Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Problém je, že Windows na Surface X beží katastrofálne, je to doslova nepoužiteľné na čokoľvek iné ako prehliadanie internetu a prácu s Officom. Takže by som si skôr počkal na reálne testy a hlavne podporu x86 64bit aplikácií na Windows ARM v nejakom normálnom emulátore, ktorý nezoberie 90% výkonu. Pochybujem, že by niekto inštaloval Windows 10, aby ho mohol používať na Macu ako hlavný systém, to nedáva zmysel. Väčšinou ho ľudia potrebujú kvôli nejakej špecifickej aplikácii a tá im na Windows 10 ARM zatiaľ nepôjde tak či tak.

  Toto třeba nepochopim, aby zařízení za několik desítek tisíc nefunguje z výroby, člověk si to koupí na práci a hned po rozbalení zjistí že půlka věcí nefunguje? Nepředstavitelné pro mě. A neprijde jim ani blbé tlačit ceny do nebes.

  Pokial nebude mat Microsoft specificku verziu WIndows ARM pre M1 (s Apple drivermi a upravenym bootloaderom – ziadny UEFI), tak to nebude mat vyznam.. a spustat Windows ARM v skoro safe mode (bez grafickej akceleracie, na urovni basic VGA) a dalsich obmedzeni je take..
  Nechapem tu nadrzanost nad nejakym syntetickym benchmarkom.

  Oni Widle někdy na něčem běžely dobře, nedej bože na Intelu? 🤣

  Bezali a bezia dobre, pokial indicki sudruhovia nerobia blbosti.. na druhej strane, o „kvalite“ MacOS X sa tiez da diskutovat, taka Catalina bola a je plna chyb, uvidime, ako to bude v pripade Big Sur (ci sa tiez bude cakat aspon rok, kym to sudruhovia v Cupertine odladia).

  Lenze moznost spustit WIndows na Mac hw (v nativnej rychlosti) bola velka pomoc pre Apple od cias prechodu z PPC.. na nejaku pomalu a problematicku emulaciu nie je nikto zvedavy a rovno si kupi PC platformu (kde ma Windows, Linux, BSD..).

  Nevím jak běží Windows na M1, ale pro mě je MacBook s M1 docela zklamáním. Mám Macbook 13″ 16GB, 512GB SSD model 2020 s čipem Intel. Na základě recenzí jsem si koupil MacBook Pro s čipem M1.
  Výsledek je takový, že na Affinity Photo, je rendering na MacBooku s čipem M1 pomalejší, jediná výhoda je snad v tom, že nový MacBook nehřeje jako kamna.
  V Adobe Photoshop jsou výsledky stejné, ale při náročnějších operacích je MacBook s Intelem rychlejší. Sice je více zahřátý, ale nic dramatického. Nevím tedy kde se berou ty recenze na YouTube a tady ma LsA.
  Hraji World of tanks. Na Dellu dosahuji 120 FPS při ultra rozlišení. MacBook Pro 16 GB kolem 60 FPS a MacBook Pro s čipem M1 stěží 30 FPS.
  Při připojení k monitoru, kde obvykle pracuji, když zpracovávám fotky se Mac s M1 seká a nic se nedá dělat plynule, MacBook s Intelem nemá problém. S Dellem mohu používat dva monitory.
  Chápu, že je to začátek, ale nevěřím recenzím. Zkušenost je jiná.

  Já tedy jsem naopak z Macbooku air M1 naprosto nadšený. Ve finalcutu mi zvládá přehrávat nativně různé longopy z Panasonicu GH5, nikonu, Sony a7S naprosto bez problémů v multicamu i několikrát zrychleně, včetně barvení, lutek a efektů. Vedle mám Macbook pro 16 i9 v nejvyšší konfiguraci s 64GB ram, který mě stál 120tis a ten to samé nedokáže. Jakmile začnu přehrávat podobné longopy v multicamu, začně funět a ve zrychleném režimu to prakticky nepřehraju. Macbook M1 v základní konfiguraci to zvládá s přehledem, rychleji to exportuje a ani se to nezahřeje. Stačí se i dobíjet z externího disku lacie pomocí 15w. Zkoušel jsem exportovat i z Davinci 10h video do h264 a Macbook M1 to zmáknul bez potíží do hodinky a byl prakticky studený. Vůbec nechápu, jak se to Applu podařilo. Jinak samozřejmě porovnávat neoptimalizované aplikace je k ničemu. Adobe má obecně problém s výkonem i na intelu, u Photoshopu je třeba si počkat na úpravu pro M1. Zatím bych doporučil Afinity photo či Designer. To chodí na M1 skvěle. World of tanks nechodí na Macu obecně dobře, protože pro mac není ani nativně naprogramován, běhá to přes emulaci a tam je prostě propad ve výkonu. Macbook M1 musí emulovat 2x přes Rossetu a pak Win wraper, což je prostě divočina. Macy na hraní her nejsou, málo lidí na nich hraje a málo programátorů chce dávat finance do toho pro ně zvlášť vytvářet nativní aplikace. Třeba se to v budoucnu změní, ale nyní jsou Macbooky spíše pro kreativce, grafiky, zvukaře, střihače, prostě na práci.

  Myslím že Apple udělal se svým procesorem u macbooku jenom dobře. Je to hodně povedený procesor ale o žádným zázraku nemůže být řeč… Jenom si to nedokážu představit v desktopu i když jsem četl že chystají 12. Jádro tak s integrovanou grafikou na čipu se nemůže vyrovnat třeba s rtx 3080 nebo RX 6800xt.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.