Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Neviem ako to vnímate vy, ale predávať v roku 2020 macbook z úložiskom 128gb.. to je teda riadna buzerácia zo strany applu. Kupujete drahý mac z najlepším čipom na svete a oni vám tam dajú 128gb disk.. Už pár rokov mala byť v základe min. 512gb verzia. Ja sam mam 512gb macbook pro, a po mesiaci! mám už menej ako polovicu úložiska. A to som úplne bežný uživateľ.. Naozaj nechápem hlupákov čo to kúpia, to za tie peniaze vyberiem radšej windows 😹

  mam 256gb a za 6 mesiacov mam volnych este 200gb, takze neviem co tam davas..filmy mas na externom ulozisku, alebo mas netflix/hbo go atd, takze to ti miesto neberie, na hranie to neni, tak potom? fungujem na cloude a tam vsetko ukladam..Nezabudaj, ze pre studentov zakladnych a strednych skol je to uplne ok, nemaju to na hry, ale na studium.

  Jak píšou ostatní. Nevím co s tím děláš. Ale já to používám na konzumaci obsahu a prostě na běžné používání a 128gb mi v bohatě stačí. Nemám zapotřebí tam stahovat filmy, atd..

  Ukáž mi ktorému študentovi dnes stačí 128gb.. Áno 256gb je už celkom dostačujúce tak možno na prvý rok. Stále je to extremne málo vzhľadom na to koľko tie stroje stoja. A cloud to je čo za riešenie ? Si si kúpil stroj za 1500€ aby si mal prístup k základnym pracovným dátam iba cez cloud ? A externy disk to si snad robíš už srandu :D kupujem si drahý prenosný stroj, ale kvôli malému úložisku budem zo sebou všade ťahať externý disk 😄👍 toto môže naozaj iba apple ovca napísať.

  Akých 1500eur? Veď je reč o najzákladnejšom MB Air za 799USD ~ 673 eur bez DPH. Za tú cenu je to s M1 skoro zadarmo – oproti tomu s Intelom, čo ponúkali je to nebe a dudy. Okrem pár kúskov s Ryzenom, ktoré majú ale horší displej, horšiu výdrž, horší zvuk a horší trackpad v tej cenovke nič podobné nie je a už vôbec nie s väčším úložiskom.

  Popisujem tam hore môj macbook pro kupovany mesiac dozadu nie o najnovsich M1. A pošli mi prosím link kde to nájdeš v europe s touto cenou 😂😂 evidentne nemas tusenie ake cenove rozdiely sú medzi USA a Europskou verziou 😂

  Ale nikoho nezajímá co sis koupil a už vůbec ne, co za blbosti máš zapotřebí si stahovat do maca. Že tam tam plno sraček není náš problém.
  By mě hrozně zajímalo co běžný student potřebuje za ohromná množství dat, že by mu nestačilo 128 natož 256gb. Všichni se tady shodli, že jsi neschopný lempl si udělat pořádek a máš tam bůh ví jaký kraviny. Tak si zamáčkni svojí žilku na čele a jdi plakat jinam.

  Přítelkyni, která studuje Sociální pedagogiku, jsem koupil MBA i5. Připlatil jsem za 16GB RAM. Disk jsem nechal 256., protože vím, co na počítači dělá. Pracuje nejčastěji se soubory z MS Office a pdf. V současné době má volných něco kolem 190GB. Většina z toho fotky a videa co se jí tam nahrály s iPhonu. Co tady furt vyšilujete. Máte na výběr? Máte. Pro mraky lidí je disk větší než 256GB úplná zbytečnost. A hromadě lidí stačí opravdu 128GB.

  Filipe, naprosto s Vámi souhlasím, vždyť i v iPhonu je 128gb málo, natož potom v počítači, sám mám 1tb a už mám volných jenom nějakých 400gb

  Však ale pokiaľ viem, máš ako uživateľ možnosť voľby nie ? Kto ti káže kupovať base keď nie si stotožnený s veľkosťou úložiska ? ..btw ..Dnes sú ssd disky veľké ako 4s iPhone a tak isto fungujú cloudové služby ako je napísané vyššie …a pokiaľ sa predáva , budú ho robiť ďalej predsa 😄

  Ešte raz. Zo strany Apple je to buzerácia. Priplatiť si 200€ aby si v ňom mal namiesto 256gb (čo je smiešne málo) 512 gb(čo je ako tak použiteľné) 😂a externy disk ? si kupuješ stroj za 1500€ aby si vsade trepal ssd ? 😂 sorry jako ale niekedy sa na to treba aj kriticky pozrieť. Tie ceny za úložisko su extremne prepalene. Kúpiť stroj za 800usd a mať v ňom 128gb ? 😂😂 to fakt iba apple fanatici ktorý na to nemajú budget kúpia..

  Kamarád studuje informatiku. Má MBP 13, 8GB ram, 256GB disk. Má tam parallels, v tom linux a Windows. Spousta softu. A funguje. To je furt hysterie že člověk musí mát 1TB disk, jinak nepřežije.

  Tak jako můžete si koupit místo macbooku nějakej windows za podobnou cenu s 1Tb ssd ale rozdíl čtení a zápisu bude obrovský (Samozřejmě ku prospěchu macbooku). A ještě k tomu ten macbook Air je většinou výrazně tenčí a lehčí než s čím je porovnávány.

  Aj by som sa pridal ku kritike úložiska, ale tentokrát výnimočne budem na strane Apple. Ten MacBook Air je konečne zariadenie s asi najlepším pomerom cena/výkon, aké majú v ponuke a vzhľadom na procesor si dovolím povedať, že veľmi konkurenciaschopné aj pri porovnaní s konkurenciou. Keby tam nebol ten Thunderbolt, tak by som možno súhlasil, že 128GB nestačí, ale s Thunderbolt 3 bude externé PCIe SSD rovnako rýchle ako vstavaný disk a pri poškodení notebooku (vzhľadom na napájkované ssd na logicboarde) aspoň majiteľ nepríde o všetky nezálohované dáta. Za mňa teda lacný Air so 128GB pre študentov zmysel dáva a pre veľkú cieľovku to môže byť ideálna voľba namiesto iPadu (hoci u pro je 8/256 v roku 2020 hanba).

  8GB Ram u M1 není problém – viz test Jana Březiny na Youtube. Disk si každej koupí takovej, jakej potřebuje. Příplatky jsou u Apple takové, jaké jsou. Také ten počítač pozděi prodáte za úplně jiný prachy, než ty Windows zázraky.

  Muj prvni pocitac mel 4,3gb hdd s to bylo hodne, v roce 1997 bylo normalni ze hdd byly i jen 2gb

  V MBA mam 128gb
  Uz 6let s tim funguju

  256gb je v pohode pro vsechny, jen macbooky se musi pouzivat jak bylo zamysleno, pro praci a ne mit na tom zivotni sbirku filmu

Vložte vlastní komentář

celý text