Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

    Co se to proboha tento rok děje? Nejsou iPhony není PlayStation 5, GeForce grafiky a teď i předražené sluchátka. Já už to tem korporacím nevěřím. Tohle musí být uměle vyvolaná panika, ohledně nedostupnosti produktu, aby se zvedl ještě větší hlad po výrobku. Ano, Covid, jenže něco tu nehraje…

    Samozřejmě máte pravdu, určitě roste zájem po nedostupnem zboží, zároveň situace v této nestabilní době je opravdu těžká. Dodací termíny se prodlužují z důvodu dlouhého výpadku díky pandemii. Nelze jen tak dohnat několikaměsíční výpadek. Proto nejen apple, ale i ostatní mají nyní problémy s dodávkami.

    Jednému vypadli dodávky a nevedeli to vyrobiť a v dôsledku nedostupnosti po produkte stúpol dopyt. Ostatní videli, aký vplyv to malo na trh, zavetrili príležitosť a hrajú to na nedostupnosť aj oni, aby vydojili z trhu maximum. Ak to užívatelia tolerujú, tak prečo nie. Dojil by som ich tak isto. Podobne to bude s nabíjačkou na iP. Apple ju odstránilo z balenia, aby mohli ešte viac dojiť, lebo si to môže dovoliť hrať na ekológiu. Ostatní počkajú, ako to budú užívatelia tolerovať a ak budú, tak ju odstránia tiež. Zníženie nákladov, zvýšenie zisku – koniec koncov dosahovanie vysokého zisku je jediným cieľom korporácií, nie je prečo im to mať za zlé. Nerozhodujú oni, rozhoduje trh. Ak by ľudia boli ochotní kupovať 5000 dolárové iPhony, tak by také Apple predávalo.

    Samozřejmě, že je to způsobeno covidem, prostě jich nebyli schopni vyrobit více. Není to o zájmu, ale o tom, že je prostě nemají. To si jen tady na LSA zase něco vymysleli a nebo přeložili ze zahraničního serveru.

Vložte vlastní komentář

celý text