Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Už by bolo načase. Tento unibody design (mám ho aj ja) je tu s nami od 2012 ak dobre viem. Ono je to fajn, ale to je 8 rokov!! Píšeme čoskoro 2021, niečo jemnejšie, s viac USB C/TB, menšími rámčekmi okolo – vlastne PRO. A pre boha neživého vráťte Magsafe!

  Stale ale tento dizajn je mile pred konkurenciou. Mensie ramceky s faceID (hoc aj s vyrezom) by som ale bral.
  Porty len USBC uz dnes niesu problem si myslim. kazdy uz nejaky ten hub ma ktory zapojil do napajacieho kabla.

  Dizajn MacBookov sa mení každé 4 roky, takže vieš zle. Dizaj 2008-2012 unibody, 2012-2015 Retina, 2016-2020 TouchBar.

  Nie je totožný, každé 4 roky má MacBook iný dizajn, a to ako z vonkajšej strany, tak aj interný dizajn komponentov. Samozrejme, že to nadväzuje na predchádzajúci, ale písať, že má MacBook rovnaký dizajn od 2008 je absolútny nezmysel. 2008-2012 mal na ľavej strane tlačidlo s ukazateľom stavu batérie, vpredu svetielko aktivity, pri otvorení pod displejom nápis MacBook Pro, zapínacie tlačidlo bolo nad klávesnicou, mal mechaniku a batériu v jednom bloku, RAMky v slote a disk 2,5″. Potom prišiel dizajn Retina 2012-2015, čo je do dnešného dňa najlepší MacBook z pohľadu vnútorného návrhu. Po dizajnovej stránke zmizlo svetlo aj ukazateľ stavu batérie, displej dostal antireflexnú vrstvu a bol laminovaný, pod ním zmizol nápis MacBook Pro, tlačidlo power sa presunulo namiesto vysunutia mechaniky, batéria už bola prilepená vo viacerých článkoch, RAMky išli na dosku a disk z 2,5″ sata na M.2 SSD. V 2016 prišli samé kazítka – disk na dosku, butterfly klávesnica, T-CON displeja už nie je pri paneli, ale pri doske, kde je vystavovaný prudkým teplotným zmenám, preto na týchto modeloch odchádza(l) jedna radosť a k displeju už nie je pripojený klasickým nezničiteľným káblom, ale labilnými flex káblami, ktoré sa napínajú cez kovovú hranu, čím sa časom opotrebujú a musí sa to meniť ako celok aj s displejom. Z dizajnového hľadiska prestalo svietiť jablko, pod displej sa vrátil nápis MB Pro a pribudol touchbar.

  G musím uznať, ale nerád že si amatér. Macbook je z vnútorného hľadiska najlepší? Pozri si yt kanál Louisa Rossmana. Vnútro navrhovali takisto designéri, preto je to len hromada hlúpostí čo našťastie funguje ako tak. Ďalej píšeš o designe? To ako keby si tvrdil že iP6 je iný ako iP6s lebo mal inak pásiky na anténky. Boha iPhony sú rovnaké od iP6 až po 11. Forma, tvar, pomer strán – nič sa takmer nemenilo! A detto u maca. To že tam odobrali F ká a pridali touchB nie je designová zmena. To v tomto chápaní bol prechod z unibody na Retinu absolútne totál pičál rekál fekál enormne nadčasový, keď berieš prechod z Retiny na Retinu s touchB za inováciu designu. Teba musí nadchnúť aj krájaný chleba..

  Ak si z môjho komentára pochopil to, čo si napísal, tak potom máš asi problém čítať s porozumením, pretože myšlienka bola úplne inde. Tie vyjadrovacie schopnosti štvrtej cenovej skupiny tiež nepridávajú tvojmu komentáru váhu.

  Já mám Pro 15″ z 2014, letos měním baterku a počítam, že tak rok, dva vydržím a půjdu do nového. Tak ideální je nová řada, vychytaná ve druhé verzi. To se těším, že by mohl být i Face ID a pokud možno málo mušek.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější