Zavřít reklamu

Je to teprve pár chvil, co společnost Apple na své listopadové Keynote představila kromě jiného také dvojici svých nových laptopů – MacBook Air a MacBook Pro s procesory M1. Všechny nové modely se mohou pochlubit lepším výkonem, delší výdrží baterie a dalšími novinkami, s letošními jablečnými laptopy s procesory M1 je ale spojená ještě jedna novinka.

Jak MacBook Air s M1, tak i MacBook Pro s M1 jsou osazeny stejným osmijádrovým procesorem a integrovanou grafikou, společnost Apple u nich ale nenabízí možnost výběru „lepšího“ procesoru. V případě MacBooku Air je nicméně možný upgrade GPU. Standardně je odlehčený jablečný laptop k dostání s procesorem M1 a sedmijádrovou GPU, zatímco u MacBooku Pro s procesorem M1 najdeme osmijádrovou GPU.

Pokud byste si na webu Applu vybrali MacBook Air ve variantě s 512GB SSD, získáte namísto sedmijádrové osmijádrovou GPU. Cena této varianty začíná na 37990 korunách. Jiné možnosti, jak získat nejnovější MacBook Air s osmijádrovou GPU, neexistují. Jak u MacBooku Air, tak i u MacBooku Pro si nicméně uživatelé mohou zvolit vyšší RAM i vyšší kapacitu úložiště. Oba modely letošních jablečných laptopů s procesorem M1 jsou k dostání již od dnešního dne.

Související články

Dnes nejčtenější

.