Zavřít reklamu

Apple začal včera ve světě oficiálně prodávat své nové Macy s M1, které si odbyly svou premiéru teprve minulý týden. A jelikož je jako již tradičně zapůjčil ještě před startem prodejů několika zahraničním médiím, můžeme si o nich již nyní udělat skrze první recenze velmi slušný obrázek. Jako první přichází na řadu hodnocení MacBooku Air s M1. 

Hodnocení novinky jsou z 99 % kladné. Applu se totiž dle všeho skutečně podařilo posunout díky svému novému čipu Macy a novou úroveň. Například Dieter Bohn z The Verge se nechal slyšet, že   je pro něj MacBook Air s čipem M1 suverénně nejpůsobivějším notebookem, který za poslední roky používal. Jeho velkou přednostní je pak samozřejmě výkon v kombinaci s minimálním zahříváním, díky čemuž z něj mohl Apple dokonce odstranit ventilátor. Zajímavé přitom je, že se podle Bohna stroj nezahřívá ani v případě, že mu dáváte skutečně “do těla” náročnými aplikacemi typu Photoshop či Adobe Pemiere. Problémy nedělá ani spousta otevřených oken ve Chrome či obecně větší množství spuštěných aplikací v jednu chvíli. Vše totiž běží stále velmi rychle a bez jakéhokoliv klopýtnutí. 

Velkou pochvalu zaslouží stroj dle Bohma i za svou výdrž baterie, byť dle jeho slov nedosahuje úplně hodnot, kterými se chlubil Apple. Při skutečně náročném vytížení se totiž dostával na výdrž zhruba mezi osmi a deseti hodinami, což je stále lepší než v případě starších Airů. Při klidnější práci je pak výdrž samozřejmě o poznání lepší. Pokud by přeci jen někomu nestačila, je tu možnost sáhnout po MacBooku Pro, jenž delší výdrž nabízí. 

Slovy chvály nešetřil ani David Phelan z Forbesu, který přirovnal zážitek z MacBooku Air s M1 k zážitku, který si vždy užíváte při prvních chvílích s novým iPhonem – tedy k bleskorychlému stroji, ze kterého dýchá výkon. Velkým pozitivem je pak podle něj kromě skvělého výkonu i velmi rychlé zapnutí počítače srovnatelné s odemknutím iPhonu či iPadu. Největší “ztrátou času” je totiž při odemykání autentizace skrze Apple Watch či otisk prstu. Naběhnutí systému je oproti těmto věcem naprosto bleskové. 

Nadšený byl ze stroje i Matthew Panzarino z TechCrunche, Ten ve své recenzi uvedl, že je spouštění aplikací tak rychlé, že mnohdy ani nestihnete kurzorem opustit dock a už jsou načtené, což je skutečně působivé. Totéž se pak dá obecně říci o celém systému, který je skoro až neuvěřitelně rychlý a celkově díky tomu připomíná poměrně značně iOS. 

Ne vše se však na Macu povedlo. Prakticky všichni recenzenti se shodují na tom, že webkamera Airu je opět tristní a to i přestože se jí Apple nově snaží softwarově pomáhat. 720p totiž v dnešní době zkrátka nestačí a nevyžehlí to ani lepší softwarové prosvětlení obličeje. 

Podívejte se na videorecenze:

Související články

Dnes nejčtenější