. Jistě nebude problém ji sem vložil. Pokud Vám to pomůže: souhlasím s jejím zveřejněním.

  Pevně věřím, že to EPIC neustojí. Mimochodem ještě zajímavější je spor FACEBOOK (FB, INSTA, WHATSUP) vs. APPLE.
  Aktuálne se na AppStoru ukaze co kde aplikace sleduje a jak se to dá svázat s vaší osobou. Tohle bude velký poprask.

  Půjdu názorově trochu proti proudu. Ano, porušili pravidla, tedy o tom žádná. Možná by ale stálo za zvážení zamyslet e nad výši poplatků, které si Apple a Google od vývojářů poptává. V podstatě je to 1/3 a to není málo. To je jak mít 30% DPH.

  zdá se to hodně. nemáme šanci ani v náznaku spočítat kolik je vejvar ale zapomíná se na pár drobností. těch 30% je v podstatě platba za službu. co ta služba obsahuje?
  zařízení s komunitou co má dobrou platební morálku, veškeré cloudové služby (provoz, deploy aplikace, rozhraní pro vývoj a testování aplikace. veškeré transkakce (koupě, reklamace, support) atd atd… infrastruktura pro provoz Appstore atd. musí být gigantická. Težko pak odhadovat kolik by to vlastně mělo být %. Kde je vývoj samotných zařízení? atd. atd.
  Jinak ale ano takhle od oka je to moc. Jen EPIC nezvolil nejlepsi cestu :-).

  este treba podotknut ze oni z tych 30% musia zaplatit dane co napr. v Kalifornii nie je malo. „Ked sa odpocitaju rozne prevadzkove naklady a ocisti sa to od vsetkeho z tych 30% moze byt zisk 8 – 12% iba moj odhad

  Takto vytazene z kontextu je 30% opravdu dost. Musi se ale brat v potaz prestiz konkretni platformy. Podivejte jak se iPhony prodavaji, to mate desitky az stovky milionu kusu rocne. To znamena, ze se kdyz vydate nejakou svou aplikaci na iPhone tak mate stovky milionu potencialnich zakazniku.
  To je jako by jste si otevrel kavarnu nebo nejaky obchod na Vaclavaku a pak se divil, ze musite platit obrovsky najem. Je to zkratka lukrativni misto.
  Ja popravde netusim, proc se tohle tak moc rozmazava, MS a Sony ma na svych konzoli taky svuj jediny obchod a vlastne z pohledu digitalniho obchodu maji kazdy monopol na svou platformu (nevim jak Nintendo a jini). A podle nejakych zdroju si taky berou kolem 30%. Cekam, kdy se „bozsky“ Epic pusti jeste do tehlech platforem. Epic je jen nenazrany, s nim to timhle zpusobem nedopadne dobre.

  Prestiz platformy je ale dana prave kvalitnimi aplikacemi, ktere ale Apple nedela. Ono je treba si uvedomit, ze je to partnerstvi. Pokud bychom se zamerili pouze na nakldy s provozem infrastruktury, tak at Apple/Google zverejni realne naklady na aplikaci a svoji marzi.
  Obavam se, ze naklady budou mnohem mensi, nez marze, kterou si tyto platformy uctuji.

  Jsou to vsak dohady, nemam cisla. Nicmene pokud Apple/Google bude tyto spolecnosti tlacit ke zdi, riskuje ze zacne byt popularni jine reseni.

  Mistni decka, nemaji vubec poneti, kdo ma vetsinu trhu…ano je to prekvapive Android a Windows :-) Muzete si tu argumentovat cim chcete, ale to jsou fakta beeee

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější