Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Stejný shit jako Windows? Nekoupil jsem si NB za 50k abych ho u každé verze instaloval od nuly. To je přece blbost jak mraky.

  Tak to nedělej nebo tě někdo nutí? Někdo prostě chce udělat čistou instalaci, protože to je furt jenom kód a třeba s jeho daty se může něco stát při změně souborů..

  Petře, není snad lepší si před instalací udělat zálohu a upgradovat?
  A tu zálohu použít až tehdy pokud, jak říkáš, by se „něco stalo“? Buď udělat čistou instalaci a natáhnout data přes TimeMachine ze zálohy, nebo se vrátit k původní verzi a znovu obnovu dat ze zálohy.

  Dělat čistou instalaci preventivně, je takové, jak to říct slušně, předpokakané.

  S podotkem pana Karla zcela souhlasím. Já sám mám na počítači OSX upgradovaný již od roku 2003, za tu dobu jsem vystřídal několik Maců, počínaje iMacem G3, přes další PowerPC a Intel Macy a končem MBP.

  Souhlasím, mám late 2013 PRO (za chvili jde do důchodu) a nikdy nepotřeboval žádnou čistou instalaci, kromě te z výroby. Teď tam jede BigSur a žádný problém. Používám občas sw na odstranění junks … . Ale rozumím, ze někteří potřebuji čistou instalaci

  A čo mam robit ked som option+command+r a predtym vsetko podla navodu ale namiesti zemeguli my vyskocila ikona suboru kde je X a iba to blika

  pratele, Big Sur jeste neni koncove pripraven, pockame si tak mesic at japko vsecko doladi a pak to pojede jak ma. Tem co nejde instalace, reset: shift,control,option,switch 10 vterin, restart, internet recovery, delete disc, format disc, install, done.

  Tak za A)
  Takhle se opravdu cesta instalace nedala, option Commad a R vám akorát nahraje zpátky poslední nainstalovanou verzi… Tak az si zformátujete disk podle téhle povede rady tak se pak nedivte ze uz si neuděláte instalaci. A pojedete pekle nanovo.. nejdřív System se kterým byl Mac book prodané a pak update

  Neco na tom bude. Postupoval jsem podle navodu. Ted mi MB Air nabizi jen Sierru a jeste mi hlasi ze file je poskozen nebo co, takze me asi ceka instalace pres flashku.

  Kdyby nekdo potreboval, tak tady zkratky primo z apple.

  Command (⌘)-R
  Přeinstaluje nejnovější macOS, který byl na vašem Macu nainstalovaný (doporučeno).

  Alt-⌘-R
  Aktualizuje na nejnovější macOS, který je kompatibilní s vaším Macem.

  Shift-Alt-⌘-R
  Přeinstaluje macOS, se kterým byl Mac dodán, nebo jeho nejbližší dosud dostupnou verzi.

  Tak bohužel i přes option+command+r se nainstaluje opět Catalina. Jak tam hned od začátku dát BigSur pouze bez aktualizace z Cataliny? MBP 2019

  No Koukal jsem zde: https://www.apple.com/support/systemstatus/ A chyba proč to dříve neběželo je vyřešená, ale nevím, proč to při čisté instalaci stále dává catalinu :( Stáhl jsem catalinu a aktualizuji na BigSur, ale to není čistá instalace :( Někdo nějakou radu? Pokud Vám to pojede, dejte info.

  Tak šlo by udělat si z toho Big Sur USB instalator a toho načíst přes Option klávesu a přeinstalovat systém. Ale takto je to podle mě taky dost čistá instalace. Instalace Cataliny z Apple.com a pak i aktualizace čisté Cataliny na Big Sur. Za mě je to ok.

  Dobrý den, dělal jsem čistou instalaci podle návodu (mám MacBook Pro 2015) asi 10min se točil glóbus a vyhodilo mi to chybu -2002f..nevíte někdo co s tím

  Ano servery nefungovaly ale dle Applu už by to mělo fungovat. Jenže na různých fórech ze světa jsem se dozvěděl že to stále nejde a ani mě to nešlo a tak jsem udělal nějaké zálohy, které nemám na cloudu a nainstaloval Catalinu a poté upgrade na Big Sur a už instaluji. Mě to zafungovalo tedy.

  Dobrý den, dělal jsem čistou instalaci podle návodu (mám MacBook Pro 2015) asi 10min se točil glóbus a vyhodilo mi to chybu -2002f..nevíte někdo co s tím ?

  Tak jsem procházel všechny komentáře a pak jsem si též prošel oficiální stránky Applu a sice jak v angličtině tak v češtině. Autor článku to před publikováním rovněž mohl udělat.
  Anglická a česká verze se k dnešnímu dni zásadně liší.
  https://support.apple.com/en-us/HT204904
  https://support.apple.com/cs-cz/HT204904
  Z toho dost zřejmě v prvních dnech plynula i spousta výše popsaných problémů např. proč se objevovala Catalina atd. (na českých stránkách ještě stále žádný BigSur po zotavení nefiguruje, ale jen Catalina. Tzn. zřejmě čistá instalace jede z jiného serveru než při zotavení. Takže pokud chce někdo návod využít, odkázal bych jít raději přímo na stránky Applu a možná asi ještě raději nějaký ten týden počkat než se vše ustálí i v ČR a české stránky budou odpovídat těm anglickým, což by snad už mělo zaručovat bezproblémový průběh.

  Moc bych nevěřil tomu, že v ČR stahujete něco jiného než v USA…. upřímně stahuje se to stejné a běží to z Evropských serverů pro celou EU a z Amerických pro celé USA

  Při čisté instalaci Big Sur na MBP 2013 late dle návodu výše se pár vteřin po spuštění objěví chybová hláška „V instalaci systému MacOS nebylo možné pokračovat Instalace vyžaduje stažení důležitého obsahu. Momentálně nelze tento obsah stáhnout. Zkuste to později“. Ani po několika dnech zkoušení jsem se nedostal ani o kousek dál. Nemáte nějaký nápad?

  Zdravím, provedl jsem smazání Macu Pro 13 Retina a chtěl jsem nainstalovat macOS Big Sur. Bohužel se mi instalace sekla na 13% a dal to nechce jít. Nesetkali jste se s tím? Má to nějaké řešení?

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější