Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Ono se už i v Lagdroidím světě začíná platit za služby? 🤣

  Jj – 2x – osobnimi daty a nyni i penezi :-(

  No, Vaše naivita, že v aplím světě svými daty neplatíte je dost směšná. Ono totiž stejná data, která o svých uživatelích sbírá Google, sbírá i Apple a nemusíte mít strach, že Apple Vaše data nevyužívá v obchodě.

  Marku mas to nejak soudne dolozene ? Jako treba prohrany soud v australii s googlem ? Kdy android telefon odesila prumerne 1.5 Gb osobnich dat mesicne. Nebo jenom se snazis trapne strhnou apple na uroven googlu, ktery ma 80% trzeb z prodeje osobnich dat a u soudu a u us kongresu je skoro kazdy tyden uz od dob vyhledavace. A jsi si jisty ze u googlu jsi opravdu majitel tech fotek co jim odesilas a ze se nemuzou objevit v reklamni kampani ?

  Clanek muze byt pro nekoho inspirativni, ale co se tyce odkazu na NAS servery – to opravdu neni pro „bezneho“ uzivatele. Na vyber tam je z nekolika desitek typu. Chtelo by to doporucit neco konkretniho – co by byly dostacujici prave pro fotky – co nahradi sluzbu google fotky!

  Mno, ehm, na synology nebo Owncloud sice forky muzu ulozit, prohledavat a sdilet uz ne.

  Jinak na samotne fotky je 15GB dost, potiz je s videy.

  Placeny google drive je 60Kc mesicne za 100GB, 80Kc za 200GB a 300Kc za 1TB, pricemz se tento prostor da v rodine sdilet.

  Zadna jina suzba nedosahuje kvalit Google Photos, kde je mozno vyhledavat podle lokality, osob (rozpoznanych umelou inteligenci), umi to automaticky opravovat spatne vyfocene fotky, vyhledavat a cistit duplicity , prirazovat fotky k osobni casove ose apod.

  To nikdo jiny neumi

  Lokální cloud používám už řadu let a to právě kvůli soukromí. Faktem je, že jeho konfigurace a používání není pro každého. Používám Nextcloud postavený na Raspberry Pi a discích v RAIDu. Problém je jeden… Jak vám do baráku uhodí blesk nebo přijde nějaké špičkové přepětí, zařízení vám může vyhořet a je po datech. Takže vždy je třeba zálohovat – mít někde v práci nebo třeba u rodičů nebo souseda ještě záložní zařízení, na které se vám celý domácí cloud synchronizuje. To už si jeden rozmyslí, jestli utrácet a nastavovat, nebo platit všimné Googlu nebo Applu.

Vložte vlastní komentář

celý text