Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Keby radšej ta debilna banda dala ako alternatívu 100x lepšie AMD, len že zase by si účtovali 3x vyšší poplatok za CPU ako reálne stojí v iných NTB..

  Thermalthrotling amd chce každý jen ne normální lidi :D

  Thermalthrotling Je snáď Intel nie amd

  Ináč v prípade takýchto reči by som rad videl aj ten link na nejaký odkaz

  Ja mám dôkaz posledného testu na na notebookchceck HP elitebook 830 g7 kde jasne vyťaží amd a ešte ako bonus má lepšiu grafiku a dve jadra v CPU naviac

  Termal throttling je jenom Apple a nikdo jiny.

  Termal throttling je last resort ochrana procesoru pred destrukci, kdyz napriklad nekdo spusti pocitac bez nasazeneho chladice.

  V normalnim slusnem pocitaci se CPU stavu termal throttlingu nikdy nesmi dostat, TDP je jasne definovano a chlazeni musi byt adekvatne dimenzovane.

  To jeno Apple do*ytci pripojujou pracku na fazi a nulak, aby usetrili jeden kabel stredniho pracovniho…

  Pre použitie macOS a jeho aplikácií je to ideál a lepší ako AMD, lebo si to bude môcť Apple robiť podľa seba, nebude musieť čakať ako v prípade Intelu na nespoľahlivého dodávateľa, ktorý nasľubuje hory doly a dodá len odpadové zastarané neúsporné bezpečnostne deravé procesory. Ryzen sú teraz špička, o rok nemusia byť, takto to budú mať vo vlastných rukách, môžu pridávať priamo do jadra procesoru svoje vlastné funkcionality a nemusia sa uchyľovať ku kočko-psovým riešeniam typu Intel Core + T2 chip. Takto to je ak sa bavíme o macOS. Tí, čo potrebovali na prácu Windows majú (možno len zatiaľ, možno navždy) smolu, musia vydržať u zastaraných Intel verzii alebo prejsť ku konkurencii. Aj keby Microsoft dodal ovládače Windows 10 ARM pre Apple Silicon, nefungujú na ňom x86 64-bitové aplikácie a pochybujem, že by niekto kupoval MacBook, aby mohol používať prostredie Windowsu, takže všetkým, čo doteraz Windows na mac inštalovali išlo hlavne o tie aplikácie.

  Je zajímavé kouknout na srovnání s PC, Intel už dělá 11. generaci procesorů a než Apple bude dělat 16” PRO a iMac s M1X tak už budou dělat 12. Generaci a dedikované grafiky udělají rovněž krok vpřed. M1 Macy se srovnávají se svými předchůdci s low-end Intely 8. a 10. generace s integrovanými grafikami. Ale uznávám, v apple světě je to jako krok 4 roky vpřed. Doufejme že je to poslední čistka softwaru spolu s ukončením 32 bitových aplikací.

  Hele on ten intel 11th generace není nijak zázračně lepší. Ano, pokrok v grafice tam je, ale tam není problém. M1 rozcupuje i MBP16 i9 s dedikovanou grafikou. A to to je pořád M1. První generace a v nejlevnějších variantách. Jakmile tam přidají další 4 výkonný jádra, jak se asi plánuje v M1X, tak to roznese na kopytech i spoustu desktopových CPU. Intel je u Apple totálně mimo hru. A proč cpát prachy AMD? To raději zapracovat na Rosetě nebo na jiné emulaci a těch pár věcí, co se nepřepíšou pro ARM prostě emulovat. Já osobně studuju informatiku a opravdu jedeme věci většinou jen pro Widle. Takže mám docela obavu si koupim Macbook s M1 čipem, ale když vidím ty testy, jak Máry nebo třeba Březiny, tak prostě ty prachy za intel nedám a raději risknu to, že mi něco nepojede a třeba si na věci, co pod M1 nepojedou koupím nějakej plastovej Aušus a těch pár semestrů s tím doklepu. Stejně chci dělat soft primárně na Mac a iOS a na to jsou ty nový Macy skvělý.

  Neříkal bych že rozcupuje 16″, v něčem je rychlejší, v něčem ne. Pořád srovnáváme 9. generaci Intelu s nejnovějším Apple Siliconem… Cenový rozdíl však stejně mluví jasně :-D Na kompatibilitu softwaru se vytváří hezké tabulky: https://t.co/xgIzpdgzU0?amp=1

  Apple chce hlavně opustit x86. Tím, že by přešel z Intelu na AMD by si moc nepomohl.

  Apple chce hlavně víc vydělat. Proč ne, kór když ty procáky jsou taková pecka. Proč živit AMD. Hele nic proti ni, já jim vždycky fandil, ale AMD nebylo vždy skvělá firma a nikde není psaný, že za pár let nebudou zase tahat za kratší konec provazu. Navíc když teď vezmete MBA M1 v základní konfguraci za 30k, tak se vedle toho za stejný prachy nedá postavit nic s Widlema. Já osobně zítra na black friday na Apple objednám MBA s M1, 16GB RAM a 512GB disk. Se slevou pro vysokoškoláky necelých 42 tisíc. Jsem trochu nervózní, co mi na tom nepojede, ale to se nějak pořeší. Intel už ani náhodou.

Vložte vlastní komentář

celý text