Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  mna by skor zaujimalo co znamenalo ze vybrali ventilator, zeby nasli sudruhovia z cupertina zazracne chladenie ?

  V iphonu taky nemas ventiltor a jelikoz je to velmi podobny procesor tak ho nepotrebuje ani mac

  Práveže už to tak vôbec nie je – oba majú rovnakú architektúru, 5nm výrobný proces a v Macu po novom spotrebu len 5W, čo je dostatočne nízke na to, aby sa to uchladilo pasívne.

  Vzhledem k tomu, že jak nový 13″ MB Pro, tak M mini mají aktivní chlazení a M1 má údajně standardní TDP 15W se u Airu s pouhým (byť jistě nádherným totálně tichým – nejen SJ by opět JÁSAL :) pasivem při ZÁTĚŽI „trochu“ obávám thermal throttlingu…
  Ale na běžný web + office je to rozhodně PECKA :))) a těžko dnes najdete cokoli lepšího nejen ve výdrži :)))

  Air docela kanibalizuje Macbook Pro, když použili úplně stejný procesor. Počkám si ještě na nějaké testy, jestli nebude mít problémy s teplotou jako u jeho předchůzce s Intelem, který se doslova smažil zaživa, a pokud ne, tak do něj asi půjdu.

  Vidím to stejně. tak touchbar a lepší display má PRO stále. Já asi počkám až se to příští rok ustálí a zklidní a třeba bude trochu jinej design notebooků. takhle jen do starýho obalu narvali M1. Ale musím říct že momentálně tahám radši iPad než Air. A to kvůli pár aplikacím. Nemám rád přístup přes Safari. Otázka je jak to půjde na Macu pustit, jak to bude vypadat nebo se bude muset počkat až to vývojář přepíše.

  Stejný SoC to nebude. Jednak základní MBA má slabší grafiku (pouze 7 jader) a hlavně takty toho CPU budou u Airu úplně někde jinde než u Pročka. Už jen kvůli tomu, že sami ukazovali o dost větší výkon, než má Air. V zásadě tedy bude téměř stejný, ale budou se lišit jeho parametry, se kterými poběží.

  Jak by tutáč řekl Metr Pára ;) na web + office dává nej smysl nový Air v základu, byť pouze se 7jádry GPU a „jen“ 8/256GB. Na běžný a to i „meziměstský“ cloud provoz je to ideál, jen od něj nelze požadovat trhání asfaltu nejen na semaforech ;)

Vložte vlastní komentář

celý text