Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  To, že rozjel Windows pro ARM, je sice hezké a jistě to je dobrá zpráva (i když ne nějak překvapující), ale myslím, že většině lidí, co Win virtualizují, jde o x86/64. Tam si bohužel ještě počkáme – podle toho, co píše například Parallels, tak několik měsíců. Takže to bude trvat tak rok, než se to řádně odladí.

  MS pracuje na virtualizovai x64 na ARM pretože plánuje nasadiť Win ARM na Surface X a ďalšie nové zariadenia – následne potom budeš môcť používať buď Virtualizované x64 aplikácie vo virtualizovanom Win na ARM (parallels napr.). Aj keď to už bude dvojitá virtualizácia. Alebo sa rozhýbe a cez bootcamp nahodíš ARM Windows, ktorý bude prekladať x64 aplikácie (obdoba Rossety). Buď jedno, alebo druhé nastane skôr – než používanie x64 Windows na M1…

  Je to otazka penazi – ci MS investuje peniaze (a zaplati Apple za podporu/drivery pre Apple M1 hypervisor) pre verziu Windows ARM pre Apple.. pripadne urobi bootloader podla Apple specifikacii (kedze M1 pouziva iBoot, nie UEFI).
  Windows ARM uz v sucasnosti vie virtualizovat x86, ale nie je to ziadna slava.. a x64 na tom podla dostupnych informacii bude este horsie (vykonovo).

  Mňa by práve zaujímal ten rozdiel – ako to že Rosetta 2 má parádny výkon a MS to nevie… Pritom napr. kompatibilitu z xbox 360 (PowerPC) na x86 (Xbox One) zvládol perfektne…

  Není lepší pro člověka který potřebuje Windows si rovnou koupit notebook s win než tak složitě to obcházet ?

  Studuju informatiku. Bohužel hromadu větší děláme na a pro Windows. Na hromadu věcí používáme nebo je vhodnější Linux. Mac mi umožňuje dělat vše. Na těch pár věcí, co bez Widlí neudělám mám Parallels, hromada věcí funguje jako na linutu a na vše ostatní mám OSX. Ale třeba pro kámoše, jehož denním chlebem je Excel a Access Mac smysl opravdu nemá. I když Excel na Mac je a kdyby místo Accessu používal MS SQL, tak to jsem si taky na Mac bez problémů nainstaloval přes Docker. A paradoxně mi Windows v Parallels fungují lépe než Windows na PC.

  Je to nepříjemné, naštěstí tady budou Intel .Mac roky. Byť si tipnu, že spíše bazarové, než nové. Čím dříve je Apple přestane prodávat, tím kratší dobu pro ně bude muset držet podporu. Možnost používat MacOS, Linux a Windows na jednom počítači je anomálie. Jakkoli je užitečná, když uživateli stačí jeden stroj, těžko ji na Applu nárokovat. Jestli vydrží, domnívám se, že u dražších modelů (pro profesionály, kteří si rádi připlatí).

Vložte vlastní komentář

celý text