Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Takže vlastně ještě méně než 9300 když je tam započíná i práce za montáž.
  No určitě na tom chuděra Apple není ztrátový.

  Doporučuji ještě jednou přečíst článek, v ceně není započítán marketing, vývoj a spousta dalších. A ano, světě div se, apple na tom vydělává, stejně tak jako by měl každý podnikatel. Už na střední škole se učí, že podnikání je neustálá činnost za účelem dosažení zisku. Věřím, že Vy do práce také chodíte za výplatu a ne, abyste dotovala svého zaměstnavatele.

  Stále mě udivuje, že tak „inovativní“ společnost jako je Apple. Do svých smartphonů dala starý 5G čip. Respektive Qualcomm X55 je už téměř starý 2 roky a novější generace je už dávno na trhu dostupná. Nehledě na to, že se nachází i v levnějších zařízeních…

  No tak ve skutečnosti je výrobní cena ještě menší. Vy píšete jen kolik stojí Apple. Jeho dodavatelé ale taky mají marže. Takže reálně je to ještě polovina toho co píšete.

  Ne není menší! Protože tohle je výrobní cena, tzn. cena za jakou ho je Apple schopen vyrobit, ne cena jednotlivých komponentů u prvovýrobců.

  Joufa má pravdu! Já bych to hnal ještě dál – ono je to vlastně zadarmo, protože všechno pochází z planety Země, která je všech, že ano. Samozřejmě odečteme-li veškeré marže, přidanou hodnotu, práci a zisk…

  Pak k tomu připočtěte DPH, marži prodejci, záruční opravy… těch výdajů je tam okolo hodně, ale když prodáváte takové množství zařízeních tak ani nemusejí na jednom zařízení vydělat tolik aby měli ve výsledku čistý zisk obrovský, když prodáte 70 milonů kusů telefonů tak každá koruna čistého zisku na jednom zařízení je 70 miliónů čistého zisku celkově, pak si to násobte- 100kč čistého zisku= už je 7 miliard čistého zisku. 1000kč na jednom ks už by bylo 70 miliard… Nemusí vždy pršet… stačí když kape

  Když půjdu na drink do klubu, naúčtují si tam na drinku minimálně 100% marži a to mi ten drink jenom nalijí do (snad) čistý skleničky.

  A v tomhle světle celkem beru tu iPhone částku, přeci jen krom těch komponent je tam tisíc a jeden další náklad od vývoje přes marketing po náklady na záruční servis.

  Rozhodně víc než ten barman co mi prodá předraženej drink.

Vložte vlastní komentář

celý text